anet.myblog anet.myblog komentáře u knih

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Tahle knížka byla pro mě takové to ideální letní čtení. Autorčin styl psaní byl hrozně čtivý stránky mi jen ubívaly pod rukama. Po dlouhé době se mi dokonce stalo, že jsem začala číst další kapitolu bez toho, abych si všimla, že jsem tu předchozí už dočetla. Knížku jsem měla přečtenou za dva dny. Hlavní hrdinka Emma mi byla hrozně sympatická a fakt ji obdivuju za to, čím si prošla. Po dobu celé knížky jsem vlastně nevěděla ke komu se spíš naklonit, jestli k manželovi nebo ke snoubenci. Do Emmy jsem se dokázala skvěle vcítit a prožívat celý příběh s ní. Tuhle knížku vřele doporučuju (tak 13+) , jen vás varuji, že vám dlouho nevydrží, protože se čte hrozně rychle.

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tahle knížka byla od téhle autorky druhá, kterou jsem četla. Čekala jsem, že příběh bude o něco slabší a neměla jsem teda moc vysoká očekávání. Jenže tahle knížka mě zase pohltila od samého začátku. Autorčin styl psaní je čtivý a vy prostě potřebujete hned vědět, jak děj bude pokračovat. Sledujeme tady dva paralelní světy, takže nakonec dva úplně rozdílné děje, které se střídají po kapitolách. Ten nápad dějovou linku takhle rozdvojit a udělat z toho dva odlišné životy mi přišel fakt geniální. Celkově ta myšlenka, že každé rozhodnutí vás může dovést úplně někam jinam mě dostalo. Pokud hledáte nějaký unikátní ženský román, od téhle autorky je to tedy spíše žánr New Adult (pár milostných scén), tak tohle je to, co potřebujete. A dostanete od toho nejen odpočinkové a čtivé čtení, ale i dost zajímavou myšlenku do hlavy o které pak můžete ještě dost dlouho přemýšlet.

11.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Knížka byla super. Zase mi trvalo dýl než jsem se začetla, ale pak to šlo rychle. V porovnání s filmem - ve filmu chybělo hrozně moc věcí, které v knizce byly popsané do detailu. Třeba bych hrozně chtěla vidět odtrpaslíkovávání :Dd přišlo mi to hrozně vtipný. Tenhle díl se mi líbil asi víc než ten první, teď si dám od HP zase chvíli pauzu ale určitě plánuju v dočtení celé série.

11.07.2020 5 z 5

Miluju tooo! Pokaždý když přečtu nějaký díl Harryho tak si říkám, že byl ještě lepší než ten předchozí. A tady bylo úplně stejně. Knížka měla skoro 500 stránek a četla jsem ji týden. Teďka už budou ty díly jen tlustější a tlustější, což mě trošku děsí. K ději nemám žádné připomínky. Jen mě teda překvapilo, co zase ve filmu vynechali nebo jen tak rychle přelítli. V tomhle díle(knize) jsem si oblíbila nového učitele Obrany proti černé magii Lupina. Tak tenhle díl zase řadím jako můj nejoblíbenější asi zase do té doby, než si přečtu ten další.

11.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry už je pro mě taková klasika. Rozjezd byl pomalejší, ale i tak to miluju!

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tahle knížka se mi líbila snad ještě víc než první díl série. Hlavní hrdinka Dawn mi byla velmi sympatická už jen tím, že psala vlastní romantické novely a studovala umělecké psaní. V knížce byly hezky vystižené všechny vztahy mezi jednotlivými postavami (ať už Dawnin vztah s otcem, její nejlepší kamarádkou Allie a samozřejmě se Spencerem). Kniha je volným pokračováním prvního dílu, takže by na sobě měli být nezávislé. I přes to, bych doporučila číst sérii postupně, protože v prvním dílu jste byli víc do příběhu uvedeni a dozvěděli jste se něco víc o hlavních postavách.

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha byla úžasná! Děj se táhl pomalu, ale určitě ne tak, aby vás nudil. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a já si je ihned oblíbila. Na začátku knížky byl dokonce vypsaný playlist písniček. Knížku bych doporučila těm, kteří mají rádi odpočinkové romantické příběhy a nebo se vám líbila série After, protože je to na podobný styl.

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Ve třetím dílu této série jde tentokrát o příběh Sawyer a Isaaca. Knížka se mi hrozně líbila a předčila mé očekávání. Příběh není zdaleka obyčejný, už jen kvůli tomu, že to není typický příběh good girl & bad boy. Tady je to úplně naopak. Isaac je šprt a tak trochu podivín, který studuje hned několik oborů na vysoké škole. Zatímco potetovaná Sawyer vede vztahy maximálně na jednu noc a jinak se věnuje studiu fotografie, focení je jediná z věcí, co jí naplňuje. Knížku jsem přečetka během šesti dní, jelikož jsem se od ní nemohla odtrhnout a v době karantény mi nic nebránilo dočíst ji tak rychle. .

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Já knížky od téhle autorky prostě zbožňuju, i když je tohle teprve moje druhá. Knížka je slow-burn romance příběh, jak už je pro mě u autorky známé. Hlavní postavy jsou sympatické, jediný maličký minus pro mě je, že jsou starší , ale nijak mi to nevadí. Sašu jsem si maximálně oblíbila, ale to samozřejmě i hlavní hrdinku příběhu, Gaby. Autorka krásně vystihla všechny vztahy mezi Gabyinými přáteli a jejím dvojčetem. U knížky jsem se i zasmála nahlas, což se mi stalo předtím tak maximálně u Kultiho. Prostě nemám co vytknout. Pokud jste nebyli nadšeni z knížky Kulti,ať už to bylo třeba jen kvůli velkému množství fotbalové tématiky nebo podobně, dejte Malychinovi šanci! ❤️ Za mě určitě velké doporučení.

Kulti Kulti Mariana Zapata

Tak tohle? Dokonalý.Totálně jsem se do téhle knížky zamilovala a potvrdí to už jenom to, že jsem ji přečetla za 4 dny❤️ Líbila se mi jak vizuálně, protože jsem fanoušek fotbalu, ale teď hlavně obsahově. Autorčin styl psaní je zajímavý, píše strašně vtipně a tak, že dokáže čtenáře zaujmout. Skvěle se tak vžijete do prostředí a dokážete si ho představit. Zároveň se příběh táhne opravdu pomalu, ale to mi vůbec nevadilo. Oba dva hlavní hrdiny jak Kultiho, tak Sal jsem si strašně oblíbila, nejvíc se mi líbili ty přezdívky, které si dávali navzájem❤️Určitě na tuhle knížku jen tak nezapomenu a někdy si ji přečtu znovu. Moc se těším na další knížky od této autorky.

První První Kiera Cass

Tak tenhle díl byl za mě teda ze všech nejlepší. Knížku jsem měla zase přečtenou extrémně rychle, protože to prostě jinak nejde. Příběh byl plný děje ,narozdíl od Elity, a byly zde i zvraty, které jsem nečekala. America, Aspen i Maxon tady působili mnohem vyspělejší, což se mi líbilo. Já prostě tomuhle dílu nemám co vytknout, takže ho budu jen všem vychvalovat???? Už teď vím, že sérii nečtu naposledy! Nejradši bych si jí koupila celou domů, což doufám, že si třeba splním. Těším se, až si dám někdy re-reading???? určitě zařazuju k mým nejoblíbenějším knihám????

Elita Elita Kiera Cass

Po dočtení prvního dílu jsem hned potřebovala číst pokračování, a tak jsem pro něj hned běžela do knihovny.Autorčin styl psaní je extrémně čtivý a stránky vám jen ubíhají pod rukama, což dokazuje i to, že knížku mám za 2 dny přečtenou.❤️ Pokud nemáte rádi milostné trojúhelníky tento díl určitě nebude váš oblíbený. Hlavní hrdinka se zde stále rozhoduje mezi bývalým přítelem Aspenem a princem Maxonem. Některé úseky mi přišly skoro o ničem, takže jsem jen prolítávala stránky. Američino chování se mi zdálo občas takové přidrzlé a provokující, to jsem ale překousla.
Musím říct, že jsem od druhého dílu čekala asi trošku víc, ale přesto se mi knížka líbila a četla se úžasně. .

11.07.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nechápu, že mě tahle série minula a já jsem se k ní dostala až teď, a k tomu ještě spíš náhodou. Knížka byla skvělá! Hlavní hrdinka America byla občas trochu tvrdohlavá, ale to mi nevadilo, protože jsem taky taková????. Okamžitě jsem se vžila do děje a nemohla knížku pustit z ruky,jak byl příběh čtivý. Princ Maxon mi přišel hrozně milý a roztomilý, do toho se asi nejde nezamilovat????. Hned se musím pustit do pokračování téhle série. ????

11.07.2020

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tuhle knížku jsem si vlastně půjčila v knihovně jenom kvůli tomu, že jsem ji viděla všude na bookstagramech a většinou měla skvělé recenze. Děj knížky měl pomalý rozjezd, což by některé ze začátku mohlo odradit. Mně tohle až tak nevadilo, ale měla jsem jiný problém. Jelikož tahle knížka bylo mé první setkání s autorkou a tím pádem jsem nečetla trilogii Griša ani žádnou jinou knížku, byl pro mě začátek hrozně těžký na pochopení a začtení se. Přišlo mi, že ten svět je hrozně složitý a nemám šanci ho pochopit, ale po několika kapitolách jsem se do děje vžila. A pak už to bylo fakt skvělý. Bylo tam hodně akce a stále se něco dělo, takže jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Knížku teda nakonec hodnotím hodně pozitivně, i když ten rozjezd byl pro mě celkem utrpení. Jenže pak mě to začlo hrozně bavit a všechny postavy jsem si hrozně oblíbila (moji největší oblíbenci jsou Kaz a Inej).

11.07.2020 4 z 5