anet.myblog anet.myblog komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle knížka byla něco neskutečného. Narazila jsem na ni úplnou náhodou, jelikož jsem už neměla co číst a našla jsem ji u mámy v knihovničce. Od knížky jsem neměla žádná očekávání a neměla ponětí, jaký má děj. Příběh je opravdu silný a skvělé napsaný. Knížka je rozdělena do tří částí (každá se odehrává v jiném časovém úseku). Knížku doporučuju úplně všem, i když nečtete historické romány, i když nečtete české autory, tohle si musíte přečíst! Určitě nekončím u knížek od Aleny Mornštajnové, ale plánuju si co nejdřív přečíst i ty ostatní! .

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

O této knížce se přede mnou poprvé zmínila moje kamarádka. Nápad této knížky mi přišel dost unikátní, takže jsem si knížku od kamarádky půjčila (díky Eli :Dd). Knížka byla skvělá. Měla pomalejší uvedení do příběhu, což mi vyhovuje, protože si více dokážete představit celé prostředí. Hlavní postavy jsou sympatické a milé, někdy i vtipné. Příběh se četl rychle, jsou zde kapitoly jak z pohledu Tiffy tak z pohledu Leona. Taky se to celé odehrává v Londýně, který zbožňuju. Knížku zcela doporučuju, je to odpočinkové a né až tak přeslazené čtení :Dd Autorce teďka vychází další knížka “The Switch” takže doufám, že se brzy dočkáme českého překladu !

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tahle knížka byla úžasná. Příběh mě chytl od první stránky. Hlavní postavy mi byly sympatické a příběh byl čtivý, takže se rychle četl. Knížku jsem měla ve wishlistu dlouho, ale stále jsem ji odkládala na později. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla a myslím, že ji nečtu naposledy. V knížce jsou kapitoly z pohledů obou hlavních postav. Autorka vydala také takové nepřímé pokračovaní More than we can tell, který zachycuje příběh Reva (nejlepšího kamaráda Declana), Doufám, že se brzy dočkáme překladu. Knížku doporučuju i těm, kteří romantiku moc nečtou, protože té tam moc není takže by vám to mohlo také líbit

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Knihy Roberta Bryndzy jsou u nás dost vychvalované a staly se z nich bestsellery. Hned několik členů moji rodiny autorovy knihy miluje a nedá na ně dopustit, a tak mi to přece jen nedalo. Jelikož tohle bylo tedy moje první setkání s autorem nemůžu knihu porovnávat s předchozími díly, ale kniha se mi moc líbila. Zaujala mě hned od začátku a byla napsaná dost čtivě a napínavě, takže jsem pořád musela pokračovat dál a dál. A vlastně ještě těsně před koncem nevíte, kdo to celé způsobil. Knížku můžu určitě doporučit, třeba i když jste autora ještě nic nečetli jako předtím já !

03.01.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Tak tohle? Dokonalý.Totálně jsem se do téhle knížky zamilovala a potvrdí to už jenom to, že jsem ji přečetla za 4 dny❤️ Líbila se mi jak vizuálně, protože jsem fanoušek fotbalu, ale teď hlavně obsahově. Autorčin styl psaní je zajímavý, píše strašně vtipně a tak, že dokáže čtenáře zaujmout. Skvěle se tak vžijete do prostředí a dokážete si ho představit. Zároveň se příběh táhne opravdu pomalu, ale to mi vůbec nevadilo. Oba dva hlavní hrdiny jak Kultiho, tak Sal jsem si strašně oblíbila, nejvíc se mi líbili ty přezdívky, které si dávali navzájem❤️Určitě na tuhle knížku jen tak nezapomenu a někdy si ji přečtu znovu. Moc se těším na další knížky od této autorky.

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Asi před necelým rokem jsem četla knížku Návod na vraždu pro hodné holky a byla jsem nadšená Kniha Hodná holka, zlá krev je druhý díl z téhle série. Druhý díl mi přišel akčnější a temnější, a to mě bavilo snad ještě víc! Ráda jsem se zase vrátila k postavám z prvního dílu jako jsou Ravi a Pipa. Pokud byste si chtěli přečíst nějaký skvělý YA thriller, tuhle sérii můžu fakt jen doporučit, jen se teda do série pusťte postupně, protože díly na sebe přímo navazují.

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Trošku jsem se knížky bála, protože jsem měla fakt vysoký očekávaní. Neviděla jsem na ni snad ani jednu negativní recenzi.
Ale je to opravdu tak skvělé, jak všichni říkají! Dokonalá romantická linka friends-to enemies-to lovers, kempování, astronomie a sympatičtí hlavní hrdinové.
Téhle knížce nemůžu nic vytknout, četla se sama a měla vážně boží atmosféru! Protředím je taky originální, nic podobného jsem ještě nečetla.
Takže pokud jste nad touhle knížkou váhali, nebo vás ostatní recenze nenalákaly dostatečně - this is your sign abyste jí dali šanci, budete to milovat! Těším se, že si dám někdy re-reading:)

31.08.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tahle knížka mi doma ležela už celkem dlouho a konečně jsem se k ní dostala! Colleen už je u mě sázka na jistotu, protože tohle bylo zase “něco”. Námi to končí ve mě vyvolalo hrozně moc emocí, jako už dlouho žádná jiná knížka ne. Příběh byl popsaný hrozně autenticky a realisticky. Na konci mě dostala autorčina poznámka, příběh totiž vychází z reálných událostí. Tahle knížka rozhodně není žádná oddechovka, ale myslím, že by si ji mělo přečíst co nejvíc lidí, jelikož o domácím násilí je důležité mluvit. Zkrátka tuhle knížku si přečtěte️ (jen si předtím přečtěte TWs)

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Do knížky jsem se začetla rychle a nemohla jí odložit. Knížka vypráví o spisovatelce thrillerů Lise Powerové. Jednoho dne se před jejím domem objeví malý chlapec, který má výpadek paměti a netuší kdo sám je. Postupně odhadujeme minulost jak Lisy, tak ztraceného chlapce. Víc bych k vám příběhu neřekla, protože byste si pak čtení tak neužili :D Jenom musím říct, že konec mě úplně dostal a ještě teď nad tím přemýšlím. Můžu doporučit pro všechny čtenáře psychothrillerů!

21.03.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Moje druhá knížka od Colleen, ale úplně rozdílná než ta první. Pravda nebo lež je autorčin první psychothriller a určitě stojí za to!
I když se tahle knížka úplně dějově lišila od jejích předchozích knih, čtivost byla pořád stejně skvělá! Knížku jsem nemohla pustit z ruky a žasla jsem nad tím, jak někdo dokáže něco takového vymyslet. Bavilo mě o Verity zjišťovat víc a víc, ale přitom sledovat i Low, která všechna Verytyina tajemství objevovala s námi. Bylo to fakt skvělý, nějaké události až odporné a nechutné, ale napsané tak realistiky, že jsem celému příběhu uvěřila.
Jediné, co bych knize vytkla a vím, že mnohým yb to mohlo vadit je nadmíra sexuálních scén, slov a narážek, protože těch tu bylo fakt až moc, ale během čtení jsem si rychle zvykla.
Knížku můžu moc doporučit, je to takový příběh, který přečtete na jeden zátah a na konci si budete jen říkat CO TO SAKRA BYLO :D

24.01.2021 5 z 5

Miluju tooo! Pokaždý když přečtu nějaký díl Harryho tak si říkám, že byl ještě lepší než ten předchozí. A tady bylo úplně stejně. Knížka měla skoro 500 stránek a četla jsem ji týden. Teďka už budou ty díly jen tlustější a tlustější, což mě trošku děsí. K ději nemám žádné připomínky. Jen mě teda překvapilo, co zase ve filmu vynechali nebo jen tak rychle přelítli. V tomhle díle(knize) jsem si oblíbila nového učitele Obrany proti černé magii Lupina. Tak tenhle díl zase řadím jako můj nejoblíbenější asi zase do té doby, než si přečtu ten další.

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Já knížky od téhle autorky prostě zbožňuju, i když je tohle teprve moje druhá. Knížka je slow-burn romance příběh, jak už je pro mě u autorky známé. Hlavní postavy jsou sympatické, jediný maličký minus pro mě je, že jsou starší , ale nijak mi to nevadí. Sašu jsem si maximálně oblíbila, ale to samozřejmě i hlavní hrdinku příběhu, Gaby. Autorka krásně vystihla všechny vztahy mezi Gabyinými přáteli a jejím dvojčetem. U knížky jsem se i zasmála nahlas, což se mi stalo předtím tak maximálně u Kultiho. Prostě nemám co vytknout. Pokud jste nebyli nadšeni z knížky Kulti,ať už to bylo třeba jen kvůli velkému množství fotbalové tématiky nebo podobně, dejte Malychinovi šanci! ❤️ Za mě určitě velké doporučení.

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Na tuhle knížku jsem se těšila už od té doby, kdy bylo u Yoli oznámeno, že u nás v překladu vyjde.
V zahraničí má knížka hoodně pozitivní ohlasy, tak jsem se trošku bála, aby to nebyl jenom přehnaný hype.
A nebyl. Tahle knížka si to opravdu zaslouží. Příběh teenagerky, která už se na střední stala matkou. Svoji dceru vychovává pouze s její babičkou, přitom dodělává střední a věnuje se tomu, co ji baví nejvíc - vaření.
Tenhle příběh mě dostal. Hlavní hrdinka Emoni mi byla sympatická a získala můj velký obdiv. Líbilo se mi, jak autorka popisovala příběh realisticky, že mi všechno přišlo tak nějak skutečné.
Byly zde prvky úplně jiné kultury a taky často věty nebo oslovení španělsky, což mi bylo sympatické, protože se španělsky sama učím.
Knížce nemám co vytknout, hodně mi toho předala a motivovala mě si jít za svými sny, určitě jsem ji nečetla naposledy. Za mě tedy velké doporučení!

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Knížka Odvrácená tvář lásky sice není žádná autorčina novinka, ale jelikož nedávno vyšla znovu v hardbacku, řekla jsem si, že se do ní pustím. Od autorky jsem přečetla dvě knížky a obě mě dostaly, tahle není výjimkou. Sledujeme silný příběh Tate a Milese. Kapitoly se střídají, jednu vypráví Tate ze současnosti, další Miles z jeho minulosti, což mě bavilo.
Knížka byla hrozně čtivá a vtáhla mě do děje okamžitě, stejně jako u předchozích knih. Nechci vám nic spoilerovat a i když jsem během čtení vytušila, co se pravděpodobně Milesovi stalo, knížka mě dost zasáhla. Další knížka od Colleen, kterou můžu moc doporučit!

24.01.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Série Romantické útěky mě nějak minula (což je velká chyba!), a tak se ke mně dostal až čtvrtý díl v sérii (knížky v sérii na sebe nenavazují). Všechny knížky od autorky jsou dost vychvalované, tak jsem měla celkem vysoká očekávání.
Knížka mě ale vtáhla do děje okamžitě a já ji přečetla skoro na jeden zátah. Sledujeme příběh Lucy, která přišla o práci a má tak trochu životní krizi. Když se nabídne pozice ředitelky hotelu na Islandu vezme to jako příležitost dát si život už konečně dohromady. Lucy jsem si oblíbila a líbilo se mi, že během knížky se její charakter vyvíjel dál a k lepšímu :) Koho jsem si ale naprosto zamilovala, byl mužský hlavní hrdina Alex! Chytrý, vtipný, ohleduplný..a to jak se choval k Lucy se mi taky hrozně líbilo.
Autorka umí skvěle popsat atmosféru a vy se tak dokonale vžijete do děje a prostřední islandského hotýlku. Taky musím říct, že na mě knížka přenesla vánoční atmosféru, takže na tohle období ideální. A nebo rovnou někomu pod stromeček :)
Knížka se mi fakt líbila a nenašla jsem nic,co by se mi na ní nelíbilo, protože mám tyhle oddechové romantické příběhy hrozně ráda. A tady máte jako bonus ještě prostředí Islandu ! No počítejte s tím, že po dočtení byste se tam hned letěli podívat :D Velký doporučení!

24.11.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Kniha, která byla a je všude na bookstagramech a sociálních sítích. Hype okolo téhle knížky mě nejdřív odradil, ale nakonec jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.
Příběh se četl dobře a musím říct, že Ola umí psát tak, aby vás to bavilo. Knížka je prokládaná chaty z messengeru, což se mi moc líbilo a klidně by jich tam mohlo být víc.
Hlavní hrdinka Mei mi během příběhu začala hrozně lézt na nervy. Mei má být podle knížky sedmnáct, ale její chování na mě působilo tak max. na 13 let. Mnohem sympatičtěji na mně působila její kamáradka Ava a je mi líto, že jsme se o ní nedozvěděli něco víc. Travis a Liam mi byli oba sympatičtí, ale taky mi přijde, že jsme o nich zjistili hrozně málo. Chybělo mi tam celkově víc popisů prostředí, míst a postav.
Jak už všichni víte, v knížce jsou taky často zmínky o Harry Potterovi nebo narážky na jiné filmy. U některých takových narážek mi přišlo, že jsou tam už trochu nacpané na sílu, ale jinak mi to přišlo jako fajn ozvláštnění příběhu.
Čtení jsem si ale přes všechny tyhle věci užila a kdybych knížku četla ve dvanácti líbila by se mi asi ještě mnohem víc :D
Knížku bych doporučila pokud se vám líbilo Všem klukům a celkově knížky Jenny Han, Kasie West a nebo máte rádi takové ty romantické filmy ze střední na Netflixu :)

24.11.2020 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Knížka byla super. Zase mi trvalo dýl než jsem se začetla, ale pak to šlo rychle. V porovnání s filmem - ve filmu chybělo hrozně moc věcí, které v knizce byly popsané do detailu. Třeba bych hrozně chtěla vidět odtrpaslíkovávání :Dd přišlo mi to hrozně vtipný. Tenhle díl se mi líbil asi víc než ten první, teď si dám od HP zase chvíli pauzu ale určitě plánuju v dočtení celé série.

11.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry už je pro mě taková klasika. Rozjezd byl pomalejší, ale i tak to miluju!

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Pokud mě sledujete už trochu dýl, asi víte, že Colleen je moje snad nejoblíbenější autorka vůbec. Na tuhle knížku jsem viděla velké ohlasy v zahraničí, takže očekávaní byla velká.

Jak je u autorky zvykem příběh se četl rychle a bavil mě natolik, že jsem knížku nechtěla dát z ruky.
Colleen vždycky přijde s něčím originálním, v této knížce sledujeme příběh Bena a Fallon, kteří se potkávají jednou ročně (vždycky devátého listopadu) a to po dobu pěti let.Knížka je tak rozdělená do 5 částí = 5 setkání Bena a Fallon.

Moc mě bavilo sledovat, jak se postavy postupně vyvíjely, vybudovala jsem si k nim velmi rychle vztah a všechny zvraty v jejich osudu prožívala s nimi.

Tuhle knížku budu řadit mezi mé top od autorky, spolu s Námi to končí a Nelituju ničeho, takže za mě jedno velké doporučení!

#Spoluprace ~ Za knihu děkuji @knizniklub @knihkupectvi_luxor :)

15.12.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Thriller Její konec byla moje první knížka od autorky Shari Lapeny, která je u nás hodně oblíbená. A tak byly moje očekavání celkem vysoko. Příběh je napsaný hodně poutavě a je rozdělený do kraťoučkých kapitol, což mi vyhovuje. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem potřebovala vědět, jak to celé dopadne. I když jsem měla nějakou svojí teorii, na konci přišly zvraty, které to celé změnily. Čtení jsem si užila a knížku můžu opravdu doporučit!:)