Prodané dcery Habsburků přehled

Prodané dcery Habsburků https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48338/mid_prodane-dcery-habsburku-L7Y-48338.png 4 21 21

Princezny z rodu Habsburků, ač vzdělané, odvážné a důvtipné, byly často opomíjeny kronikáři. O jejich životních osudech často víme jen pár střípků. Tato kniha přibližuje osudy alespoň šesti z nich, od Kunhuty, narozené v 15. stol. po Leopoldinu, kterou provází čtenáři až do 19. století. Příběhy přibližují nejen osobnosti princezen, ale i politická rozhodnutí a zajimavosti doby, v které žily.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Melantrich

Habsburgs verkaufte Töchter

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prodané dcery Habsburků. Přihlašte se a napište ho.

VendulaB
14.01.2023 4 z 5

Zajímavý nápad napsat o přehlížených princeznách habsburské dynastie, bohužel provedení bylo slabší. Především první polovina knihy nepředstavuje příliš oslňující osobnosti, resp. kvůli nedostatku pramenů mi přišlo, že moc nebylo o čem psát. Navíc v některých příbězích vystupovalo příliš velké množství postav a příběh byl tak občas matoucí.

4444913
30.07.2019 5 z 5

Velmi propracovaná kniha vycházející ze studia historických materiálů,nemám ráda takové ty knihy kde se domněnky autora vydávají za historická fakta-což tady neplatí.Přitom jen studie korespondence Anny Rakouské a kardinála Mazarina je obrovská nálož-je nesmírně obsáhlá a ještě psaná částečně šifrovaně.U mě klobouček dolů a určitě doporučuji.

petgona
22.05.2017 3 z 5

Tieto naucne, ale stale dostatocne beletrizovane knizocky mam velmi rada. Citaju sa lahko a su plne zaujimavych, pre mna novych faktov. Dala by som aj viac hviezdiciek, ale ten preklad bol strasny, plny stylistickych chyb, casto som sa musela vratit spat, aby som pochopila vyznam vety. A nie kvoli tomu, ze by bola komplikovana svojim obsahom, ale preto, ze stylisticky mi nedavala zmysel. Okrem zvlastnej stylizacie som natrafila aj nejake preklepy, ale tie mi az natolko neprekazali.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prodané dcery Habsburků v seznamech

Habsburkové královny dějiny Evropy