AniS1 AniS1 komentáře u knih

Já, JůTuber 3 Já, JůTuber 3 kolektiv autorů

... aneb jak vytáhnout peníze z jedenáctiletých dětí.

04.02.2017

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Při čtení jsem si říkala, ať už je konec. Nemohla jsem vydržet ten tlak, který byl na všechny vyvíjen. Realičnost celého příběhu atmosféru podtrhovala a nepustila mě, dokud jsem knihu nepřečetla.
Už dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knihu takhle hltala. Přesto jsem čekala něco jiného. Příběh Offred, které vám bude moc líto, je bezesporu moc silný, ale i názorově rozporuplný. Bylo moc těžké uvěřit, že se něco takového, vyvedeného do takových extrémů, může skutečně odehrát a ona je to pravda. Může se to stát.
(více v mojí externí recenzi)

23.08.2018 5 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Mě se to nelíbilo. Celá kniha byla vlastně plkáním o nekonečnu. Přemítáním nad pravou láskou. Směsicí popisů smutku. Což by nevadilo, ale přišlo mi to jako by se celý příběh točil furt dokola. Chvilku klid, Grace pije, Ta je ale hezká, už toho nechám, chvilku klid... Záměr autorky byl nejspíše abych Grace litovala, místo toho jsem si říkala: "To je kráva, to je kráva."
Nic se vlastně tak úplně nestalo a to, co se stalo, nebylo zajímavé, překvapivé, nebo záživné. Myslím, že knížek jako je tahle je tak milion. Jediné co bych pochválila je obálka.

21.07.2017 1 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Je to Tolkien. Otec fantasy. Jinak než pět hvězd se dát nemůže...

11.09.2017 5 z 5

Musím říct, že má kniha něco do sebe! Je to skvělé... ukazuje nám, že se dá příběh vyprávět téměř bez dialogů a že si přesto budete přát ještě chvíli u něho zůstat.

06.01.2018 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Když jsem byla malá, tak jsem jí hodně četla. Spolu s Letadélkem Kánětem patřila k mým oblíbeným knížkám. Myslím, že by si ji měl přečíst každý.
Je krásná a pro děti moc zajímavá (četla jsem když mi bylo 7) !
A navíc ilustrace od Heleny Zmatlíkové dělají knížku ještě lepší.

18.02.2017 5 z 5

Co bych k tomu řekla? Není to špatné, ale není to ani dobré.
Nápad je skvělý, ale nedotažený. Těšila jsem se, že si přečtu více o Rosyně schopnosti a ono ne. Je to škoda, myslím, že by knížka mohla být o hodně zajímavější.

23.03.2018 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Líbila se mi. Pěkná reflexe dnešní společnosti podtrhnutá obrovským množstvím citátů.
Abych byla upřímná, čekala jsem více rozvrstvené názory na jednotlivá témata, ale to je má chyba. Autor v úvodu zmiňuje, že se jedná o esej.
Doporučuji všem. :)

23.03.2018 5 z 5

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Čtení téhle knihy pro vás bude nevšedním zážitkem. Zhýralec, hulič, ztroskotanec a alkoholik v jednom je hlavní postavou a vy se budete chvílemi divit, co vám na knize připadá dobré a proč ještě pokračujete ve čtení.
U některých knih se s postavou sžijete lehce. Tady ne. Přesto si můžu dovolit tvrdit, že vám bude Danny sympatický a že ho dokonce budete chvílemi litovat. Protože na světě jsou horší lidé než zhýralci, huliči, ztroskotanci a alkoholici.

26.12.2017 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

To že někomu nedojde, že jsou tam dva Willové není chyba autorů... promiňte, ale už podle anotace, nebo dokonce názvu je to jasné! A že je někdo hloupý a nedojde mu ani jednoduchá beletrie...
Neříkám, že je kniha úplně nejlepší, ale nejhorší taky ne. Co se týče tvorby Johna Greena, řadila bych knihu na třetí místo. Hned za Hledání Aljašky a Hvězdy nám nepřály. Papírová města byla srovnatelná s Willem Graysonen. Kateřiny bych hodnotila nejzáporněji.
Kniha je příjemná, oddechová a rozhodně čtivá. Nejspíše hodně záleží na aktuální náladě, resp. na tom, jestli jste naladěni na něco romantického.

08.12.2017 4 z 5

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Možná jste právě zklamaní životem. Láskou. Školou. Prací. Možná jste obecně zklamaní, a tak sáhnete po první knížce, která vám svojí obálkou a anotací nejspíše vylepší náladu.
Je to určitě pravda. Tady a Teď je úžasná oddechovka, kterou přečtete a ani nebudete vědět jak. Děj příjemně ubíhá, je realistický a vám bude připadat, jako by jste stáli vedle Joanny v Anglii, nebo byli s Deanem v Chicagu.

06.11.2017 4 z 5

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Andrew Smith

Moc se mi to líbilo. Samozřejmě, není to žádný skvost, nebo tak něco. Ale stejně... líbilo se mi to.
Chápete ne?

01.10.2017 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Četla jsem to, když jsem byla malá (11 let) a do teď to miluju. První díl jsem přečetla asi 6x. :)))
Nevím, proč by se to mělo srovnávat s Harrym, co se mě týče je Percy Jackson 1000 000x lepší.

05.05.2018 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Je to klasika. Hugo a jeho láska k architektuře, hlavně té v Paříži, je podle mě více důležitá než příběh hlavních postav. Líbilo se mi to.

18.02.2017 5 z 5

Divergence / Rezistence / Aliance / Čtyřka (box) Divergence / Rezistence / Aliance / Čtyřka (box) Veronica Roth

Četla jsem Divergenci - ta byla skvělá. Propracované postavy, příběh hezky plynul a obecně se mi to dobře četlo.
Pak Rezistence - byla slabší než Divergence. Pořád se to, ale dalo číst.
Alianci jsem nedočetla, přečetla jsem asi 200 stran, ale pa už to jednoduše nešlo.
Se čtyřkou jsem ani nezačínala, protože se mi po Alianci příběh přestal líbit.

05.02.2017

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Nebylo to špatné, ale ani dobré. Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, pak už to šlo celkem samo. Myslím, že autorka mohla být, co se týče prostředí kde se kniha odehrává, originálnější. Tím myslím, vynechat nějaký strip klub a vymyslet něco jiného.

05.02.2017 3 z 5

Casper, kocour cestující autobusem Casper, kocour cestující autobusem Susan Finden

To bylo strašné. Naprosto. V životě se mi stalo asi jen 3x, že jsem něco nedočetla a tohle je jeden z těch případů.
Styl psaní k ničemu, otravný a hloupý. Navíc z knihy tak moc odkapává autorčina touha vydělat za každou cenu nějaké peníze, že to snad ani není možné. Nejtrapnější mi přijde psát něco za kocoura. Kočky jsou tak úžasná stvoření a tohle si nezaslouží... ale proti gustu...

Co se příbehu týče, jedná se spíš o sled vzpomínek a útržky, takže k tomu není co napsat. Nevím, jak moc je to pravdivé, ale jestli je, mrzí mě to, že se autorka o ostatních kočkách téměř nezmiňuje, přestože tvrdí, že je má ráda.

Já nemám ráda kočky, já je přímo miluju a přišlo by mi opravdu hloupé vydat něco takového.

Není to první kniha, co jsem o kočkách přečetla, ale je to určitě ta nejhorší kniha o kočkách, co jsem kdy přečetla.

05.06.2018 odpad!

Merapi královna otroků Merapi královna otroků Henry Rider Haggard

Lidem, co mají rádi Egypt, jeho historii. Ke konci to bylo pořád dokola, ale četlo se to hezky, tak proč ne? :)
Největší radost jsem měla z historických souvislostí, které byly opravdové a pravdivé. :)
Doporučuji všem, kteří by si rádi přečetly něco, co není komerčně přeceňováno.

19.02.2018 4 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

Jednou z věcí, které jsem ocenila i já sama, bylo vložení ekologických prvků do knihy. Motivy starání se o životní prostředí, moře a oceány, jsou přímou součástí díla. Doslov autorek je o znečišťování a myslím, že může být pro mladé čtenáře ve spoustě ohledech inspirativní...

06.01.2018

Čarodějnice: Salem, 1692 Čarodějnice: Salem, 1692 Stacy Schiff

Nový román americké autorky Stacy Schiff je až po okraj nabitý. Nejde jednoznačně říci čím. Informacemi, emocemi, narážkami… za téměř každou větou je toho schovaného víc, než je na první pohled zřejmé. Už z první kapitoly se dozvídáte něco nového, například jak je možné, že soudcové mnohdy obviňovali nepravého, kolik bylo nejmladší čarodějnici a jak probíhaly samotné procesy. Autorka neodbočuje, dodává nám všechny informace, které potřebujeme znát. Nezabíhá příliš do detailů a když už...

15.11.2017 5 z 5