anetka.repova anetka.repova komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tuto knihu budu mít v hlavě ještě hodně dlouhou dobu.

Při čtení jsem měla husí kůži a nevěřila vlastnim očím, co vše se v KLDR děje. Šílené na tom je, že se to ještě děje.

Tuto knihu si musí přečíst opravdu každý. Mělo by to být povinné.

Po přečtení si budete víc vážit toho co máte a hlavně svobody, která není samozřejmostí. Zítra může být všechno jinak.

Děkuji paní autorce, že nám zprostředkovala život v Severní Koreji o kterém se vůbec nemluví.

09.06.2021 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Nechápu podstatu této knihy. To myslíte jako vážně?! Existuje spousta knih, které stojí za vydání a nejsou vydány. Proč zrovna tohle? Jako sdílení obsahu na instagramu a Fb beru, ale proč to vydávat do knihy nějak nepobírám.

Nezlobte se, ale pro mě je to škoda papíru.

29.04.2018 odpad!

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jakmile vyjde nová kniha od mého oblíbeného autora, musím se okamžitě pustit do čtení.
Jinak to nebylo ani u knihy Les v domě.

Jak hodnotit knihu, aniž bych prozradila něco z děje? Tak u této knihy, to bude obzvlášť těžké.

Hlavní hrdinka Cácora, která vypráví svůj příběh, se vrací do dětství. Její dětství nebylo vůbec šťastné. Nikdy nezažila lásku, objetí, porozumění. Připadá si na světě omylem.

Žije v domě u lesa s matkou, která o ní nejeví zájem, alkohol je ji milejší, babičkou, které pořád něco vadí a dědou, který se všem straní.
Pak je tu les, který je temný, děsivý a který ukrývá tajemství, o kterém je zakázáno mluvit.
Les, který si jednoho dne pro Cácoru přijde.

Autorka napsala silný příběh plný emocí, beznaděje, nespravedlnosti, strachu, bezcitnosti a tísně. I když se do příběhu začtete již po pár stránkách, tak to není žádné lehké čtení.
Je těžké psát o tak silném tématu, autorka se toho nebála a napsala dech beroucí příběh, který Vám nedá spát ještě dlouho po dočtení.

Škoda jen toho otevřeného konce. Mám ráda uzavřené příběhy, kde nebudu mít v hlavě spoustu otázek.

Od autorky mám zatím nejraději Hanu a Les v domě je jen o pár stupinků níž.

04.06.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Bože, to bylo tak dokonalé. Miluju to.

Mariana se právem řadí mezi mé oblíbené autorky. Ona ví jak na mě.

Zamilovala jsem se do hlavních postav. Líbilo se mi jak se mezi sebou kočkovali a jak si nadávali, aniž by se naštvali jeden na druhého. Líbilo se mi, jak si hlavní hrdinka šla za svým snem. Jedna věc mě na ní trochu štvala, jak byla tvrdohlavá a chovala se jako malé dítě, ale chápu, že to neměla jednoduché, Ivan ( Váňa :D) byl neoblomný a neústupný. Zkrátka to k tomu příběhu patřilo.

Miluju to, škoda jen, že to mělo tak málo stránek, i když to je celkem objemnější kniha, já chtěla zkrátka víc.

Doporučuji všem.

05.07.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný a velice dojemný příběh očima pejska. U příběhu jsem měla párkrát namále a na závěr jsem i tu slzu uronila.

Kniha pro každého pejskaře, doslova a do písmene je nutnost si ji pořídit. Část výtěžku z prodeje jde na opuštěné pejsky. ❤❤❤

20.01.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velice mě překvapila čtivost příběhu. Už po pár stránkách jsem byla ponořená do příběhu a hltala stránku za stránkou.

Příběh rozhodně ne předvídatelný,i když jsem tak trochu myslela že vím, kdo za tím je, ale zkušený čtenář detektivek možná rozluští kdo za tím vším stojí. Já jsem na to nepřišla.

Za mě rozhodně můžu doporučit. Josie Quinnová byla strašně sympatická a těším se na další díly.

17.11.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Petru Dvořákovu mám ráda, líbí se mi její tvorba.

Tento příběh mě pohltil už od první stránky a nedokázala jsem se od knihy odtrhnout.

Když jsem si knihu brala ke čtení vůbec jsem nevěděla o čem kniha je a jaký ukrývá příběh.

Příběh je to velice silně emotivní a depresivní. Tak strašně jsem soucitila s Barčou. Bylo mi ji líto. Nesnáším takové lidi, kteří ubližují druhým a navíc svým dětem. Měla jsem tolikrát chuť řvát na rodiče aby se vzpamatovali a chovali se rozumně a s klidnou hlavou.

Smutný, ale o to silný, dechberoucí příběh, který budu nějakou dobu vstřebávát.

Rozhodně doporučuji k přečtení.

13.04.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dočteno!

Dočetla jsem Hanu jedním dechem a jsem maximálně nadšená. Tak to byla jízda, jsem emočně úplně vyždímá. Konec knihy jsem probrečela jako želva. A nejenom konec.

Konečně jsem se odhodlala a i já si Hanu přečetla. Jsem za to ráda a lituji, že jsem to neudělala už dříve.
Děkuji paní Mornštajnové za tak brilantní příběh, který napsala.
Nedokázala jsem se odtrhnout, hltala jsem stránku za stránkou a teď se musím vypořádá s myšlenkami, které mi poletují v hlavě.
Příběh ve mě zůstane ještě hodně dlouhou dobu po dočtení.

Nesmírně moc si Hanu cením. A už se těším až si knihu znovu přečtu. ❤❤❤❤

07.06.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Jedna z nejlepších knih, co jsem za posledních pár měsíců četla.
Kniha se mi velice líbila, byla většinou psaná formou vyprávění a proto mi to velice rychle utíkalo.

Neskutečně mě bavil příběh dvou kamarádek, které prožívaly své dětství a dospívání spolu, někdy i každá sama za sebe, ale ve skutečnosti byly nerozlučné a jedna druhou potřebovala.
Navíc autorka nádherně vykreslila Neapol v 50. letech minulého století, kde se celý příběh odehrával.

Už teď se těším na další díl.

Knihu doporučuji kudy chodím. :)

Zamilujete se jako já.

09.05.2017 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Lituju, že jsem si knihu neprečetla už dříve.

Bože, bože, to bylo vážně skvělé a sladké a krásné. Nedokázala jsem přestat číst. Zamilovala jsem si Wellsku, jo a Gerreta jsem nesnášela a pak si ho i oblíbila.
No a u jistých pasáží jsem se i skvěle pobavila.

Skvělá kniha. Těším se na další knihy od autorky.

13.08.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Knihu jsem četla na základce a je to velice krásný příběh, můžu ho číst pořád dokola a pořád budu brečet.

Film jsem viděla snad 100x a s mamkou jsme pokaždé brečely. Moc krásné prostředí děj i postavy.
Rozhodně by neměla chybět v žádné knihovně. Já ji mám ještě po babičce z roku 1939. je to moje srdeční záležitost.

20.03.2015 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Další brilantní příběh. Opět se setkáváme s mojí oblíbenou dvojicí Hunterem a Garciou. Skvělá dvojka. Miluju Huntera a jeho smysl pro humor. Carter opět ukázal, že umí psát dechberoucí, zvrácené, morbidní a napínavé příběhy od kterých se nejde odtrhnout.

Miluju to!!

19.11.2020 5 z 5

A A Pavel Čech

Ty jeho knihy jsou zkrátka boží. Ať už jsou bez textu, či s textem vždy mě dokážou překvapit. Jeho ilustrace jsou překrásné a vytvoříte si zkrátka tolik příběhů, kolik jen váš mozek ukrývá kreativity a nápaditosti.

K jeho knihám se vracím už po několikáté a vždy v nich objevím něco nového.

Miluji tohoto autora.

Všem doporučuji.

29.04.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Krásný alegorický příběh o tom jak se snadno necháme zvyklat a oblbnout. Měl by si to přečíst každý. Nečekala jsem, že mě příběh až natolik pohltí. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

01.09.2016 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Další dech beroucí příběh, jako to Ruta umí. Do knihy jsem se začetla bleskurychle a ihned jsem byla pohlcena dějem. Nemohla jsem při některých pasáží dýchat a samotnou mě překvapilo, jak jsem knihu měla rychle přečtenou.

Za mě můžu jedině doporučit.

05.02.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Nedala se odložit. Pani Mornštajnová nám ukázala, co by se dělo, kdyby komunisti v roce 89 zůstali u moci dál.

Knihu jsem četla se zatajenym dechem a několikrát jsem si predstavovala v různých situacích na místě Magdy sebe a nebylo mi dobře. Měla jsem stísněné pocity. Jsem ráda, že jsem nezila v době komunismu. Je mi těch lidi upřímně líto a nikdy nebudu moct pochopit, že se něco takového dělo a nebo mohlo dít.

Je mi z toho smutno.

Klaním se pred autorkou.

Takové příběhy by měl číst každý, aby se nezapomínalo a hlavně aby se uz nic podobného neopakovalo.

25.04.2021 5 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Tak tohle bylo něco. Děkuji autorce, že něco takového napsala. Proč jsem se jenom tak dlouho odhodlávala si celou sérii přečíst.

Bože, já chci další takové knihy. Poslední díl byl tak vzrušující, asi nejlepší ze všech. Jsem ráda, jak to dopadlo.

Boží, boží, boží, prostě boží.

Zamilovala jsem se!

05.03.2018 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tak to byl mazec!!! Kde na to ten Carter chodí. Ty vraždy byly morbidní. Při čtení mě běhal mráz po zádech, chtělo se mi zvracet, brečet. Měla jsem nespočet pocitů. Pociťovala jsem lítost, měla jsem tohu zachraňovat. Ano takové pocity mě zaplavovala při čtení.

Kniha byla čtivá, vzhledem ke krátkým kapitolám Vás to nutilo číst dál a dál. Ani jsem se nenadálá a byla jsem na konci knihy.

Moc povedený příběh, kdy do posledních stránek nevíte kdo se skrývá za vraždami a týráním.

Nepochopila jsem otázku na přední obálce knihy. Pozná detektiv Hunter, že se dívá do očí netvorovi? Pochopila jsem až na posledních pár stránkách.

Stojí za přečtení.

Jen jedna věc mě zklamala. Proč je tu jenom 5 * ? Dala bych tak 100 * :D

28.09.2016 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Objevila jsem nového božského, úžasného autora. Moje první setkání s panem autorem. Jsem nadšená. Kniha byla napínavá od samého začátku. Nenechá Vás ani na chvilku při pocitu nudy, pořad se něco dělo. Jakto že jsem o něm neslyšela už dříve. Rozhodně jdu do další . Oblíbila jsem si vyšetřovatele Roberta Huntra. To bylo něco. Wau, ještě teď jsem z toho paf. A to uběhl asi týden od dočtení. Nutně potřebují další knihy.

09.08.2016

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Miluju Noc na Karlštejně, jak ve filmovém zpracování, tak v knižní podobě. Film můžu vidět 100x a nikdy mě neomrzí a knihu si ráda přečtu znovu. Je to naprosto něco neskutečného a to prostředí hradu Karlštejn je neuvěřitelné. Kdo to ještě nezná já věřím, že nikdo takový není, prosím o neprodlené přečtení.

Nádherný, historiký příběh. Pan Vrchlický jakého znám.

Moje srdeční záležitost.

22.05.2016 5 z 5