Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Dobrodružství v džungli Dobrodružství v džungli Bear Grylls (p)

Knihu četl syn. Moc nadšený z příběhu nebyl, prý se často opakovaly stejné pasáže o přežití v džungli. Měl dle popisu nejspíš jinou představu. Další díl číst už nechce.

Já do knihy nakoukla také. Ilustrace celkem uspokojivé, jen jsou černobílé. Obsahově: snaha děti poučit, jak se k sobě správně chovat. A pak také návod, jak přežít v džingli, jak si postavit přístřešek a jak ulovit zvíře...ani mne kniha bohužel nijak moc nenadchla.

02.10.2022 3 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

Moc pěkně napsaný příběh očima psa. Kniha se mi četla velmi dobře a i když má pouze "pár" stránek, je v nich obsaženo tolik různorodých citů, osudů a myšlenek, nad kterými by jsme se měli zamyslet. Knihu určitě doporučuji. Byla sice pro mne místy velmi bolestivá, ale i přesto je to opravdu krásný kousek.

13.04.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc krásná knížka o lidském osudu. Moje první knížka od autorky a četla se doslova sama. Opravdu krásné čtení. Nejvíce mne dostalo zakončení knihy, přiznám se, že i slzička ukápla a myslím, že právem.

12.04.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro mne krasna kniha se silnym pribehem. Trochu jiny styl psani autora, ale cte se dobre. Me uchvatila a cetla jsem ji jednim dechem. Urcite doporucuji precist.

27.03.2020 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Krasne a citlive napsana kniha. Jsem rada, ze jsem si ji po dlouhem okukovani v knihkupectvi koupila. Kniha je krasne ilustrovana, vcetne nadhernych fotografii. Mam rada obe pani herecky a kniha je napsana velmi ctive bez prikraslujicich slov, coz me velmi prekvapilo a potesilo. Proste napsana tak, jaky zivot je. Krasna....

18.06.2022 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

(SPOILER) Zajímavý příběh, který nas provede 100 letým obdobímnaší země. Chvílemi až děsivé, co vše se v jednotlivych dekádách 20. stoleti dělo. Kniha se mi četla dobře, jen ten konec se oproti předcházejícímu ději, tak nějak vlekl. Knihu doporučuji k přečtení. Na některé milníky naší historie by se rozhodně zapomínat nemělo.

09.08.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pro mě je tato kniha zklamáním. Očekávala jsem napětí, které bude gradovat, ale nějak k tomu bohužel nedošlo. Snaha něco zachránit peprnými pasážemi příběh nezachránila. Nápad dobrý, ale plitce zpracovaný. Ať nejsem úplně kritická, kniha se četla velmi lehce, za den přečteno.

30.07.2023 3 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Krásná kniha s krásnou obálkou. Uvnitř knihy na nás čeká příběh že života se šťastným koncem. Ke knize jsem přistupovala s lehkou skepsí, protože do knihy Opuštěný dům jsem se jaksi nemohla začíst. Ovšem Vesničanka, to pro mě byla jízda. Krásné oddechové čtení. Řekla bych, že kniha je určené pro čtenářky od 40 let. Ty plně dokáží pochopit hlavní hrdinku Karin. Knihu určitě doporučuji.

19.06.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Na knihu jsem se neskutečně těšila, jaká to bude jízda plná napětí a strachu. Musím ale přiznat, že jsem z ní zklamaná. Krom konce, kdy se opravdu něco začalo dít a strach se objevil, byl příběh nesmírně utahaný a zdlouhavý. Igor na mne od začátku působil nepříjemně a místy až neskutečně protivně. Nemám ráda příběhy, které vypráví lidé, co si nedokáží díky lékům, alkoholu a drogám, pořádně vybavit, co je vlastně realita.
Na druhou stranu jde o docela hodně dobrý námět na příběh s pořádnou dávkou tajemna a událostí, které se opravdu staly a dějí.

17.01.2022 2 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Krásně a živě napsaný příběh mladé lékařky.

16.12.2021 5 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

I já se přidávám ke komentářům, že v knize je ukryt neskutečně krásný a dojemný příběh o přátelství dvou kamarádek. Skoro vše už bylo v předchozích komentářích napsáno. Paní autorka opravdu umí psát neskutečné příběhy. Po dlouhé době jsem si po dočtení knihy pobrečela. Krásné....

03.08.2023 5 z 5

Pro mne byla kniha velkým překvapením. Tom svůj příběh popisuje hezky, tak jak vše je a s pokorou. Příjemné, odpočinkové čtení. Teď se na Draca v HP dívám úplně jinak. Knihu určitě doporučuji.

18.06.2023 5 z 5

Sněhová víla Sněhová víla Daniela Krolupperová

Krásná kniha pro děti i dospělé. Knížka byla, jako dárek pro moje 5 leté neteřinky. S maminkou mají přečteno a reakce je taková, že to dojalo k slzám i maminku. Přečteno prý na jeden zátah a kráné.....mám radost i za sebe, že jsem vybrala a obdarovala blízké takovou knihou, která se líbí a zanechá takovéto silné pocity...

07.02.2023 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

I když ne vše v knize bylo podle skutečných událostí, vše ale bylo na konci knihy autorkou objasněno, jedná se o velmi zajímavý příběh. Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh je zajímavý a místy až opravdu šokující a děsivý. Každopádně doporučuji přečíst.

22.04.2022 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Knihu jsem dočetla před pár dny a nejsem nějak schopná napsat na ni hodnocení. Na jednu stranu je příběh úžasný. Boj mezi dobrem a zlem, kdy dobro vyhrává v menším poměru ku zlu. Ale doba a lidé prostě takoví byli a jsou i dnes. Autor nás krásně vtáhl do Anglie 12. století. Jen opakujících se pasáží s tématikou popisu stavby katedrály, materiálu, apod. by mohlo být krapet méně. Přijde mi, že děj spíše brzdily. Mě přímo nudily a nutily mě přeskakovat odstavce, což dělám nerada. Jinak krásná kniha s krásným příběhem. Ken opět nezklamal.

10.03.2022 4 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Tohle byla moje první kniha od paní autorky a musím říct, že mě mile překvapila. Krátké kapitoly se četly samy, žádný dlouhý text, ve kterém se začnete ztrácet. Po přečtení knihy jsem nad osudem hlavní hrdinky dlouho přemýšlela. V některých komentářích zde od čtenářů, je Anděla často označena za sobeckou a sebestřednou. Ale pro mne bylo k zamyšlení, jak by se asi choval každý z nás, kdyby si prošel v dětstvím tím, čím hlavní hrdinka. Těžko si asi většina z nás dovede představit hlad, zimu, bídu, žebrání o jídlo, samotu... Každý máme přece své sny a touhy.
Za mne krásný příběh, napsaný tak, jaký život je. Kniha určitě stojí za přečtení.

Jen jednu výtku mám a to k rodokmenu na začátku knihy, takových chyb a nesrovnalostí oproti ději v knize.

26.04.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

S pořízením této knihy jsem dlouho otálela a udělala jsem velkou chybu, měla jsem si ji totiž pořídit hned, jak jsem si zde přečetla její hodnocení. Kniha se četla snadno, doslova jedním dechem. Naprosto úžasně vystižené momenty, situace, pocity, problémy běžného života. Chvílemi mi bylo z knihy docela hodně smutno a měla jsem slzy na krajíčku hlavně z toho, jak se život "nemazlí" s dospívajících dítětem, které si má užívat dětsví a ne starosti dospělých. I když Štěpán se s tím popral bravůrně, no ono mu nic jiného vlastně ani nezbylo.

Knihu určitě doporučuji. Jakmile do ní jen nakouknete, aby jste věděli třeba jak je psaná (já to udělala hned, jak mi přišla - nic jiného mě už pak nezajímalo) už vás nepustí až do doby, než ji dočtete a to bohužel nebude trvat moc dlouho. Za mne opravdu moc krásná kniha.

Teď už můžu konečně v klidu dočíst Kde zpívají raci :-)

09.04.2021 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Vzpomínka na dětství, pěkný příběh.

08.11.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Příběh této knihy se nedá popsat jen pár slovy, je naprosto strhující, zarážející, děsivý, krásný, smutný, brutální....během čtení tohoto příběhu, mne několikrát přepadl pocit děsu, návalu slz, smutku a hlavně nepochopení, jak někdo mohl být, tak krutý a bezohledný k jiným lidem. Kniha je opravdu "mazec", já se omlouvám za tento výraz, ale nějak mi nepřicházejí slova, jak ji výstižně popsat. Pro mne to byl opravdu hodně velký čtenářský zážitek. Kniha je psaná velmi čivě a poutavě. Takže pokud máte silnou vůli, nervy a odvahu, tak určitě doporučuji si ji přečíst.

25.03.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kniha je pro mne jedna z autorových nejlepších. Může sice chviličku trvat, než se čtenář do knihy pořádně začne, mám pocit, že u severských autorů je to velmi časté, ale pak to stojí za to :-) Doporučuji určitě přečíst.

01.04.2020 5 z 5