ArkAngel ArkAngel komentáře u knih

Láska na první ránu Láska na první ránu Jimmy Palmiotti (p)

Postavy polovinu času tráví v halucinacích a představách, kdy menším plusem je ta kreslená geniálním Stjepanem Šjejicem. Harley tentokrát čelí inteligentnímu vejci, které je nejprve proti ní, dokud se vše nevysvětlí a na scénu dorazí také Batman, kterému dá šílenka konečně pusu. A s dětmi bych Harley fakt nenechal. Nic moc teda.

31.07.2022 1 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

Komiks s Harley Quinn je krásně nakreslený, ale po příběhové stránce je to přesně taková hloupost, jak by se dalo čekat. Šílená Jokerova bejvalka se odstěhovala z Gothamu, zachraňuje zvířátka před eutanázií, pomáhá vraždícímu důchodci sejmout pár jeho nepřátel a sama se vypořádává s rejem zabijáků. Je to šílené, je to bizarní, ale pro dospělejšího čtenáře nepříliš zábavné.

31.07.2022 2 z 5

Kniha tisíce a jedné noci VI Kniha tisíce a jedné noci VI neznámý - neuveden

V pořadí šestý díl Knihy tisíci a jedné noci si drží svou kvalitu, byť mne ony příběhy nebavily tolik jako posledně. Tentokrát tu máme několik příběhů mužů, kteří lehali se ženami, jedna byla dokonce němá a začala mluvit až poté, co svému muži porodila dítě... zvláštní. Do moderního světa to asi příliš velké ponaučení nenese.

25.07.2022 3 z 5

Císař Quill Císař Quill Brian Michael Bendis

Bendis vyhodil Quilla z týmu Strážců galaxie, ale stejně má nutkání kolem něj vybudovat celou zápletku. Nové složení týmu je zajímavé, ale to z minulé řady bylo přeci jenom lepší, polovina týmu totiž nemusí být jenom ze Země. Příběh je nudnější než minulé a pohoršila si i kresba, která na mě působí jako z roku 2000. A záporák vlastně taky o ničem.

24.07.2022 2 z 5

Tahání za ocas Tahání za ocas Skottie Young

Druhá Rocketova sólovka je stejně skvěle nakreslená jako ta první, jenže ony příběhy už tak zábavné nejsou. První tu máme slušný příběh z ledové planety, kde Groot umírá na smrtící jed... a pak naskočíme do videohry a uzavře se to příběhem o Knize půlsvěta, který se rozjel už v knize minulé, ale ono vyvrcholení bylo takové nijaké. Hlavně tu byla nevyužitá postava mývalí samice, s níž si Rocketův komiks mohl více vyhrát.

20.07.2022 3 z 5

Ghost Rider (Robbie Reyes) Ghost Rider (Robbie Reyes) Felipe Smith

Robbie Reyes je skvělým osvěžením postu Ghost Ridera a jeho Dodge Charger je lepší než nějaká hloupá motorka. Máme tu hispánského mladíka, který žije v ghettu a musí se potýkat s životními problémy, jenže tohle příběh s pekelnými entitami prostě neutáhne. Není tu pořádný padouch a my sledujeme víceméně akorát Robbieho. Kresba je jinak příšerná, ta komiks táhne dolů a věřím, že kdyby jej ztvárnil někdo jiný, bylo by možná i mé hodnocení vyšší.

20.07.2022 2 z 5

Ultimates: Národní bezpečnost Ultimates: Národní bezpečnost Mark Millar

Ultimates jsou jednoduše napsaní hodně filmově a zatímco první kniha byla seznamovací, druhá už posílá hrdiny do akce proti mimozemské hrozbě, s níž se Kapitán Amerika setkal již za druhé světové války. Tato podoba Chitauri možná není tolik zajímavá jako Skrullové nebo jiní emzáci, ale příběhově kniha funguje a má solidní tempo. Hrdinové navíc nejsou takoví svatouškové jako v klasické komiksové verzi, kde je jim všechno odpuštěno, případně se po letech zjistí, že za nitky tahal ze skrytu padouch. Ultimate verze Marvelu je více lidská a mnohem uvěřitelnější.

Ultimates: Nadčlověk Ultimates: Nadčlověk Mark Millar

Kromě klasické modernizace, kterou si hrdinové prochází stále znovu s měnícím se světem kolem nás, se komiksové nakladatelství Marvel rozhodlo, že vytvoří kromě hlavního vesmíru také nový, který bude odpovídat 21. století už od začátku. Vidíme tak zde zrození hrdinů v novém kabátku, je to drsnější a lidštější. Byl Hank Pym v originále považován za násilníka, co párkrát udeřil manželku? Tady to máme ještě daleko vyhrocenější. Jako úvod pro novou verzi Avengerů je to super, každý má dostatek prostoru a vztahy mezi postavami jsou udělány uvěřitelně. Škoda, že v takové kvalitě nebyla i klasická řada.

Pet Avengers Pet Avengers Chris Eliopoulos

V momentě, kdy jsem se dozvěděl, že u nás v rámci NMH vyjde i bizár z alternativní reality v podobě Pet Avengers, musel jsem jej mít. Premisa je jednoduchá: hrdinové mají zvířecí společníky a ti se sami rozhodnou utvořit tým a bránit planetu Zemi před velkými hrozbami jako jsou Thanos a draci. Člověk k tomu musí přistupovat jako k takové parodii, která se nebere vážně a tak to i vlastně funguje.

Venom (Flash Thompson) Venom (Flash Thompson) Rick Remender

Flash jde skutečně v Parkerových stopách, protože po pavoučím kostýmu si našel také vlastní sousedství, které může bránit a stal se tam učitelem. Místo práce agenta tak Flash nyní potírá... obyčejné hrozby, kdy musí zastavit věčně hladového příšeráka a navštěvuje jej také bývalý nositel Venoma Eddie Brock, ze kterého je nyní Toxin. Jednoduchá jednohubka.

Nick Fury jr. Nick Fury jr. Matt Fraction

Fury Junior si pomalu zažívá hrdinský/špionážní život a stává se hlavou nové iterace Secret Avengers, kteří jsou více špionážním oddílem než tým, který vedl Kapitán Amerika. Víceméně tu máme výčet misí, které tým vedl a záběr tak není pouze na Furyho, ale také Coulsona, Black Widow, Hawkeye nebo Mockingbird. Není tu vlastně nic originálního, takže člověka, který už má hodně načteno, to prostě nudí.

18.07.2022 3 z 5

Avengers vs. X-Men. Část třetí Avengers vs. X-Men. Část třetí Brian Michael Bendis

Závěr eventu AvX už je opravdu celkem nuda, ale funguje to. Síla Phoenix je tu projevená naplno a k jejímu poražení je třeba využít magii chaosu od Scarlet Witch a dračí sílu Iron Fista. Bonusové Versus komiksy tentokrát byly velmi hloupé, předtím šlo o klasické duely, tentokrát si ale tvůrci vymysleli souboj v urážení nebo rvačku uklízečů. Ubohé.

18.07.2022 3 z 5

Avengers vs. X-Men. Část druhá Avengers vs. X-Men. Část druhá Brian Michael Bendis

Prostředí část eventu AvX je o něco slabší než začátek, protože kromě bojů si tu nositelé síly Phoenix hrají na spasitele a snaží se ukázat, že to pouze oni mohou zachránit svět a proměnit celou Zemi v Utopii. Líbí se mi, že do všeho opět zapojili Scarlet Witch a byla rozšířená mytologie Iron Fista, jehož dějiny patří k tomu nejzajímavějšímu v Marvelu.

18.07.2022 3 z 5

Avengers vs. X-Men. Část první Avengers vs. X-Men. Část první Brian Michael Bendis

AvX je velkou parafrází na události, které v komiksovém světě probíhaly v minulosti, ale i tak jeho event, který je zábavou číst. Máme tu odkaz na přicházející hrozbu v podobě hrdiny, který spadne z oblohy, máme tu obrovskou ničivou sílu Phoenix a Logan je opět tím lidským charakterem, který chce nejdříve vraždit, ale potom se nebojí vzít to tou mírnější cestou. Dodatečné příběhy, ve kterých jsou souboje rozvedeny, jsou fajn, alespoň to neruší během hlavního děje a čtenář si to může užít ještě dodatečně. Jo a Cho s Romitou prostě válí.

Venom Venom Rick Remender

Venom startuje s novou tváří a tentokrát je to agent ve službách USA. Kresbu má komiks přímo parádní a slouží spíše se seznámením s hrdinou v nové podobě. Není to žádný velký příběh, ale pár misí, které jsou vzájemně propojeny a navíc ovlivní i Flashův obyčejný život, kdy se do toho připlete i dobrý soused Spider-Man. Agent Venom je super, ale přijde mi, že tyhle variace na variace jsou sice více cool, ale nemají už toho tolik co nabídnout, protože tu všechno x-krát bylo.

17.07.2022 3 z 5

Samotný strach. Část první Samotný strach. Část první Matt Fraction

Nový event začíná přímo skvěle, máme tu Red Skullovu dceru Sin, která jde ve stopách svého otce a chce dokončit něco, co započal v roce 1942. Na scénu ale přichází také Odinův bratr Cul, přilétají magická kladiva a ta začínají ovládat mysl padouchů nebo hrdinů, kteří se jich dotknou. Jo samotný Odin je pěkný k*kot, arogantnější postava snad v Marvelu neexistuje.

17.07.2022 2 z 5

Hulk: Spálená země Hulk: Spálená země Jeff Parker

Red Hulk je určitě zajímavější figurou než jeho zelený předchůdce, jelikož se jedná o generála Rosse, který se Hulka snažil celý život chytit a nakonec se jím také stal. Tenhle příběh se odehrává ve chvíli, kdy byl jakožto padouch poražen a musí sekat latinu plněním nebezpečných misí spolu s jinými hrdiny... kteří mu sami chtějí rozbít držku. Solidní komiks, který kazí onen feeling toho, že jde pouze o slepenec různých misí. Příběh s A-Bombem mi pak příliš dobrý nepřišel.

17.07.2022 3 z 5

Avengers: Dětská křížová výprava Avengers: Dětská křížová výprava Allan Heinberg

Po letech se čtenáři komiksů dočkali pokračování Rozpadu a Klanu M, kdy se Young Avengers vydávají spolu s Magnetem najít Scarlet Witch. Avengers a X-Meni s ní mají své vlastní plány a pak je tu ještě Doctor Doom, aby měli hrdinové padoucha, na kterého můžou ukázat prstem. Je to vlastně pořád dokola, tvůrci přijdou s něčím, aby odčinili něco jiného a zlu dají novou tvář.

15.07.2022 3 z 5

Astonishing Thor Astonishing Thor Robert Rodi

Jednoduchý samostatný příběh zasazený za Obležení, který postaví Thora proti velkým vesmírným entitám. Ke všemu se ještě přimotá bohyně, se kterou měl něco před tisíci lety a o zábavu je postaráno. Komiks má krásnou kresbu a k jeho pochopení není vlastně nic třeba. Je tu hezky rozvinutý příběh Ega, který má nyní i bratra a Thor v boji nepotřebuje asistenci žádného ze svých bratrů Avengerů, protože všechno nemusí mít nějaký extra crossover. Příjemná jednohubka.

14.07.2022 4 z 5

Strážci galaxie Strážci galaxie Dan Abnett

Slušné překlenutí mezi Star-Lordovým komiksem, kde se Strážci víceméně dali dohromady a Tajnou invazí, kdy vidíme, že Skrullové něco dělají i mimo Zemi. Do všeho se ještě přimotává "původní" tým Strážců Galaxie, který je z budoucnosti, takže to pro nově složenou partu není úplně jednoduché. Víceméně dobře udělaný začátek dnes již velmi populárního týmu.

14.07.2022 3 z 5