Anna27 Anna27 komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Mnohem lepší než Kepler. Příběh má spád, sice brzy víme kdo je padouch, ale to na napětí neubírá. Jediné co mi vadilo byl trošku překlad a slova typu "čásek", "skáknu", "prácička".. Skvělé i jako audiokniha.

11.10.2020 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tento díl se nechtěl pustit z ruky, málem jsem nespala, jen abych to dočetla. Nejlepší krimisérie, prostě za mě je Angela TOP autorka detektivek, postavy úplně zbožňuji. Líbilo se mi, jak vzpomínali celý díl na Dawsona, bylo to pro mě jako čtenářku podstatné, že se vrací k tak důležité postavě a nedělají jakoby nic. Angela umí čtenáře strhnout, budu doporučovat všude. Hlavně číst vše od 1. dílu, ať vám to zapadá do souvislostí.

30.06.2020 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

První tři díly se mi líbily více, ale neubírám tomu, že to bylo čtivé, napínavé, nebezpečné (někdy, až absurdní, ale nevadí). Chybělo mi tam zapojení Vincenta a Samiry - bez nich to nebylo jaksi ono. Určitě číst od prvního dílu, jinak to nemá smysl.

17.04.2020 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tenhle díl mě bavil víc než jsem na začátku čekala. To, že Kim pracovala zvlášť a více jsme poznali její tým a minulost Stacey bylo skvělé. Téma rasové nesnášenlivosti, ubližování na základě pleti, orientace...to mi nebylo dvakrát příjemné číst, ale námět na knihu to byl výborný a je dobře, že Angela na tenhle problém v UK poukázala. Zase díl od kterého jsem se neodtrhla, dokud jsem ho nepřečetla celý. :)

29.12.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kim mi byla od začátku sympatická, nejspíš další moje oblíbená knižní postava a už se těším až přečtu celou sérii. Nebylo to nudné, bylo to zajímavé, promyšlené. O něco zajimavější než Bryndza. Hned jsem rozečetla druhý díl a ten vypadá taky dobře. Není to náročná literatura, je to oddechová detektivka a to se mi od ní dostalo. :-)

18.12.2019 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Kniha mě bavila. Bylo to vtipné, sarkastické, místy napínavé. Za mě super. Další díl si s chutí opět přečtu.

04.08.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Zase skvěle napínavý příběh, který má více zápletek. Napětí po celou dobu, občas jsem se teda i bála. Kdyby to bylo zfilmované, tak se určitě dívám přes prsty. Na nočním stolku mám další 3 díly a už se na ně těším. Tahle kniha mi zabrala jen pár hodin, tak je čtivá.

27.06.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Luxusní kniha. Příběh strhující, zápletka, adrenalin. Husinu jsem měla celou dobu. Do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah. Má to tam i odbočku (druhou zápletku+řešení). Jdu si dokoupit hned další díly.

25.06.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Výborná kniha, precetla jsem na jeden nadech a jeste se k ni znovu v budoucnu urcite vratim. Zasahla me a doporucuji vsema deseti. ❤

05.08.2018 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Kouskovala jsem si to po částech, abych si ji vychutnala, ale stejně jsem hltala každou stránku. Bylo super zase číst příběh, kde byl Dawson a zavzpomínat si na něj. Už se těším na další díl a kdo ještě tuhle sérii nezačal číst, tak vřele doporučuju.

27.02.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Výborná kniha, kterou bych určitě též zařadila do povinné četby. Kvalitních knížek o válce, přiblížení toho svinstva jako byl nacismus a komunismus, jaké byli lidi svině by mělo být co nejvíce. Zajímám se o válku, takže jsem ráda, když se mi přiblíží další oblast, kde se něco takového dělo a jsem o něco chytřejší, protože zrovna tohle je historie, kterou bysme měli znát všichni. O Polsku, Německu, Maďarsku je toho napsáno samozřejmě nejvíce, ale již jsem se dozvěděla, jak to bylo s dětmi v Řecku, Jugoslávii (jak Hitler kradl děti a posílal je do Evropy a oni potom ani nevěděli, kdo byli jejich praví rodiče) a teď mám další informace z Litvy, která se dočkala "znovuzrození" až v roce 1990. Určitě si v budoucnu přečtu další autorčiny knihy.

01.11.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Byl to krásně zajímavý příběh, takových chci číst více, protože romantiky není v dnešní době nikdy dost. Především byl příběh vystavěn na pozadí války, takže se nejednalo jen o červenou knihovnu, ale bylo to obohaceno o historii postavení žen v Anglii, kdy muž měl vlastně větší práva na dítě, než matka, o údělu pilotů za války, přijmutí skutečnosti, že můžou kdykoli umřít a již se nevrátit. Farář veřejností považován za "Boha" i přes to, že v soukromí to byl gay/násilník, hlavně že pro ostatní byl svatoušek. Právě ty pasáže s Charlesem mi trošku vadily, ale to samozřejmě není chyba autorky, to prostě v příběhu muselo být a tím byl zajímavý, ale neumím si takový život představit, a nesnáším tu nespravedlnost, mužskou nadvládu, sobectví. Tuhle knihu řadím k těm nejlepším ve své knihovně.

01.11.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silný příběh, který byl velice dobře vyprávěn. Život Gerty byl opravdu těžký, neumím si to ani představit. Je dobře, že nám čtenářům, kteří se o 2. sv. v. zajímají, autorka přiblížila i tu dobu po ní, velice zajímavé téma. Knihu rozhodně doporučuji přečíst a nebo jako audiokniha s hlasem Vilmy Cibulkové se poslouchala velice dobře.

07.10.2020 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Líbil se mi námět, kdy tři nešťastné ženy vyřeší svou situaci s mužskými protějšky (jeden tyran, druhý ochlasta a třetí nevěrník) dost vyčuraně, střídání kapitol, popis postav. Stručné, jasné, temné. Určitě stojí za přečtení, taková krimi jednohubka. :)

16.07.2020 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Lepší knihu jsem dlouho nečetla. Líbilo se mi v textu, že nebyla vyznačena přímá řeč, byla to milá změna. Knihu doporučuji všem ženám. Je v tom síla, odvaha a náznak feminismu je tam v tak nenucené a přirozené formě, že mi to přišlo dokonalé. Za mě jedna z nejlepších knih.

24.06.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět napínavé, drsné. Kai Lord už mě pěkně štval a jsem ráda, jak to dopadlo. Tahle série mě ještě nezklamala, všechny díly jsou super. Čtu jednu stránku za druhou a pak zjistím, že jsem na konci. Tohle si prostě přečtěte. :)

18.01.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tenhle díl byl opět super. Zase jsme se dozvěděli něco z minulosti Kim. Baví mě i její tým, kde každá postava je něčím zajímavá. Z této série by byl i zajímavý tv seriál. Angela je moje oblíbená autorka a jsem ráda, že jsem se do čtení jejích knih pustila, teď už mě totiž nepustí. :-)

27.12.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Tuhle sérii s Hunterem prostě miluji. Některé scény jsou fakt drsné a občas se bojím, ale zas jsou to knihy, od kterých se nedokážu odtrhnout, dokud je nedočtu. Tento díl opět nezklamal.

23.11.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Jedno slovo - HUSTÝ!!!! Prostě já se u Cartera vždy opakuji, protože ani jednomu dílu nemám, co vytknout, ale tohle je jediný autor u kterého hltám ty jeho malé písmenka strašně rychle a nedokážu se od čtení odtrhnout. Prostě za mě opět perfektní, promyšlená detektivka. Kdo má rád příběhy místy až strašidelné, doporučuji! :-)

20.11.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Robert je jedna z mých oblíbených knižních postav. Tento díl jsem opět nedokázala pustit z ruky, dokud jsem jej nedočetla. Sice mi tam chyběl jeho parťák Carlos, ale jinak opět napínavé a skvěle napsané.

17.11.2019 5 z 5