Artemis886 Artemis886 komentáře u knih

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

(SPOILER) No.... CO TO BYLO?!
Jakože páni, Meyerové se tohle vážně povedlo. Příběh byl krásný a postavy skvělé (hlavně tedy Šprým a Klouboučník). A ten konec... ach kéž by nebyli špatné konce tak dobré na čtení.
A co vše by se usnadnilo, kdyby se její rodiče zeptali na tu otázku už dříve...

14.01.2024 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Musím uznat, že se mi kniha velmi líbila. Byla čtivá a napsaná zvučným jazykem. Líbili se mi pohledy více postav na celý děj. I když místy byla surová, nekompromisní a nefér, jedná se za mě o skvělou knihu.
Ale upřímně řečeno jsem vážně ráda, že vznikl seriál, protože se v knize objevilo takové množství postav, že nebýt seriálu, tak jsem totálně zmatená o koho jde.

23.09.2023 5 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Když nad tím tak přemýšlím tak mě autorova slova ještě nikdy tak moc nezasáhla. Jsem ráda, že autorka objasnila vznik knihy a propůjčila jí ještě více osobitosti. Co se týče knihy samotné tak ta se mi líbila velmi. Počínaje mytologií až po postavy, všechno bylo unikátní a doufám, že si příběh udrží svůj spád i nadále.

29.04.2023 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Pochybuju, že se mi kdy stalo, že jsem někdy tak moc neměla ráda hlavního hrdinu... ale to bylo ze začátku. Postupem času jsem mu začala mnohem víc rozumět a fandit mu. Upřímně, pokud bych z toho nemusela psát písemku, tak to zahodím už v začátku. To by byla taková chyba! Ta kniha mě opravdu překvapila. Opravdu doporučuju přečíst stojí to za to. :D

27.04.2023 4 z 5

Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Karel Havlíček Borovský

Před přečtením téhle knihy jsem neměla Borovského moc v lásce, ale po přečtení se stal jedním z mých oblíbených českých autorů. Způsob kterým píše je nezapomenutelný a jeho básně mají rytmus ve které se čte ještě lépe...
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

20.11.2022 4 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

(SPOILER) Tohle byla ta nejvíce podivně-skvělá kniha, kterou jsem kdy četla. Celou dobu jsem z ní byla tak zmatená jak jen to jde, ale přece jen jsem to chápala. průběhu děje bylo vyřčeno tolik otázek, že by to dokázalo pojmout celou knihovnu, na některé jsem sice nedostala odpověď, ale v tom byla podle mě ještě lepší. No a potom ten konec, ten prostě vzal veškeré informace během knihy a celé je překroutil tak, že vám nakonec ukázal že to co jste si mysleli bylo úplně jinak. Za mě opravdu zajímavá kniha.

19.11.2022 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Upřímně řečeno bylo to něco neobyčejného. Děj byl hladký nikde se nezadrhával, střídal rytmus z poklidnějšího do více rychlejšího, ale jakmile se začtete přijde vám to normální. A ten konec...nevím co bych měla říct, jen možná to, že mě to dohnalo k slzám jak smutku tak štěstí. Doufám že pokračování neztratí svoje kouzlo...

18.08.2022 5 z 5

Čarodějova země Čarodějova země Lev Grossman

Jsem ráda jak to pro Quentina skončilo, myslím že nemůžu být šťastnější. Celá série byla úžasná, škoda jen že už je konec, myslím že mi vždycky zůstane v hlavě tenhle nádherný svět mágů, Filorie a Brakebills....

01.05.2022 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Bylo to milé.
Dělo se tam trochu víc než v prvním dílu, navíc se to i rychle četlo. Podle mě to je pěkné oddechové čtení. Doporučuji pro mladší čtenáře.

20.02.2022 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

(SPOILER) Tohle bylo úžasné, neskutečně čtivé a napínavé v jednom. Amerika si opravdu zaslouží celou tu nádheru. Nedalo se od toho odtrhnout. Maxon, Aspen, Marlee, May a dokonce i Celesta jsou úžasně vykreslené osoby ať v dobrém či špatném světle. A navíc ta obálka to je panečku něco... Vím že by se kniha neměla soudit podle obalu ale jestli je ta obálka za 5 hvězdiček tak děj je ještě lepší. Jsem ráda že jsem si ji mohla přečíst.

27.12.2021 5 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

Byla to nádherná kniha. Myslím že Lev Grossman umí psát skvělé knihy, do detailů popisovat věci a lidi, které mnohdy jiný autor přehlédne a stejně tak jsem nenašla jedinou slepou uličku. Stejné dík ale patří překladatelce protože bez ní by mi trvalo mnohem déle si přečíst originál. Pasáže o Julii byly stejně napínavé jako hlavní příběh tedy mi to vůbec nevadilo, spíše jsem si ji oblíbila víc když jsem věděla o její minulosti. Už se neumím dočkat na pokračování.

16.04.2021 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

(SPOILER) Kůň a jeho chlapec je za mě skvělá kniha. Líbilo se mi prostředí a popsání celé situace, to že se tam objevili Pevensiovi (Konečně jsem si mohla přečíst o tom, jak byli starší a vládli Narnii) i příběh postav před setkáním. Šasta je vskutku pozoruhodná postava a přála bych si o něm vědět víc. Každopádně jsem ráda, jak celý příběh dopadl a za jeho celkové místo v ději.

02.03.2024 5 z 5

Poslední cesta do podzemí Poslední cesta do podzemí Roderick Gordon

(SPOILER) Nemůžu uvěřit, že tohle je poslední díl....
Tahle série mě dostala vůbec ke čtení a vždycky jí za to budu vděčná.
Avšak tenhle díl byl strašně zvláštní, stalo se tam toho tolik! A vůbec to někdy nedávalo smysl! No a potom... proč muselo zemřít tolik skvělých postav...
Nakonec musím přiznat, že bych byla nejraději kdyby to skončilo 4 dílem, ale i tak jsem si to čtení užila a navždy budu vzpomínat na tuhle sérii.

02.02.2024 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dvůr trnů a růží jsem si přečetla na popud všech, co jí doporučovali, ať už mých přátel nebo bookstagramu. No a musím říct, že kniha si zaslouží svoje hodnocení. Prvně to vypadá jako nevině vyhlížející retelling na krásku a zvíře ale autorka rozjela něco úplně jiného, a to se jí vyplatilo. Celý její nový svět budí touhu dozvědět se víc o všem, co je možné i nemožné. Sice musím uznat, že Feyre byla někdy trochu svéhlavá a dost by si tím ušetřila ale i tak mi přirostla k srdci. Těším se na další díly, které mi doufám dovolí objevit celý tenhle svět.

14.01.2024 5 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) Celá série se mi líbila, bylo to takové hezké oddechové čtení.
A ten konec?! Ten mě vážně překvapil, stal se tak dokonalým vyvrcholením celé téhle triologie. Jen mě mrzí, jak dopadly některé postavy, protože jsem je začala mít vážně ráda.

23.09.2023 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Jako první díl tak i tenhle si udržoval napětí a ponurou atmosféru, která byla dokonale podkreslená fotkami. Děj byl sice trošičku protáhlejší než u prvního dílu, avšak nakonec to stálo za to. Pro mě byla ta zápletka celkem nečekaná a tak jsem si celou knihu užila ještě víc. Jsem zvědavá jak to nakonec celé dopadne.

03.06.2023 5 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Já nevím no, asi jsem doplatila na to, že jsem od ní moc čekala. Tahle kniha nebyla vyloženě špatná, byla milá a čtivá, jen mě některé pasáže moc nebavily. Upřímně to zachránil ten konec, konečně se kniha jakoby probrala a uháněla, ale mohlo to být už dříve. Druhý díl si přečtu právě kvůli konci a budu doufat že bude lepší.

12.03.2023 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Pěkná kniha. Líbilo se mi střídání vyprávění, bylo to osvěžující a zábavné. Nejvíc však na mě zanechalo dojem to vyprávění ostatních lidí, jejich příběhy, které se třeba jen lehce spojovali s hlavními hrdiny ale přece ano. Určitě doporučuji pro slunečná odpoledne.

14.01.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Slyšela jsem hodně chvály na tuhle knihu a myslím že si ji taky zaslouží. Upřímně jsem opravdu tápala kdo je tam vlastně záporák a komu fandit, což u mě jedno velké plus, protože číst předvídatelné knihy je trochu nuda. Těším se na další díly.

19.11.2022 5 z 5

Othello Othello William Shakespeare

(SPOILER) Othelo je velmi zajímavá kniha. Námět je nestárnoucí, což dodává na intenzitě příběhu.
Je zajímavé jak lidská žárlivost a dobře promyšlená lest může stát životy mnohých.
Těším se na další knihy od Shakespeara.

25.07.2022 3 z 5