Argony Argony komentáře u knih

Tetovaná teta Tetovaná teta Daniela Fischerová

Super básničky nejen pro děti.
Srazila se koule s koulí, obě koule mají bouli.
Srazila se krychle s krychlí, obě krychle tiše vzdychly.
Srazily se kalhoty, nedosáhnou na boty. :-))

17.09.2015 5 z 5

Lampáři Lampáři D.M. Cornish

18. února 2015 vyjde tento druhý díl v novém vydání, takže se letos snad konečně dočkáme i té trojky! Po sedmi letech od dvojky je to tedy výkon.

10.02.2015

Rýmovačky naší Kačky Rýmovačky naší Kačky Ferdinand Krch

Moje best off dětská kniha. Tuhle bych nedala za tisíce. Prostě super, doporučuju všem pro mrnousky, kteří se začínají učit mluvit, ale i ty dříve narozené.

10.12.2014 5 z 5

Pojďte s námi měřit zeměkouli Pojďte s námi měřit zeměkouli Josef Hons

Velmi zajímavá kniha nejen pro mládež, které je primárně určena. Své si najdou zájemci o historii, kartografii, měřící a jinou techniku, turistiku, astronomii.

14.03.2014 5 z 5

Cirkus Pepi / Loupež století Cirkus Pepi / Loupež století Jaroslav Němeček

Super. Ideální čtení pro děti, žádné brutality a humus jako např. u Simpsonů. Čtení pro všechny generace.

Sek a Zula Sek a Zula Miloslav Švandrlík

Úžasná kniha. Sranda pro všechny generace.

21.02.2014 5 z 5

Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Jaroslav Němeček

Jsou tituly, které můžete číst když je vám šest nebo sto a pořád se to líbí. Tohle prostě nemá chybu.

Podfuk v Marseille Podfuk v Marseille Peter Mayle

Katastrofální překlad!

27.01.2014

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Těžké čtení, čtenář potřebuje klid, aby se mohl soustředit. Nic na dovolenou.

17.10.2013 3 z 5

14 podob touhy 14 podob touhy Marie Gray

Z pohledu knihovnice: Toto je první kniha u které se všichni čtenáři, kteří si ji půjčili, shodli na tom, že je to brak na který je škoda papíru a naprostá většina to ani nebyla schopna dočíst.

27.08.2013 odpad!

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Povinná četba, která opravdu stojí za tu námahu si ji přečíst. Jak píše dole Miss, na popis umírajících koní se nedá zapomenout. Tak už je někdo zastřelte :-(

Krtek a maminka Krtek a maminka Hana Doskočilová

Česká klasika, pan Miler nezklame snad nikdy. Doporučuji, abyste si ji přečetli před tím, než ji začnete číst se svými dětmi - budete připraveni na dotazy, které jistě přijdou :-)

Jak jel Vítek do Prahy Jak jel Vítek do Prahy Bohumil Říha

Tahle kniha byla mou první knihou, kterou jsem si sama přečetla. Doporučuji začínajícím čtenářům.

PS: Jelitovno, to nebyla povinná četba. Já knihu dostala jako dárek a četla jsem ji dobrovolně, protože se mi líbila a z úplně jiné doby mi rozhodně nepřišla (četla jsem starší vydání, pod názvem Vítek). Holt dětství před revolucí je proti dnešku nebe a dudy. Také nás jako děti rodiče posílali vlakem k prarodičům nemluvě o celých dnech prolítaných venku. Večer nás museli nahánět domů.

19.02.2013 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Asi jsem masochistka. Vždycky ty pohádky obrečím, ale musím je číst stále dokola.

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Tuhle knihu doporučuji dětem, když potřebují něco honem přečíst, aby měly zápis ve čtenářském deníku :-) Krátké, milé, zábavné a od dobrého autora, který v deníku "vypadá dobře".

19.02.2013 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Upozorňuji, aby nenaletěl někdo jako já, že Zvěrolékař na blatech je jen nové vydání první části staré klasiky To by se zvěrolékaři stát nemělo. Kniha již vyšla ve Svobodě i Knižním klubu jako To by se zvěrolékaři stát nemělo (tak Baronet nazval až druhou část tohoto vydání).

Jinak suprové odpočinkové čtení.

21.05.2012 5 z 5

Doktor chudých Doktor chudých Alena Šubrtová

Na čtení musíte mít klid, v knize je spousta cizojazyčných výrazů.

Škoda, že takoví odborníci neměli zastání u někoho vlivného. Mohli lékařskou vědu posunout o hodně dál a pomoci hromadě lidí.

20.03.2023 5 z 5

Žena v modrém plášti Žena v modrém plášti Deon Meyer

Nevím proč je psáno krimithriller, když je to obyčejná jednoduchá detektivka. Žádnej krvák. Možná je to překladem, ale styl psaní je divný. Přečteno do výzvy, další díly číst nehodlám.

05.10.2022 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Vcelku dobré, akorát mi nepřišlo, že se děj odehrává v roce 1937, ale max. tak v půlce 19. století.
Znovu číst jistě nebudu a nelákají mě ani další knihy autorky.

07.07.2022 3 z 5

To kvůli mně ... se máma zlobí To kvůli mně ... se máma zlobí Martina Drijverová

Plusem je téma, které si autorka vybrala. Je dobře, že se takové problémy přiblíží dětem a některým to třeba pomůže lépe pochopit chování některých spolužáků.

K příběhu:
1) Kluk už je docela velký na to, aby mu mohli říct, proč a na jak dlouho otec odchází.
2) Za celé měsíce se nesnažil děti kontaktovat (tím nemyslím, dotaz v telefonu a odmítnutí matky). Je divné, že mu nepřišlo zvláštní chování ženy a netrval na rozhovoru. Přece šlo kontaktovat nějaké příbuzné a zjistit co a jak. Otec nezná kamarády syna? Nekontaktoval učitelku, aby se zeptal, jak si syn ve škole vede? Ani blbej dopis nebo pohled? Prostě fungující rodina a najednou si otec odejde, aniž by dětem něco řekl?!
A za celý půlrok neměl snahu děti navštívit nebo s nimi někam vyrazit (byť třeba jen na víkend, jarní prázdniny...)?
3) Matce takhle hráblo jenom proto, že si dali čas na rozmyšlenou, zda v manželství pokračovat? Vždyť jenom odjel na půl roku pracovat do Německa.

Takovéhle chování je pro mě dost nepochopitelné.

12.01.2022 3 z 5