angelika29 angelika29 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Mám ráda historii ale nejčastěji 12. - 15.století. Této knize jsem se dost dlouho vyhýbala. Jednou jsem si ale přečetla ukázku a musela jsem ji mít. Od této knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Je to možná také tím, že jsem několik let do tohoto koutu země jezdívala na dovolenou. Každopádně je úžasně napsaná a nedá se dát z ruky pokud nedočtete poslední stránku. Autorce moc děkuji za krásné ztvárnění tamějšího života. Je v něm i hodně moudra našich babiček.
Vřele doporučuji k přečtení.

12.12.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nemám ve zvyku psát autorovi jak je kniha dobrá ale tady jsem to udělat musela. Oba díky jsem četla jedním dechem. Myslím, že jsem si také o dost rozšířila obzory o historická data oproti tomu, co jsme se učili ve škole. Všem moc doporučuji tyto knihy si přečíst. Stojí to za to.

28.12.2023 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Moje první kniha od tohoto autora. Velmi krásně napsaná, téměř jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Mám sice radši dějiny z doby Karla IV. ale tato kniha byla úžasná. Už čtu pokračování a myslím, že přečtu všechny knihy pana Niedla. Musím moc moc souhlasit s některými komentáři přede mnou, je překrásná.

11.10.2018 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Tato série o Hynkovi se četla tak rychle, že jsem nestačila ani dopisovat do databáze. Snoubí se zde romantika s napětím, velmi krásně a barvitě vylíčená doba husitská. doporučuji všem, kdo mají rádi historii ale i romantiku. Vskutku úžasně napsané. Moc děkuji pane Niedle.

04.11.2018 5 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Další fajn detektivka od pana Vondrušky. Skutečně je mám hrozně ráda. Dobře se čtou , člověk se u nich nenudí a drží v napětí. Vřele doporučuji.

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Velice hezký další díl Jiřího Adama z Dobronína. Tyto knihy mám hrozně ráda. Jen tak dál pane Vondruško, píšete opravdu skvěle.

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Po delší době jsem opět sáhla po tomto autorovi a opět jsem se nezmýlila. Jako všechny ostatní knihy, které jsem četla, i tato je bezvadná. Drží čtenáře v napětí celou knihu. všem doporučuji.

04.01.2023 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Nějak se mi do té knihy nechtělo. Od první strany jsem se ale nedokázala od knihy odtrhnout. Přiblížení různých kultur, náboženství, to vše bylo velmi zajímavé. Ze začátku jsem měla pocit, že kniha má příliš mnoho stran ale na konci mi skutečně několik stran chybělo. Bylo to fakt výborné čtení a všem doporučuji.

23.03.2024 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Chvíli mi trvalo než jsem si na tento způsob psaní zvykla. Postupem čtení mě začal ještě více přitahovat než klasicky napsaný román. Je zde krásně popsaná doba i problémy obyčejných lidí. Už se těším na další díl. Všem ji vřele doporučuji.

07.04.2024 5 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Další z řady velice zdařilých knih pana Vondrušky. Mám je moc ráda a hlavní hrdinové jsou fakt skvělí.

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Další kniha s Adamem z Dobronína. Hrozně ráda je čtu a nikdy nezklame. Vřele doporučuji.

Případ zazděné šlechtičny Případ zazděné šlechtičny Jaromír Jindra

Toto byl asi nejslabší článek celé série, alespoň z mého pohledu. trochu mi v tom chyběla šťáva předchozích dílů.

08.02.2023 4 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Krásná z dalších povedených knih pana Vondrušky. Moc se těším na další.

04.01.2023 5 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Moje první knížka od pana Vondrušky. Jsou to velice čtivé a pěkně napsané knihy.

12.02.2018 5 z 5

velmi čtivé příběhy

12.02.2018 5 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Je to moje první kniha od této autorky. Asi bych si ji nevybrala, kdyby jí v knihovně nevracel jiný čtenář, který o ní úžasně básnil. Vzala jsem si ji domů a doma jsem zjistila že je z války. V současné době nemám ráda tuto literaturu. Nicméně po otevření knihy jsem ji přečetla za tři večery. Nedá se od knihy odtrhnout. Hluboká poklona autorce za úžasné zpracování. Všem vřele doporučuji.

25.02.2024 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Oliver

Druhý díl jsem přečetla za dva večery. Opět napínavé. Rodinná sága se všemi nástrahami života. Je to fakt velice pěkně napsaná sága. Všem doporučuji.

28.01.2024 5 z 5

Rožmberské dědictví Rožmberské dědictví Jan Bauer

Celá série Jakuba Protivy jsou velmi čtivé knihy. I trochu historie se nechá naučit i když jsem tady již z mnoha příspěvků četla záporné komentáře ohledně pravdivosti historie

21.05.2018 5 z 5

Jihlavský zlý duch Jihlavský zlý duch Jan Bauer

další velmi hezká detektivka

21.05.2018 5 z 5

Zachraňte krále Zachraňte krále Jan Bauer

Na začátku této knihy jsem měla trochu strach, že tam bude více středověké politiky. Po několika stránkách se ale můj názor změnil a knihu už jsem četla jako všechny ostatní jedním dechem. Velmi pěkné čtení.

19.04.2018 5 z 5