AnnaPanulis AnnaPanulis komentáře u knih

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tuto knížku jsem málem přečetla na jeden zátah (kéž by moje oči spolupracovaly a nebyly unavené...), ale nakonec mi vystačila ne necelé dva dny. Ještě několik hodin po dočtení jsem neměla slov, zapomněla jsem, jak se mluví a byla jsem uvězněná ve svých myšlenkách. Bylo to něco DOKONALÉHO! Popravdě ani teď po 4 dnech nevím, jak mám tuto knížku popsat slovy. Ty pocity, které jsem během čtení prožila, se nedají popsat. Po celou dobu jsem se třásla očekáváním a srdce mi bilo o závod. V jednu chvíli to bylo strachem, v další nadějí a v další překvapením.

Závěrečný díl série byla jedna nekončící a stupňující se akce za akcí! Jedno odhalení za druhým. Jedno zlomené srdce za druhým. Ukáplo mi i několik slz a rozhodně se za to nestydím. Při této knize pro mě neexistovalo nic jiného, než samotný příběh. Realita se rozpustila do neznámé mlhy někde v dálce a nedokázala mě ničím upoutat, než jsem dočetla poslední větu.

Ty emoce, ty zážitky... Asi ještě žádnou knížku jsem neprožila tolik, jako tuto od úplného začátku až do konce. S jistotou mohu říct, že se tato série řadí mezi mé nejoblíbenější a od autorky, která opravdu ví, co to je psát poutavé, napínavé a srdceryvné knihy, si musím přečíst vše, co napsala.

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Po přečtení komentářů a recenzí jsem tak nějak počítala, že tento díl bude odpočinkový a poměrně poklidný. Musím souhlasit s ostatními níže. Bylo to spíše klidné, i když akce také nechyběla, avšak v tomto díle šlo spíš hlavně o romantickou linku a přípravy na to veliké BUM, na které všichni čekáme od první knihy. Hodně se zde kladl důraz na pocity postav a zároveň jsme se dostávali hlouběji a hlouběji pod povrch, kde se odhalovala různá tajemství. Napětí i mnoha očekávání bylo dostatek.

Knížku jsem zhltla během 2 dnů, přičemž závěr knihy mě dostal. Překvapilo mě to a nalákalo o to víc na poslední díl série, do kterého jsem se také okamžitě pustila.

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Renegáti byli pro mě první knížkou od této autorky a už teď mi je jasné, že se pustím i do jejích dalších sérií. Nejprve jsem měla opravdu velký problém vyznat se ve všech přezdívkách a jménech, která na nás autorka vybalila, ale knížka byla tak čtivá, že se od ní nedalo odtrhnout, a tak jsem si brzy ujasnila, kdo je kdo.

Námět padouchů a superhrdinů mě velice zaujal a stejně tak jsem si okamžitě oblíbila hlavní hrdinku Novu, která byla prostě parádní. Přála bych se takovou kamarádku. Dokázala přemýšlet, byla inteligentní, drzá a zároveň cílevědomá, a přes to, že byla vlastně padouch, tak měla srdce na správném místě.

A ta romantická linka? Trpěla jsem, ale v tom dobrém slova smyslu, jen bylo hrozné to čekání, kam se to bude posouvat, na což si budu muset ještě počkat.

Doporučuji! Nemůžu knize vůbec nic vytknout. Bylo to napínavé, svižné, postavy měly charaktery a svět byl do detailu vymyšlený a uvěřitelný.

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Temné, drsné a svižné. Těmito třemi slovy bych shrnula tuto knížku, u které mi ze začátku něco chybělo, ale brzy si mě získala. Nejspíš jsem měla problém s občasnými jednoduše napsanými pasážemi, ale to se brzy ztratilo.

I když je to čtení asi převážně pro holky, po celou dobu rozplétáme temnou minulost hlavní hrdinky a pochmurnou epochu příběhu. Jelena je silná, odvážná a chytrá, čímž si získá vaši pozornost.

I v téměř černobílém světě se objeví i malá kapka barev v podobě naděje a romantické linky, která mi přišla přirozená a bavila mě.

Rozhodně nebyla chyba oživit tuto starší fantasy sérii.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Knihu jsem četla po dobu jednoho až dvou týdnů. Potřebovala jsem totiž nějaký ten čas, abych byla schopna určité části zpracovat. Bylo to silné, drsné až odporné. Kolikrát jsem při čtení skoro zapomněla dýchat.
Vybrala jsem si tuto knížku úmyslně k maturitě a bez problémů předčila všechna má očekávání. Bylo to něco neuvěřitelného. Myslím, že nad tím budu ještě hodně dlouho přemýšlet.
Bylo zajímavé přečíst si téma Osvětim i z druhého pohledu, než na který jsme zvyklí.

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Toto je moje první knížka ohledně tématu Osvětim. Ze začátku se mi velice zalíbila, ale asi tak v půlce knížky mě to začalo nudit, což na mě neudělalo zrovna dobrý dojem, a tak jsem knížku na půl roku odložila. Mezitím jsem se dostala ke knížce Smrt je mým řemeslem, která mě velice zaujala a po jejím dočtení jsem se opět vrátila k Elizinu tajemství. Po návratu jsem knížku dočetla na jeden zátah a ponechala ve mně mnoho myšlenek.

Byl to silný příběh, nad kterým jsem musela ještě několik dní přemýšlet. Doporučuji a rozhodně se pustím ještě do dalších knih s touto tématikou.

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Popravdě jako malá jsem pohádky moc nemusela kvůli jejich dokonalému a dobrému konci. Nelíbilo se mi to, a proto si mě získala tato knížka. Každá pohádka měla své temné kouzlo, poučení a konec, který se kolikrát nedal ani předtušit.
Do knížky jsem šla s celkem velikými očekáváními a příběhy je bez problému předčily.
Ve výsledku to jsou krásné pohádky na dobrou noc, jen teda ne pro malé děti.

Kulička Kulička Guy de Maupassant

I když jsem měla ze začátku problém vyznat se v některých vedlejších postavách, tak se mi kniha opravdu líbila. K maturitě můžu jen a pouze doporučit.

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Knížky jsem se zprvu bála kvůli tomu velkému ohlasu, co kolem ní byl, takže jsem si ji nechala chvilku v knihovně jen tak odležet, aby se moje očekávání snížila. Přečetla jsem ji za 2 dny a dost mě to bavilo. Některé pasáže mi sice přišly odfláknuté, ale to vynahradilo dobré téma a charakter hlavní hrdinky.
Podtrženo, sečteno - je to napínavé čtení, co má své vlastní kouzlo.

01.02.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Četla jsem od Maasové jak Skleněný trůn, tak i Dvůr trnů a růží a série Půlměsíční město, jejíž první díl je pořádná cihla, mi nemohla uniknout. Nejprve jsem se pustila do originálu, ale poté se vydal překlad a já jsem knížku přelouskala za pár dní. A musím říct, že to bylo něco ÚŽASNÉHO!
Neustále mě udivuje, jaké světy dokáže autorka vymyslet. Vše dává smysl a působí to opravdu působivě a uvěřitelně, stejně jako postavy, které si vás získají, dokáží překvapit a nedoufáte v nic jiného, než že se jejich sny splní.
Smekám a těším se na další díl, a pokud nevyjde dostatečně brzy, tak si bichličku budu muset brzy přečíst znovu, protože hlavní postavy mi budou opravdu chybět.
Jo a u knížky jsem brečela jako malá holka a to několikrát, takže pokud někdo přemýšlí, jestli si ji má přečíst anebo ne, tak sakra nepřemýšlejte a pusťte se do toho! Je to úžasné!

26.12.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Do knížky jsem se pustila, protože mám ráda Oly humor a nelitovala jsem. Sice tento žánr běžně nečtu, ale ráda zkouším nové věci. Knížka byla vtipná, příběh rychle utíkal a děj se v první třetině tak rozjel, že jsem ji nakonec musela přečíst na jeden zátah.

Hlavní hrdinové se mi líbili, a i když se Mei občas chovala jako blbec, tak se mi o to víc líbili Liam, Ava a Travis. Příběh jsem prožívala s nimi a celkově jsem byla z příběhu nadšená. Prostě jednoduché, ale miloučké počteníčko, které mi zpříjemnilo nedělní odpoledne.

15.11.2020 4 z 5