Anett525 Anett525 komentáře u knih

Potom Potom Morris Gleitzman

Druhý díl byl o kapku lepší než první. Felix kvůli všemu,co se mu děje, rychle dospěl a už to není tak naivní jako v první knize. Pořád jsem všem držela pěsti a doufala v šťastný konec.

13.06.2020 5 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Tak to bylo něco... Knížka pěkná od začátku do konce. Nebylo v ní jediné místo,které by mě nudilo nebo nebavilo. Skvělý neotřelý příběh, napínavý děj...Úžasné, sympatické, inteligentní hlavní postavy. Skvost mezi knihami.

09.10.2021 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Na této knize se mi líbilo snad vše. Originální příběh, čtivě napsané, střídání časových os, můj oblíbený viktoriánský Londýn... Nemám co vytknout. Určitě stojí za přečtení, pokud máte rádi historické příběhy. :)

15.08.2021 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

S touto knížkou mám takový love/hate vztah. Na jednu stranu bylo utrpení číst někdy tu omáčku kolem,ale ve finále tam byla právě ta omáčka důležitá a pak jsem si říkala wau, tohle nemá chybu. Celkově se mi nápad na nesmrtelný svět s vládou Nimba a plný Smrtek líbil. Super série.

07.05.2021 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Na toto téma jsem přečetla už pěknou řádku knih, ale můžu říct,že tato byla jedna z nejlepších. Ať už stylem,jakým byla napsána, tak strhujícím příběhem.

19.12.2020 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Nejsem moc romanticky založení člověk,ale tady v té knize bylo vše tak mile podané, že jsem si čtení náramně užila. :) Vánoční atmosféra byla cítit z každé stránky. Rozhodně doporučuji :)

11.12.2020 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Silné čtení o těžké době, vše očima statečného Felixe. Všechny tři díly byly napínavé a dobře se četly. Rozhodně doporučuji všem,kdo má rád knihy s tématikou druhé světové války.

14.06.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Moc se mi to líbilo. Skvělá zápletka, vtipná, oddechová kniha. Cestování časem a historický Londýn je snad ta nejlepší kombinace, co může být.

06.05.2022 5 z 5

Gideon Devátá Gideon Devátá Tamsyn Muir

Za mě byla kniha fakt super, nechápu,že někdo mohl dát tak nízké hodnocení.

Gideon je prostě skvělá postava (drsňačka ale s dobrým srdcem). I Harrow jsem si oblíbila,i kdybych to na začátku neřekla.

Za mě moc pěkně vymyšlené, sice tam bylo takové hluché místo po přistání na První dvůr,ale pak se to zase hezky rozjelo.
Konec mě trošku naštval, ale ne proto,že by byl špatně napsaný. :D

Už se těším,až vyjde Harrow.

11.08.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Knihu jsem si vybrala podle prostředí,kde je zasazený děj a dostala jsem mnohem víc než to.

Autorka píše moc hezky a čtivě, oblíbila jsem si hlavní hrdiny, dejte hezky plynul. Rozhodně si musím přečíst j Na jedné vlně.

23.06.2021 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Můžu říct,že to bylo naprosto super. Nejvíc se mi líbit ten propracovaný svět plný zajímavých tvorů a rostlin. Arila a Harari jsou skvělá dvojka, příběh plyne svižně a tak se čte dobře. Určitě se budu těšit na pokračování a od nynějška se můžu řadit mezi Sterakdaryho fanoušky.

09.06.2021 5 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Už nejsem dávno cílovka, ale i tak se mi námět celé série líbil. Čte se to dobře, děj je napínavý, trochu pohádka, ale ty já mám ráda, takže mi to vůbec nevadilo. Hlavní hrdiny jsem si všechny moc oblíbila, myšlenka o tom,jak by lidstvo svým neuváženým chováním mohlo dopadnout je podána na jedničku. Za mě 5*, protože jsem opravdu ráda,že se ke mně tato série dostala.

19.05.2021 5 z 5

Brzy Brzy Morris Gleitzman

Byla jsem zvědavá,jak bude pokračovat Felixuv život po válce. Knihu jsem přečetla za jedno dopoledne,nemohla jsem se odtrhnout. Nebyla o nic míň napínavá než předešlé díly.

25.11.2020 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Ze začátku se mi nešlo začíst, ale pak mě příběh pohltil a nemohla jsem se odtrhnout. Bylo zajímavé číst knihu,kde jsou popsané myšlenky člena SS. Rozhodně knihu doporučuji.

21.10.2020 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Knížku jsem si moc užila. Nabité akcí od začátku do konce. Žádná hluchá místa... Dějové zvraty, které mě nechávaly bez dechu. Super, super, super.

03.04.2023 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Wau, tak to byla teda jízda.

Od půlky jsem nechápala kolik se toho na pár stranách stalo a jak to celé dopadlo. Četla jsem se zatajeným dechem a kroutila hlavou. ( V dobrém slova smyslu.) Bylo to fenomenální zakončení série a musím říct, že poslední díl byl vymazlený.

Je pravda,že mi nějaké zvraty byly jasné už před odhalením, ale to nic neubralo na kouzlu, které série skrývá.

Doporučuji každému milovníkovi tohoto žánru. :)

02.08.2022 5 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Za mě musím říct, že to bylo skvělé zakončení této série. Kniha mě bavila od začátku do konce a i když autorka děj protahovala, knížku jsem si natolik užívala,že mi to absolutně nevadilo. :D Hlavně mi udělalo radost,že se ke Claudovi a jeho "lidem" přidaly do děje další nadpřirozené bytosti a to já vždy ocením. :D
Občas se v knize objevila chyba, ale za to autorka nemůže,jak byl proveden český překlad.
Takže já jsem nadmíru spokojená a těžko se mi svět Lou a Reida opouštěl.

12.12.2021 5 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Konečně jsem se pustila do této krásky, návrat do grishaverse byl úžasný, užila jsem si to na plné čáře, především i díky tomu,že v knize měla hodně prostoru jedna z mých nejoblíbenějších a to Nina (a setkání s Trasselem bylo prostě top strop :D. ) Miluju to a už se těším na Vládu vlků.

28.09.2021 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Mně se to moc líbilo,dostala jsem přesně to,co jsem od knížky očekávala (a to už nejsem nejmladší). Svět vymyšlený do detailů, pořád nějaká akce. Takže jsem spokojená. Jdu hned na další díl. :)

21.07.2021 5 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Mně se to líbilo. Taková oddechovka, napsané lehce,ale pro mě zajímavě. Zápletka mě držela v napětí, protože mě zajímal důvod toho,proč zmizeli lidé. Takže za mě fajn a určitě se vrhnu na další díly.

13.05.2021 5 z 5