Any935 Any935 komentáře u knih

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Zajímavá moderní poezie. Pár z nich bylo super a pár zase co se mi absolutně nelíbily, ale
není na světě člověk ten,
aby se zalíbil lidem všem! ;-D

21.01.2024 3 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

A nebylo to špatné.

06.06.2023 3 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Kniha mého dětství, čtená několikrát po sobě.

23.04.2023 5 z 5

Cháluj líp! Cháluj líp! Těhotnej Kuchař (p)

Velmi zajímavé a originální provedení. Díky vyměnění obrázku za QR kódy si mohu přehrát celý postup na videu, ale mohu si k receptu napsat poznámky.

Vlny ztišují vítr Vlny ztišují vítr Arkadij Strugackij

14.04.2023 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Velmi zajímavé.

28.02.2023 5 z 5

Dopisy z planety Země Dopisy z planety Země Mark Twain (p)

Tak to jsem nečekala. Skvělá kniha, sice pár pasáží bylo trochu zdlouhavých, ale vřele knihu doporučuji.

28.09.2022 5 z 5

Hra o nežádoucí Hra o nežádoucí Zdeněk Řehák

Hodně dobré čtivo. Autor je lékař, je tedy velmi zajímavé, že dokáže i být spisovatelem.

06.08.2022 5 z 5

Židáci města Pitěru Židáci města Pitěru Arkadij Strugackij

Tato kniha je naprosto úžasná. Hra vystihující fakt, jak se dá snadno manipulovat s lidmi. A co dělá strach s lidmi? Odpověď naleznete právě v této hře.
Doporučuji ji. Je to útlá knížečka, kterou přečtete za večer.

22.02.2021 5 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Zajímavý příběh, místy děsivý.

30.01.2024 2 z 5

Holmes z Kjóta 1 Holmes z Kjóta 1 Mai Močizuki

Ze všech dosud četných Manga, právě tato je nejhezčí. Doporučuji i pro děti od 12 let, ale raději pro starší. Budu se k ní vracet.

19.12.2023 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Trochu děsivé ;)

17.12.2023

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Kniha je psaná spíš pro náctileté. Ale i tak jsem ji přečetla během dvou dnů. Je možná dobře, že seriál není úplně podle knih. Aspoň se mi čte mnohem líp.

23.04.2023 4 z 5

Špetka Chili - Nečtěte jen recepty, naučte se vařit! Špetka Chili - Nečtěte jen recepty, naučte se vařit! Chili Ta

Tato kuchařka je přesně to co jsem hledala. Je přizpůsobená českému trhu potravin a přitom si můžu vychutnat Asii.

Chlapec z planéty Giganda Chlapec z planéty Giganda Arkadij Strugackij

Všude je dobře, ale doma nejlíp.

22.04.2023 5 z 5

Obydlený ostrov Obydlený ostrov Arkadij Strugackij

Mám přečtené všechny díly s Maximem. Musím uznat, že je určitě budu číst znovu. A ať už čtete nové vydání spojené do jedné knihy nebo stará vydání tří knih. Je tento příběh velmi zajímavý a stojí za přečtení. I když pasáže tohoto prvního dílu jsou trochu zdlouhavé.

14.04.2023 3 z 5

Maxim Kammerer Maxim Kammerer Arkadij Strugackij

14.04.2023 4 z 5

Chlapec z planéty Giganda Chlapec z planéty Giganda Arkadij Strugackij

Chlapec z planéty Giganda vyšel česky jako Chlapík z pekla.

Podle: https://www.legie.info/kniha/6204-chlapec-z-planety-giganda

14.04.2023 5 z 5

Moje poslední sezona Moje poslední sezona Martin Fourcade

Knihu jsem přečetla opravdu rychle a to dokonce rychleji než tu první. Navíc byly pro mne velkým překvapením nádherné kresby. Nádherná kniha, vlastně obě knihy.

17.03.2023 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead