angelice angelice komentáře u knih

Marie Antoinetta: Strmý pád Marie Antoinetta: Strmý pád Juliet Grey

Masochistické čtení této knihy jsem si užila. Celou trilogii nemůžu hodnotit jinak než kladně, poslední díl nevyjímaje. Řekla bych, že tomu, kdo chce uvěřit ději a není úplný cynik, přiroste královna k srdci i přes to, co do dotyčného ve škole nahustili o francouzské revoluci.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Dokonale omračující

04.12.2015 5 z 5

Angelika, markýza andělů. 1. díl Angelika, markýza andělů. 1. díl Anne Golon (p)

Dokonalé...nedokážu popsat jak mě ta kniha chytla. Bylo mi asi 12, když jsem ji četla poprvé a od té doby se k ní vracím.

Papežka Jana Papežka Jana Donna Woolfolk Cross

(SPOILER) Autorka je pro mě po této knize modlou. To co napsala úplně překonalo představy, které jsem získala při sledování filmu i muzikálu. Jana mi neuvěřitelně přirostla k srdci. Když jsem četla konec umíněně jsem si opakovala že to není fér, jako bych tím mohla její smrt zvrátit, zachránit muže, který ji miluje víc, než vlastní život a dílo přepsat.

Prodané dcery Habsburků Prodané dcery Habsburků Thea Leitner

Nečekala jsem že u ní budu brečet, nicméně je tak smutná že se dojetí jen tak někdo neubrání.
Jinak se mi líbilo nepřikrášlování už tak citlivé situace princezen, které musely plnit svůj úděl.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Pro někoho odpočinková knížka, osobně jsem však na ní jeden čas byla vyloženě závislá. Je vtipná, celkem napínavá a na to, že se v ní objevují upíři, není nechutná.

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Pak jsem se nemohla odtrhnout. Pane bože, člověku se obrací žaludek, když čte o praktikách, které zabijí mladíka bez výčitek svědomí, protože korporace mají postup. Postup, který schválně utlačuje spodní vstvu, protože ví, že je chudí zneužití lidé nebudou žalovat. Soucítila jsem s rodinou chlapce a hlavně celou dobu věřila v Rudyho, že i přes to, že se mu v životě pokazilo tolik věcí dokáže potopit pojišťovnu. Autor zároveň umí zasadit do příběhu i vtipné situace. Během závěrečné scény u soudu jsem některé pasáže četla dvakrát, jak jsem si nemohla vychutnat pocit zadostiučinění a asi se celou dobu při čtení škodolibě usmívala, na druhou stranu však ani nedýchala, jak jsem se bála o výrok poroty. V knize jde o nehumánní chování pojišťoven, život právníků, těch začínajících i profesionálních, těch se svědomím i bez něj o a penězích. Protože peníze byly podnětem všech machinací, které zabránily uzdravení chlapce s leukémií a tedy jeho nevyhnutelnou smrt.

17.07.2017 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Průvodcem knihy je smrt, ať už chápána jako vykoupitel z bolesti, nevyhnutelný konec, nebo zlá a nepřirozená událost. Skvěle napsaný příběh, kdy už na začátku víte, jak to prostě skončí, ale právě kvůli tomu tušení se jen stupňuje vlastní hrůza, napjatost před každým novým řádkem a fascinace...Hlavně fascinace, je to jako když přihlížíte něčemu zlému, víte, že byste se měli odvrátit, ale ono to nejde...jako had s myší, tak i tyto stránky vás přinutí se na ně dívat a číst. Poslední částí mého hodnocení je postřeh, že si ještě dlouho žádnou kočku nepohladím a že Oz Veuiký a Stuašivý je pořád poblíž.

26.06.2017 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

I když kniha líčí tak hroznou dobu, zvládla v některých částech dosáhnout až na metu kýče, což mě mrzí...Otčenáškovy knihy se mi líbily víc

11.06.2017 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Svěží komedie, která rozesměje i po těch letech od svého napsání. Lehké, odpočinkové čtení, moc ráda bych hru viděla na jevišti.

31.05.2017 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Přečteno jedním dechem. Přerod hloupé husičky, kterou baví jen telenovely a ovládání mužů, ve snad inteligentní, ale určitě přemýšlivou a odvážnou ženu, který se dal vyčíst obzvlášť ze stránek jejího deníku bylo zvláštní pozorovat. Po zaklapnutí knihy jsem cítila jen velkou úlevu z autorova rozhodnutí.

06.03.2017 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dokonale zachycený rozklad osobnosti...kniha sama o sobě neposkytovala žádné překvapivé scény, protože člověk vždy vycítí, když se schyluje k další ohavnosti, ale právě i proto, že naplňuje těmi předtuchami neodvratného, morálně poučujícího a zaslouženého konce, je tak čtivá.

02.01.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu už jsem jednou hodnotila, ale musím prostě znovu...Začínám si k ní vytvářet vztah, vztah naplněný frustrací a zhnusením z toho všeho, co v ní je i není napsané...vztah přetékající hořkostí, trochou sarkasmu a takovým tím fakt blbým apatickým stavem, který už hraničí s depresí. Je mi strašně špatně, když vím, kolik lidí takhle žilo a zemřelo. Lidé, kteří ani nezačli pořádně žít se strašně rychle změnili v trosky, přežívali ve špíně,v hnusu z toho, co dělají kvůli něčemu na první pohled tak absurdnímu jako jsou drogy...Ti lidé, kteří se změnili v mrtvoly, holčičky, které byly ve 13 letech zneužívány... Jen proto, že se strašně báli absťáku...

23.10.2016 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Příběh zachycuje prostředí, které už nám nikdo nevrátí a díky Maryšce, která umí číst v lidech, se seznamujeme s povahami lidí, jichž už také moc nezbylo. Krásná kniha o odvaze v malém městečku, kde každý zná každého, o rozpustilosti a vybočování z řady. Kniha je tak trochu cynicky vtipná, jindy dost svérázná či melancholická a někdy vyloženě trhlá ( to když Maryška usekne v dobré víře psovi ocas...). Hrdinka umí na všem hledat to krásné, od zapalování lamp přes zabíjačku až po zvyk doktora, jenž sám řídí spřežení a jeho vozka se s provinilým úsměvem veze v kočáru a užívá si okamžik, kdy ji manžel seřeže.A korunu tomu všemu nasazuje strýček Pepin se svý operním zpěvem, zážitky z vojny a úslovím:,, co to capete jak mladý straky?" Kniha je navic vyšperkována krásnou češtinou.

03.05.2016 4 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Knihu jsem si přečetla jen proto, abych si potvrdila, že se z ní vyklube tak hloupý příběh, jak jsem vycítila už když mi byl darován. Netrpím na přecitlivělost, nicméně detaily porodu, který se nezdařil a porodní bába tak musí miminko v matce rozřezat, byly moc. Takže kniha mi zajistila asi jen nevolnost a zabité dopoledne.

04.04.2016 odpad!

Pouta věrnosti Pouta věrnosti František Kožík

Kniha se mi, jako většina děl od pana Kožíka, líbila a moc mě proto mrzí, že není známější. Lidé se o tento zážitek bohužel sami ochuzují, o to větší mezeru to pak znamená pro osoby umělecky a kulturně smýšlející.

15.02.2016 4 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Ach jo, ,,dítě ze zkumavky" . To vymyslí opravdu jen pan Rudolf. Osobně se mi kniha líbila, nemám ráda děj s dokonalou hrdinkou s ještě dokonalejším přítelem.

15.02.2016 2 z 5

Tý potvoře to nedaruju Tý potvoře to nedaruju Jo Piazza

U této knihy jsem se nemohla zbavit nutkání pořádně si zakřičet. Imogen se stala vtělením svaté trpělivosti a taktu, takové lidi osobně obdivuji. Na druhou stranu Eva byla správným záporákem, občas jsem se i smála, třeba při pasáži, kdy dokazuje proveditelnost kombinace Chanelu a gumového náramku, jinak jsem však barvitě vymýšlela místa, kam bych ji sama poslala.

28.01.2016 3 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Pan Werich je prostě ve svém humoru nepřekonatelný...

25.01.2016 4 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Smíšené pocity z Lídy Baarové jsou po této knize ještě rozpačitější. Chtěla bych, moc bych chtěla věřit že všechno špatné v jejím životě zapříčinili cizí lidé, ale že by o sobě nerozhodovala ani den ve svém životě... Možná se mi na ni časem ustálí názor, teď ho však nedokážu vyjádřit.

25.01.2016 2 z 5