anelise anelise komentáře u knih

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Ohledně tohoto dílu mám smíšené pocity. Kniha byla psána více pohledy, což se mi moc líbilo. Doba kdy byla Mare vězněna Mavenem, mě chvilku bavila, ale po nějaké době to začalo být zdlouhavé. Myslím, že tenhle díl byl spíš takový vyplňovací a více se zaměřoval na vztahy postav, ale hezky mě připravil na poslední díl. Hodnotím 4/5, jelikož se to nevyrovnalo prvnímu a druhému dílu, ale jinak to bylo příjemné čtení.

19.04.2021 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Do třetího dílu jsem se vrhla s velkým očekáváním a docela mě zklamal. Podle mě tohle byl nejslabší díl série. Postavy se moc nevyvíjely a jediné co mě zaujalo byla Zoya, kterou jsem začala mít ráda a Baghra. Teď se vrhám na Šest vran a doufám, že mě tato série zaujme více.

12.04.2021 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Začnu asi tím, že se mi první díl líbil asi více, ale ten druhý taky stojí za přečtení. Děj se občas táhl + Alina a Mal mi někdy připadali trochu praštění. Ale i přes to mě knížka zaujala díky novým postavám (např. můj nový miláček Nikolaj) a díky rozvinutým schopnostem. S velkým očekáváním pouštím do posledního dílu téhle série.

11.04.2021 4 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Tak tenhle díl byl o něco lepší než druhý, jelikož tam bylo více děje. Nebyla to ale žádná bomba a proto dávám 2/5.

03.04.2021 2 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Um. Z téhle knížky mám celkem smíšené pocity. Děj tam nebyl skoro žádný a postavy nebyli skoro vůbec pořádně představeny. Jedinou hvězdu dávám za příběh o Katsii, který byl asi jediný zajímavý bod v této knize.

31.03.2021 1 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Tahle knížka byla zase jedna velká jízda. Děj pěkně ubíhal a mile překvapily nové postavy. Prostě dalších 5/5.

28.03.2021 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Tahle knížka mě hodně bavila. Z filmu jsem měla smíšené pocity, ale jelikož hodně lidí říkalo, že kniha je lepší, a tak jsem jí dala šanci. A jsem ráda, že jsem tak udělala! Knížka je mnohem lepší než film a rozhodně jsem si našla novou oblíbenou knižní sérii.

27.03.2021 5 z 5

Odhalena láskou Odhalena láskou Sabrina Jeffries

Kniha byla taková průměrná, byla to pěkná oddechovka na jeden večer. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale asi bych si ji už znovu nepřečetla. Moc se mi líbily postavy v knize, a i hlavní hrdinka mi byla sympatická.

22.03.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tak tohle bylo něco! Na začátku knížky jsem se až bála, že se děj nerozjede, ale opak byl pravdou. Moc jsem si tuto knížku, i přes její tloušťku, užila a těším se na pokračování série.

21.03.2021 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Kniha se mi líbila stejně jako první dva díly. Jelikož ale další díly nejsou přeložené, budu si je muset přečíst v angličtině.

13.03.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak tenhle díl byl snad i lepší než ten první. Zamilovala jsem si Rhyse a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Doporučuji!

28.02.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak tahle knížka byla top! Mám ráda fantasy a tahle kniha splnila všechna očekávání, už se těším na další díly. Napínavé až do konce. Prostě nejlepší.

23.02.2021 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Druhá knížka z této série nezklamala, byla stejně dobrá jak ta první a bylo zajímavé děj sledovat z pohledu Alessandry.

Moje sladké šestnáste storočie Moje sladké šestnáste storočie Rachel Harris

Tahle knížka byla úžasná. Celkově mám ráda příběhy odehrávající se v jiných stoletích a tohle bylo to pravé ořechové.

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Výborná série. Každá knížka se mi moc líbila a vůbec jsem se nenudila. Za mě top!

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Knihu jsem nedočetla, myslela jsem, že tam bude více akce. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a za většinu problémů si mohla sama.

22.02.2021 1 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Nevím proč, ale nějak mi to nesedlo.

22.02.2021 2 z 5

Stříbrný chlapec Stříbrný chlapec Kristina Ohlsson

Taková oddechovka. Čtení uběhlo rychle.

22.02.2021 3 z 5

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

Tahle knížka byla moje druhá ze série Ikony DC a musím přiznat, že se mi líbila více než Wonder Woman. I když u filmů Batman nepatří mezi moje oblíbené postavy, knížka mě velice mile překvapila. Hlavní hrdina Bruce byl sympatický, u Madeleine se mi líbila celá ta její tajemnost a ostatně i další postavy byly moc hezky napsané. Děj byl zajímavý a hezky ubíhal. Pokud máte rádi takové hrdiny, tak určitě doporučuji si knihu přečíst. Hodnotím 4, 5/10.

13.10.2021 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Ke knížce jsem se dostala díky autorce, od které jsem již přečetla sérii Griša a knížku Devátý spolek. A jelikož mám Wonder Woman obecně ráda jako postavu a zamilovala jsem si filmy, řekla jsem si, proč tuto knížku nezkusit. Ze začátku chvilku trvalo, než jsem se dostala do děje, ale po chvíli už děj začal hezky odsýpat. Příběh byl zajímavý, a i když mi postavy (včetně Diany) připadaly děsně naivní a otravné, knížka se mi moc líbila. Nejlepší mi asi připadal velký plot twist ke konci knihy. Velký palec nahoru patří taky obsažené řecké mytologii, která mě hodně zaujala. Hodnotím 4/5 a za mě rozhodně doporučuji!

16.09.2021 4 z 5