annettka1098 Online annettka1098 komentáře u knih

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Velmi jsem ocenila, že se tento díl netýká přímo Josie osobně ani žádné její blízké osoby. Autorka opět dokázala, že umí své čtenáře zaujmout a udržet v napětí.

Celý příběh je založen na postupném odhalování různých stop i tajemství. Neustále se něco děje, takže příběh neztrácí na dynamice a napětí. Pořád mi v hlavě přibývaly různé teorie, což mě opravdu hodně bavilo.

Jedinou výtku mám k závěru. S ohledem na gradaci během posledních kapitol jsem od něj asi čekala víc. Ne, že bych byla úplně nespokojená, ale přišel mi takový nemastný, neslaný.

31.03.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Kniha mě chytla od první strany a měla jsem problém ji odložit. Naopak, když jsem ji odložit musela, hned jsem se těšila, až se k vyšetřovatelům zase vrátím.

Dvojice Lauren a Hucka mi velmi sedla a hodně mě bavila. Lauren je extrémně chytrá, Huck je s ohledem na svou minulost spíše ochranitelský a praktický. Od začátku to mezi nimi jistří a oba se proti tomu snaží vzdorovat. Jejich vztah má být přece profesionální. Vznikají tak mezi nimi situace, kdy o vtipně sarkastické hlášky není nouze.

Agentka FBI Lauren se snaží vytvořit pachatelův profil, proto společně s Huckem navštěvují potencionální svědky. Postupně odhalují nejen vztahy ve městě, ale dozvídáme se také hodně o Lauren.

Během čtení a probíhajícího vyšetřování jsem měla hned několik variant na pachatele. Odhalení mě ale nakonec překvapilo, a to byla další věc, kterou jsem ocenila.
Romantické knihy úplně nevyhledávám, ale v této knize byla podána v míře, kterou jsem ochotna snést.

05.03.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

VOLAJÍCÍ je thriller dle mého gusta. Nechybí akce, napětí, ale také sarkastický humor a ten já mám opravdu ráda!
Kniha má krátké kapitoly a je vyprávěna z pohledu reportérky Jordan a policisty Coleho. Ze začátku se střídají po kapitolách, pak někdy má každý z nich hned dvě kapitoly za sebou. U každé kapitoly je však napsáno, kdo je zrovna vypravěč, takže se neztratíte. Rozhodně není nouze o akci, neustále se něco děje a od prvních stran jste v napětí. Během 426 stran jsem nezaznamenala hluché místo a okamžik, kdy bych si mohla oddechnout. Naopak vše gradovalo až do samého konce.

HODNOCENÍ: 100 %

16.05.2022 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Kniha je opět vyprávěna z pohledu několika postav, které postupně velmi do detailu poznáváme a každá postava nám odkrývá svá tajemství. Příběh od počátku provází pochmurná až tíživá atmosféra a vy tušíte, že tato svatba nebude úplně tak idylická, jak si Jules přeje. Její hlavní družička a současně sestra se tváří dost nešťastně, s nikým nemluví a spíše se skrývá. Ženichův svědek Johnno si zapomněl oblek… jen pár drobných útržků napovídá, že tato svatba neproběhne úplně hladce. Ovšem co se skutečně během čtení dozvíte, to vám vyrazí dech!
Do cca poloviny knihy se seznamujete s hlavními aktéry a musím říct, že co postava, to zajímavá minulost, to skryté tajemství. Ovšem ta hlavní odhalení si autorka nechala až téměř na konec a já jsem posledních 100 stran knihy jen valila oči a skoro nedýchala. Autorce se podařilo nejen bravurně popsat nehostinnou atmosféru jednoho irského ostrova, ale především opět nezklamala co do charakteristiky postav!

Prostě a jednoduše, jestli se vám líbila kniha Štvanice od stejné autorky, Seznam hostů vás rozhodně nezklame, naopak! Ano, je pravda, že autorka jede podle stejného scénáře - úzký okruh lidí, který se ocitne na místě „mimo civilizaci“, kde se něco stane a podezřelým musí být někdo z přítomných. Opět dlouho nevíme, co se stalo, komu a proč, natož kdo za tím stojí. Vývoj knihy Seznam hostů je téměř totožný s vývojem knihy Štvanice a někdo by řekl, že autorka nepřišla s ničím novým. Mně to ale vůbec nevadilo. Knihu jsem si náramně užila a těším se na další!

27.10.2021 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Na začátku jsem byla z knihy naprosto unešená, protože jsem si říkala, že na tu dobu je to úžasně průkopnické a čtivé dílo. Kniha má je rozdělena do čtyř částí a neobsahuje žádné kapitoly. Jak jsem byla nadšená, říkala jsem si, že bych ji mohla přečíst na jeden zátah. To se mi bohužel nepovedlo, ale možná to zkusím někdy znovu.
Zajímavostí také je, že autor napsal příběh jako povídku, tedy nikdy na něj nepomýšlel jako na samostatnou knihu a napsal ji za pouhé 3 dny!
Příběh má opravdu zajímavou a pro mne šokující myšlenku, ale jak jsem z ní byla nadšená, tak mě postupně začalo ubíjet autorovo „filosofování“ a odkazování na známá díla. Chyběla mi také propracovanost některých příběhových linek. Nicméně jak už jsem psala, příběh byl myšlen pouze jako povídka a je tedy nutné na něj tak pohlížet. Přestože jsem knihu chtěla původně dát pryč, nakonec v mé knihovně zůstává. Za 1. se mi povedlo sehnat první české vydání z roku 1957 a za 2. bych si ráda knihu ještě někdy přečetla „na jeden zátah“.

12.07.2021 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Pro mě asi zatím nejslabší díl. Chyběla mi možnost odhalení vraha postupně s Erikou a ani příběh Eriky mě v tomto díle bohužel tak nebavil.

19.01.2019 3 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Kdo zná tuto serii ví, že autorky styl je jednoduchý a díky tomu tak čtivý, že způsobuje závislost. Přestože jsem byla ze začátku knihy k příběhu hodně skeptická a měla jsem pocit, že zápletka je přece jasná, nakonec jsem byla velmi spokojená. Bála jsem se, že další příběh, který se bude Josie osobně dotýkat, bude strašné kliše, opak byl ale pravdou. Tento díl jsem si prostě užila a od druhé poloviny knihy jsem nepřestávala žasnou, jak mě autorka opět dokázala překvapit.

10.05.2024 5 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Přestože jsem chvílemi měla pocit, že se v knize toho až tak moc neděje, rozhodně pro mě příběh neztrácel na čtivosti. M. W. Craven se řadí mezi autory, u kterých délka knihy nehraje roli. Díky velmi krátkým kapitolám a vtipným dialogům dokáže text udržet vaši pozornost. I v tomto díle, stejně jako v předchozích, se Washington Poe opět neohlíží na pravidla a řeší případy po svém. Tilly je díky své povaze zase zárukou velmi komických situací.

BOTANIK má zkrátke vše, co od dobré detektivky či thrilleru očekáváte – napínavý příběh, komplikovanou zápletku i silné, ale zábavné hlavní postavy.

Jestli máte přečtené všechny díly od Jo Nesbøa a nevíte po jaké serii nyní sáhnout, trouchál si říct, že Washington Poe by vás mohl bavit.

12.11.2023 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Knihu bych zařadila spíše mezi oddechové čtení a věřím, že mé mamince by se asi líbila. Bylo to uvěřitelné a ze života. Nicméně mi to také už přišlo dost ohrané. Příběhů o rozvedených ženách je sepsáno několik a nedozvěděla jsem se tak nic nového. Naopak by pro mne bylo hodně osvěžující, kdyby konečně nějaký muž dostal odvahu a napsal o tom, jak ten rozvod prožívá on.

20.06.2023 2 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Pro Roberta Bryndzu a jeho serii s Erikou mám prostě a jednoduše slabost. Právě jeho knihy mě přivedly k žánru detektivek a thrillerů. Strašně ráda jsem se k Erice vrátila a bylo to jako když po roce na koleji vrátíte na prázdniny konečně domů, do svého starého dobrého pokojíčku u rodičů.

Kniha mě chytla již od Prologu, který je spíš pro silnější povahy (je dost brutální). Mám moc ráda autorův jednoduchý styl vyprávění a krátké kapitoly. Text se čte skoro sám a stránky jen mizí pod rukama. Také příběh byl velmi zajímavý, téma podcastu o opravdových zločinech je dost aktuální.

Vraha jsem za polovinou knihy tušila, ale autor si se mnou pořád pohrával a nebyla jsem úplně jednoznačně přesvědčená, že je to on. Nicméně, když se ukázalo, že jsem se trefila, nebyla jsem nijak překvapená. Trošku mě zklamal závěr, přišlo mi to jako klišé (nechci spoilerovat).

Kniha mě ale nezklamala, čehož jsem se hodně bála. Naopak jsem si čtení velmi užila a já doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů s Erikou!

HODNOCENÍ: 90 %

08.01.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Kniha mne chytla hned od samého začátku. Krátké kapitoly, jednoduchý styl i jazyk jsou zárukou čtivosti. Autor navíc postavil příběh na reálných a uvěritelných základech. Celý příběh je osvěžen kapitolami z mládí policisty Tomáše Volfa, při kterých mi občas přeběhl mráz po zádech. Jsem ráda, že jsem mohla kouknout Tomášovi "pod pokličku", protože tuhle osobní rovinu policistů mám v detektivkách ráda. Oceňuji, když je vyšetřoval čtenáři přiblížen jako prostý člověk a není to někdo s nadlidskými silami, kdo vyřeší případ formou telepatie a dedukce.
Občas jsem dopředu uhodla další kroky vyšetřovatelů, ale je pravda, že mám už v detektivkách načteno. Prostě jednali systematicky a logicky. Kdo jednal pro mě nelogicky byl pachatel při dopadení. Možná to byla část jeho profilu a je vlastně dobře, že jsem jeho jednání nepochopila, ale já bych klidně uvítala v tomto směru ještě pár stránek navíc.

Celkově hodnotím tento díl na výbornou a upřímně nechápu, jak to, že mě tak dobré knihy, jehož autor již dvakrát získal ocenění za nejlepší českou detektivku, do dnes minuly.

HODNOCENÍ: 90 %

13.09.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Příběh je tentokrát vyprávěn retrospektivně a dozvíme se hodně z Josiiny minulosti. Nutno podotknout, že to není úplně lehké čtení. Kniha má opět úžasně krátké kapitoly, navíc ty končí téměř vždy napínavě, takže jen otáčíte stránku za stránkou a najednou jste na konci. Na tomto dílu mne navíc velmi bavilo, že jsem téměř od začátku měla své teorie a autorka mi je postupně vyvracela. Myslím, že tento díl neurazí ani zkušené čtenáře thrillerů a detektivek. Není zde zbytečná spousta krve, není zde brutalita a přesto mi ze čtení z minulosti bylo opravdu úzko.

13.11.2021 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha má krátké kapitoly a i díky střídání vyprávění Emmy a Jane je děj velmi svižný. Přečteno za dva večery. Během čtení se mé tipy na vývoj měnily a musím říct, že konec mě stejně překvapil. Z tohoto důvodu dávám i plné hodnocení. Myslela jsem si, jak to bude průhledné, ale opak byl pravdou, alespoň tedy pro mě.

15.01.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Poměrně dlouho jsem tuto knihu vynechávala. Vždycky jsem nakonec dala přednost jiné a vůbec nevím proč. Možná čekala na ten den, kdy mi přesně sedne. A to nyní přišlo. Poslední dobou jsem vyhledávala hodně tvrdé detektivky a thrillery a nic mi nebylo dost dobré. Ale Kaštánek mi sedl.
Myslela jsem, že po Sněhulákovi už na tak dobře promyšlený thriller nenarazím, ale Kaštánek se mu dle mého názoru vyrovnal! Vřele doporučuji a já budu tajně doufat, že má autor už rozepsanou knihu další!

11.05.2020 5 z 5

Knihu jsou poslouchala jako audio a byl to naprosto úžasný zážitek! Interpretem je Radek Škvor, který v českém znění propůjčil svůj hlas Dracovi a díky tomu se jedná o opravdu jedinečný poslech.

Tom Fleton nás v knize krátce představuje se svou rodinou, svými hereckými začátky a následně se většinu knihu věnuje právě svému hraní ve filmu o Harrym Potterovi. Je to velmi milé a laskavé vyprávění o dospívání ve filmovém prostředí a o tom, jak se z malého drzého kluka stal velmi chápavý a laskavý mladý muž. Není vynechána ani kapitola, jaký dopad měla sláva a další filmové nabídky, kterých se mu dostalo. Vše je ovšem vyprávěno s takových citem a úctou, že vás to chytí za srdce a jakýkoliv přešlap Tomovi odpustíte.

Musím říct, že jak jsem Draca ve filmech nikdy neměla ráda, Toma jsem si téměř okamžitě zamilovala.

20.01.2024 5 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Přestože je kvůli rekapitulacích předchozích dvou dílu děj trochu pozvolný, vůbec to neubralo na čtivosti. Příběh se opět skládá hned z několika zápletek a nabízí skvělé vyvážení mezi jejich postupným odhalováním. Nechybí ani vývoj mezi osobními vztahy jednotlivých postav. Právě tato kombinace mě udržovala v permanentním stavu zvědavosti a téměř mi nedovolila knihu odložit.

Od třetího dílu série jsem raději neočekávala nic výjimečného, ale musím říct, že autorka mě opět překvapila a nadchla. Wendy Dranfield je pro mne mistryní ve vytváření kriminálního thrilleru s emocionálním podtextem a já se velmi těším na další díly a vývoj hlavních postav.

12.01.2024 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Příběh vypráví Sarah i Adam a kapitoly jsou krátké, takže mě kniha okamžitě vtáhla. Hodně jsem ocenila, že vidím do hlavy obou hlavních postav. Za začátku to vypadalo, že celý příběh bude poměrně jasný, ale postupně se to začalo tak zamotávat, že jsem opravdu nevěděla komu věřit. Neustále to gradovala a závěr mi celkem vyrazil dech. Nějaké tušení jsem měla, ale zdaleka jsem si nedokázala představit kam až to celé zajde.

26.08.2023 5 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Když jsem se dostala přes první tři velmi popisné, ale skvěle metaforické kapitoly, neměla jsem problém se do knihy začíst. Vyprávění Emila mi v jistých pasážích připomínalo Bylo nás pět od K. Poláčka a byla jsem proto opravdu překvapená, že jsem o knize dříve neslyšela. Myslím, že někde se stala chyba, protože věřím, že bych se v dospívání do knihy zamilovala.

Co pro mne bylo náročné, byl jazyk. Na staročeštinu už prostě nejsem zvyklá a musela jsem se tak na čtení trochu více soustředit.

Nic to však nemění na tom, že tato útlá kniha rozhodně stojí za přečtení a pokud jste stejně jako já vyrostli na seriálu či knize Bylo nás pět, rozhodně se do HELIMADOE s chutí pustě.

HODNOCENÍ: 75 %

11.06.2023 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Černá díra mi přišela mnohem akčnější a záživnější než předchozí díl. Svůj podíl na tom rozhodně měly kratší kapitoly a více dialogů. Pořád se něco dělo, střídala jsem své tipy na pachatele a celkově jsem měla pocit, že mi autorka nenechává moc prostoru vydechnout, což mi vůbec nevadilo.
Bohužel to trochu zazdil konec, který mi přišel dost přitažený za vlasy. Měla jsem pochypnosti o pachateli a Huldar se v pár chvílích také zachoval dost nepochopitelně.

21.03.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kniha má delší kapitoly, takže mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Nicméně asi po 30-40 stranách jsem přišla na chuť nejen Petrovi, ale celé vesnici i příběhu. Všechny postavy v knize mi byly svým způsobem sympatické, působily velmi lidsky a uvěřitelně. Jakmile se Petr začal zajímat o minulost a o to, co se tenkrát Vojtovi stalo, vnímala jsem z textu napětí, Petrovu frustraci i odhodlání a potřebu zjistit, co se stalo.

Autorce se navíc bravurně dařilo několikrát ve mě vyvolat pocit intenzivního napětí a já velmi smekám, protože rozhodně není jednoduché předat čtenáři veškeré zajímavé informace a zároveň ho několikrát vrátit na ten pomyslný vrchol.

Ke knize mám jednu jedinou drobnou výtku, a to je její délka. Klidně bych k určitým věcem snesla méně detailů. Je to ale jen drobnost, protože více budete obdivovat, co vše autorka k tématu zjistila. Čtení jsem si díky opakujícímu napětí vážně užila až do poslední strany.

Rozhodně tuto knihu doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky, skrytá tajemství a jsou otevřeni možné existenci paranormálních jevů.

17.02.2023 5 z 5