Mstitel z Jenštejna

Mstitel z Jenštejna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410515/bmid_mstitel-z-jenstejna-QvH-410515.jpg 4 230 58

Letopisy královské komory série

Jiří Adam z Dobronína se na vyjížďce před pražskými hradbami setká s Václavem Hrzánem z Harasova, který nedávno koupil hrad Jenštejn. Ten se mu svěří s neurčitými obavami. Následujícího dne je zavražděn jeho bratr, a to přímo v budově Královské komory. Vyšetřením neslýchaného zneuctění královského úřadu je pověřen Jiří Adam z Dobronína. Zatímco ho pražský purkrabí nutí, aby pátral na Pražském hradě, zdá se, že stopy vedou spíše do okolí Jenštejna.... celý text

angelika29
30.01.2024 5 z 5

Další kniha s Adamem z Dobronína. Hrozně ráda je čtu a nikdy nezklame. Vřele doporučuji.

sloncekhk
24.01.2024 5 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal

olívoil
15.01.2024 5 z 5

Tentokrát mi přišel příběh příliš zdlouhavý a některé myšlenky se často opakovaly. Nicméně jako oddychovka opět nezklamal

VNI
18.10.2023

Od pana Vondrušky jsem pár knih přečetla. Je znám tím že má v příběhu hodně postav, někdo se v tom i ztratí.

martineknatasa
08.10.2023 5 z 5

Pěkné, co víc říct?. Jdu číst další díl.

Atara16
05.08.2023 5 z 5

Opět kniha co se čte jedním dechem a konec je překvapení.

DeniPes
07.02.2023 3 z 5

Příjemné čtení, i když mě kniha nenadchla tolik, jako jiné od stejného autora.

SSTknihy
19.01.2023 3 z 5

No, nemohu jinak, než říci s klasikem: "Člověče, vy tam máte figur, jak na orloji!" A aby toho nebylo málo, docela dost se jich jmenuje stejně nebo alespoň podobně, zápletka je překombinovaná, důkazy se ignorují nebo spolu logicky nesouvisí a finální odhalení zločince se nese v duchu divadelní frašky. Časově se děj vrací do doby rok poté, co Petr s Rozárkou vstoupili do služeb pána z Dobronína, takže pokud čekáte pokračování jejich rodinné ságy, nechte si tentokrát zajít chuť.
Prostě další typická "vondruškovina", se kterou je to jako s drogou – vím, že mi vlastně nedělá dobře, ale stejně zase brzy sáhnu po další :-)

Kanimůra2
28.11.2022 5 z 5

Knihy pana Vondrušky vždycky potěší. Zaručená volba. Jen mi tentokrát přišla malinko překombinovaná. Ale 5* stejně zaslouží

drakamena
25.07.2022 4 z 5

Líbilo se mi, jak Jiří Adam z Dobronína zapojil do vyšetřování Rozárku, ta byla skvělá. Moc mě těší sledovat, jak postupně nabývá na sebevědomí a prokazuje svoji inteligenci, když je tu někdo, kdo to ocení. Zavražděného mi bylo moc líto, protože se skutečně snažil jenom udělat správnou věc...

ErikaKej
19.06.2022 5 z 5

Letopisy čítam / počúvam chronologicky podľa vydania a ani raz som nebola sklamaná. Tento krát sa príbeh odohrával v Prahe a atmosféru pán Vondruška zachytil perfektne. Vraha som tušila ale napriek tomu bol príbeh zamotaný a napínavý. Veľa priestoru dostala najmä Rozárka. Prednes pána Hyhlíka je krásny ako vždy, k Vondruškovi si neviem predstaviť iného interpreta.

Meri47
19.04.2022 5 z 5

Moje první přečtená kniha od pana Vondrušky a okamžitě jsem si tohoto autora zamilovala.

p.pavlina
14.12.2021 5 z 5

Příběh se mi moc líbil. Bylo to opravdu hezký zamotané, i když pachatel mi byl trochu jasnější dříve než Jiřímu. Ovšem čtení jsem si užila. Opět parádní oddechové čtení.

Barza
03.12.2021 5 z 5

Po knihách od Vlastimila Vondrušky sahám ráda. Napínavé čtení, jen si člověk musí dávat pozor na jména. Určitě doporučuji!

Páájinka
06.08.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení. Příběh byl zajímavý.

Lena79
06.04.2021 5 z 5

Kniha nezklamala. Už jsem si i zvykla na Jiřího Adama z Dobronína. příjemná oddechovka.

ivoiro
02.03.2021 5 z 5

Opět jsem naprosto spokojený. Krásná oddechovka z pera mého oblíbeného autora.

18LenkA12
07.01.2021 4 z 5

Knížky od pana Vondrušky moc nemusím, kvůli zmatku ve jménech, ale tahle mě zatáhla do děje. Kniha se četla sama díku svému napnelismu ale i zvratům. Nejspíš díky této knize se pokusím přečíst další autorovy knihy.

Leňouza
30.12.2020 3 z 5

Knížky pana Vondrušky mám velmi ráda a vždy se na ně těším. Tahle mě nějak nechytila. Už od prvních stránek jsem se ztrácela ve jménech a příbuzenských vztazích. A nepustilo mě to v podstatě celou knížku. I tak se těším na další :-)

baty
30.11.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Jiřího Adama z Dobronína jsem si oblíbila a vlastně i jeho pomocníky :-) Jsou dobrá parta a vyřeší i sebesložitější případ. Za mě palec nahoru :-)