annettka1098 annettka1098 komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Harry se vzbudí totální kocovinou a řeší svůj nejtěžší a nejdůležitější případ. Někdy mě štvalo jak dlouho mu trvalo než mu došly souvislosti, které byly jasné od začátku. Na druhou stranu měla jsem tip na 4 vrahy a ani jeden to nebyl. Skutečný vrah mi opět unikl a byl to pro mě naprostý šok. Autor opět bravurně vykreslil do detailu všechny postavy, což mi někdo přišlo jako strašné zdržování. Doufám, že takto blízké seznámení s postavami má přesah a můžeme se tak těšit na další díl.

21.10.2019 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Kniha je takový Harry Potter o upírech a asi více pro holky. Od začátku vlastně víme jak kniha dopadne. Do dalších dílu se rozhodně nepustím - nelákají mne. Ale je možné, že je to tím, že mi opravdu už dávno není náct.

14.10.2019 2 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Začátek knihy byl pro mne naprosto úchvatný. Prvních 50 stran bylo plných tak krásných myšlenek, že jsem z toho byla téměř v euforii. Bohužel převratné myšlenky postupně mizely a objevovaly se jen zřídka, naopak někdy jsem měla chuť knihu odložit nebo alespoň pár stran přeskočit, protože mi některé pasáže přišly nemístné a urážející. Přesto jsem knihu dočetla (bez přeskakování) a hned po přečtení mám pocit, že přijde den (minimálně jeden) kdy si ji přečtu znovu. Před tím bych ale ráda přečetla od Murakamiho ještě něco a měla tak porovnání.

08.10.2019 4 z 5

Má první kniha od Kinga. Vybrala jsem si ji kvůli povídce Skryté okno do skryté zahrady, kterou jsem viděla před 12 lety zfilmovanou. Do dnes si film pamatuji a tak jsem se překvapila v povídce o moment překvapení. I tak se ale četla velmi dobře. Povídka Časožrouti mne však úplně neoslovila, nějak jsem příběhu nevěřila a dočetla jsem je pouze z přesvědčení.

02.10.2019 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Bohužel mne tato kniha zklamala. Bylo tam na mne až moc sexu a málo toho důležitého/vážného. Kdybych nebyla u Coleen zvyklá na WAU efekt, asi bych knihu ani nedočetla.

24.09.2019 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha mě bavila od první strany. Detektiva Roberta Huntera jsem si hned oblíbila. Chyběly mi náznaky, kdo je vrah, ale závěr byl o to větší šok. Autorovi se podařilo seznámit mě s obětí tak, že mě její vražda velmi naštvala. Palec nahoru!

21.09.2019 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

První část knihy mě uchvátila. Bavila mě zima a pohádkový děj. Ale pak přišlo na řadu náboženství a já se začala nudit. Knihu jsem dočetla v podstatě z přesvedčení. Ani pokus o návrat k pohádkovému příběhu ve třetí části knihy mě nepřesvědčil a hlavně už nebavil. Druhá část mne naprosto utahala.

09.09.2019 2 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Velmi milé překvapení! První díl jsem nečetla, takže jsem nevěděla co čekat. Přesto, že od začátku známe vraha, tak je kniha velmi napínavá a rozhodně stojí za přečtení. Rozhodně zajímavá zápletka!

09.09.2019 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Přečteno za 3 dny při cestách do práce. Autorka mne opět dokázala vtáhnout do děje a nepustit. Ke knize jsem přistupovala skepticky, protože už mi opravdu není 17, ale po pár stranách mne to absolutně pohltilo a četla jsem i při chůzi. Kniha Námi to končí mi byla bližší, ale mohu doporučit i tuto.

29.08.2019 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

S Macbethem jsem se setkala až díky této knize. Asi v polovině jsem si říkala, že by mne zajímalo, kolik vražd a brutalit Nesbo přidal. Takže jsem si přečetla originál a bylo pro mne velikým překvapením, že Nesbo nepřidal vraždu ani jednu! Vše vlastně vymyslel Shakespeare a Nesbo tomu dal jen moderní podobu, danou do "svého" prostředí. Remake hodnotím velmi pozitivně. Mně se to líbilo moc.

26.08.2019 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Klub rváčů je asi první kniha, kdy si myslím, že filmové zpracování bude lepší, než psaná forma. Zatím jsem viděla pouze trailer, ale myslím, že jsi v blízké době pustím celý film. Myšlenka knihy je totiž velmi dobrá! Ale autorův styl byl pro mne dosti náročný. Byla jsem ztracená, nechápala jsem, někdy mi jednoslovné věty a bláboly prostě vadily. Chápu kontext stylu, chápu, proč autor napsal knihu, tak jak ji napsal, ale prostě si myslím, že pro mne bude lépe uchopitelný film.

17.08.2019 2 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Bohužel se pro mne jednalo o strohou knihu, kdy jsem se nedokázala do postav dostatečně vcítit. Chybělo mi sblížení a bližší vykreslení jak postav, tak prostředí. Věřím, že se jedná o silný příběh, ale kniha ve mne bohužel nedokázala tyto emoce vyvolat.

13.08.2019 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

O knize jsem četla, že je hodně podobná Sedmilhářkám. Vzhledem k tomu, že Sedmilhářky (knihu) miluji, těšila jsem se. Jenže Manželovo tajemství mi přišlo jako hodně slabé Sedmilhářky. Hlavní dějová linka mi přišla strašně málo pravděpodobná, nedotažená. Kniha mě vůbec nenutila číst dál. Po odhalení manželova tajemství, které proběhne zhruba v polovině knihy mě příběh přestal zajímat. Dočetla jsem ji v podstatě z přesvědčení.

07.08.2019 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nevím jak to autorka dokázala, ale během 4 dní jsem si znovu prožila pubertu, zamilovala se, byla nešťastná, byla jsem zmatená a každou chvíli fandila někomu jinému.... ze začátku jsem si říkala, že je to docela klišé, pak že je to až moc young adult…. Ale nakonec! Nakonec jsem nemohla přestat číst. Každou chvíli jsem si přála, aby to dopadlo jinak. Vlastně jsem sama nevěděla, jaký konec je ten správný. Nemohu jinak, než knihu doporučit.

30.07.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Od prvního dílu série, jsem absolutně nic nečekala, ale nakonec jsem byl tak překvapená! Tak nadšená! Že jsem věděla, že budu chtít pokračování, že toto je můj šálek kávy. Bohužel jsem v pokračovalní dostala to samé, co bylo v prvním díle. Bylo tam na mne až moc podobností. Kniha začane velmi slibně, ale už cca po 30 stránkách to nějak vyšumí. Těšila jsem se napětí, které mě nenechá knihu odložit a na moment překvapení. Ani jedno se bohužel nedostvilo. Autorovi se však musí nechat, že jeho příběhy jsou promyšlené, dokáže čtenáře dostatečně seznámit s důležitými postavami a také umí své čtenáře celou knihu pěkně tahat za nos.

27.07.2019 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Pro mne hodně tězké čtení. Kniha je hodně pocitová, ale jedná se o těžké až depresivní pocity, kdy všechny protagonistky se setkávají se smrtí. Měla jsem pocit, že ještě nejsem v tom věku, kdy dokážu vše dostatečně pochopit a ocenit. Závěr byl však překvapivý, protože jsem si celou dobu myslela, že dvě z žen mají jinou spojitost.

23.07.2019 2 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Příběh je vyprávěn z pohledu holčičky Hanny a její maminky Suzette. Kniha je velmi čtivá a nenechá vás v klidu, dokud nedočtete. Někdy jsem musela rychle projet následující kapitolu, abych mohla v klidu usnout. Často mě mrazilo, co vše je sedmileté nadmíru inteligentní dítě schopné vymyslet. Rozhodně se jedná o velmi dobrý thriller a milovníkům toho žánru ho mohu vřele doporučit. Zároveň však nedoporučuji knihu čerstvým maminkám!

20.07.2019 4 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Kniha nadchne všechny milovníky koček, navíc je v ní to pravé kouzlo japonské literatury. Japonskou literaturu jsem objevila celkem nedávno, mám za sebou dvě knihy, ale je pro mne důkazem, že krásná literatura a krásná slova ještě existují.

19.07.2019 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha mne z počátku nebavila. Musela jsem si uvědomit, že je to kniha vyprávěna dítětem a psaná spíše pro děti. Na knize je krásné, že přesto, že pojednává o velmi vážném téma, není náročná ani agresivní. Je to vlastně milý příběh o jednom létě dvou sourozenců.

17.07.2019 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Bohužel mi v knize chybělo spoustu věcí, jako jakékoliv záludné odkazy na to, kdo je vrah. Mám ráda, když si autor detektivek se svými čtenáři hraje, dává jim indície kdo je vrah, svádí je z cesty a podobně. To přišlo bohužel až na 252 stránce. Kniha tak pro mne bohužel postrádala dostatek napětí. Navíc jsem si nedokázala utvořit s žádnou z postav jakýkoliv vztah, což mě velmi mrzelo. Po pokračování asi sáhnu jen v nouzi nejvyšší.

08.07.2019 3 z 5