Arella Arella komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Karin Lednická je vynikající. Je to již pár dní, co jsem druhý díl Šikmého kostela dočetla a stále vstřebávám silné emoce, které ve mně zanechal. Je to opět promyšlené, poctivě napsané, jde poznat, že karin si dala práci i s těma nelmenšími detaily. Úroveň je opět obrovská. Pro mě osobně byl první díl asi o 0,000000001% lepší, jelikož to seznámení s oblastí karvinska a okoli z přelomu 19.a 20.století bylo naprosto ohromující a pro mně nové a velmi obohacující. Těším se na další díl a co přinese nového mým oblíbeným hrdinům další nelehké období v našich dějinách. Děkuji!

15.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pecka peckovní. Román světové úrovně, na kterém je znát poctivá a tvrdá práce. A jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Těším se na druhý díl! Děkuji!

28.05.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tohle bylo tak krásné. Backmanův rukopis se trochu změnil, jako by vyspěl, ale stále má své charakteristické rysy. První kapitoly jakoby byly poskládané náhodně a já začínala být netrpělivá, ale jakmile začali jednotlivé kousky zapadat do sebe, objevila se taková krása a hloubka, kterou jsem nečekala. Nádherný kus. Krása. Jsem nadsená. A chci další knihu, Fredriku Backmane!

31.12.2020 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Vynikající. Hájíček je mistr vypravěč a atmosféra, kterou umí ve svých knihách vystavit je ohromující a naprosto uvěřitelná. Děkuji za takového českého řemeslníka!

31.12.2019 5 z 5

A mně se to líbilo. Mám ráda Jonassonův styl, baví mě zápletky a cesty, kterými své hrdiny provádí, je to pro mně nápadité, humorné a velmi inspirující, proč by to vlastně nebylo možné. Díky za tenhle lehkou rukou psaný román!

17.05.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh o dívce a její rodině, která chtěla jenom žít obyčejným spokojeným životem, ale dějiny to celé zašmodrchali. Paní Morštajnová píše krásnou češtinou, barvitou a barevnou, že jsem se nemohla od knihy skoro odtrhnout a příběh mě hned pohltil a vydechla jsem až s poslenim slovem. S pomyšlením, že Hana chtěla znovu chtěla žít, se mi dobře usínalo.

23.05.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobré to bylo. Svižné, čtivé, odpočinková fajn detektivka. Určitě si přečtu další, děkuji.

24.02.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Vysoká úroveň jazyka, čtivé od prvních stránek, syrové vyprávění o kruté době a o krutých lidech.

19.07.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Tohle je zvláštní kniha....spisovatelsky dobře napsaná, hned vás vtáhne do děje a vy si nevšímáte otáčení stránek. Od začátku je naznačeno, že v příběhu není něco v pořádku, ale já stále otáčela a doufala, že to nebude tak zlé, a četla jsem dál a byly tam krásné momenty, které ovšem posléze vystřídaly momenty horší než zlé. Pocity z knihy mám velmi rozporuplné, SPOILER: kniha je drsná a kromě zločinu otce mě naprosto šokovala ta obrovská zrada. Čtenářský zážitek ve mě stále intenzivně rezonuje!

12.03.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborná česká detektivka. Autorku jsem objevila náhodou a jsem velmi mile překvapena. Možná mi trochu chyběl detailnější popis vyšetřovatelů, ale co se týče zápletky, děje,....vše super. Určitě sáhnu po nějaké další knize Michaely Klevisové. Děkuji

14.01.2021 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Opravdu výborná kniha. Nechápu, jaktože tak dlouho unikal Jiří Hájíček mé pozornosti. Jazykově byla kniha vynikající, vždy jsem se po pár slovechh vnořila do děje a nevmímala jsem stránky knihy, ale před očima mi probíhaly jednotlivé obrazy děje. Postupné odkrývání příběhu mě obzvlášť bavilo. Obsahově si autor vybral silne téma, 50.léta, JZD, do toho láska, zrada, a zase z toho vychází, že nic není černobílé, nic nemusí být jak se zdá a každý má svou pravdu a úhel pohledu. Moc děkuji za čtenářský zážitek a těším se na další Hajíčkův kousek.

02.06.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druhý příběh od Chrise Cartera, detektivní dvojice si drží vysoký standard. Odpočinková detektivka na prázdniny, výborná! Děkuji, zase příště.

07.08.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Na doporučení jsem se dostala k této detektivce a byla jsem moc spokojená. Obratně napsané, chytlavé, chytrý detektiv, na prázdniny super. Děkuji.

07.08.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ryze česká autorka, ryze české téma, krásný jazyk český. Pani Mornštajnová umí a nesmírně mě baví. Děkuji.

27.10.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Výborný detektivní zážitek, prázdninová četba jako dělaná. Mám nachystanou další a Chrise Cartera můžu doporučit!

28.08.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Dobré, příjemné, děkuji!

29.05.2023 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Vynikající čtenářský zážitek. Autorka velmi zručně pracovala s textem, že mě příběh hned pohltil. Nový zážitek, další výborná spisovatelka v českém rybníčku. Děkuji!

08.05.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Pěkná kniha, která zpracovává méně známou část české historie. Něco málo o řeckých emigrantech v Česku jsem slyšela, ale příběh vsazený do kontextu historických událostí se mi moc líbil. Děkuji za příjemný čtenářský zážitek.

10.02.2023 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Slavík se četl ve velkém tempu. Další kniha z 2SV, zase úplně jiná. Jiný příběh, jiný osud, krásně napsaná, plná emocí. Prácem byla kniha oceněná ve světě, nezapomínejme na ni i u nás. Doporučuji všem, děkuji.

10.02.2020 5 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Výborná kniha na začátek roku. Autor velmi obratně vykresluje život jedné rodiny. Perfektně popisuje události z pohledu každého člena rodiny a tím dokresluje celkovou atmosféru tak, jako do sebe zapadají jednotlivé dílky puzzle. Italské prostředí dodává knize pro mě zajímavý nádech. Děkuji!

09.01.2020 5 z 5