anej anej komentáře u knih

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Po delší době další díl o osudech porodní báby a tentokrát tedy přečteno jedním dechem. Hodně záležitostí se v této knize vyřeší a ujasní. Jsem zvědavá na volné pokračování.

13.06.2023 5 z 5

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Knihu jsem si vybrala na základě naprosto boží obálky. Nakonec se mi moc líbila. Dobře čtivý, propracovaný příběh. Zaujal mě popis Anglie v 18.století a rozdíl mezi jednotlivými třídami lidí. A konec velmi mile překvapil:) Určitě stojí za přečtení.

08.01.2023 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

První kniha od této autorky v rámci letošní čtenářské výzvy. Vtipně, dobře, čtivě napsáno. Až jsem kolikrát musela zavřít oči v situacích, do kterých se Becca dostávala. Bavila mě forma, kdy se prolínal příběh s formátem dopisů. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy. Zařadila bych ji mezi příjemné a oddechové čtení.

05.10.2022 4 z 5

Někdy je hezké, že mě miluješ Někdy je hezké, že mě miluješ Marie Vareille

Asi jsem od knihy očekávala trochu víc, když jsem ji kupovala. Možná je to i tím, že na knize je napsáno "ve stylu Deníku Bridget Jones" a to je naprosto jedinečné. Jediné v čem se tato kniha s Bridget může srovnávat je forma deníku. Začátek a konec fajn, relativně i čtivé. Prostředek knihy mě chvílemi nudil, s postavami jsem se jaksi nemohla ztotožnit. Pravda, konec to mělo jiný, než jsem čekala. Tak za překvapení na závěr alepoň 3 hvězdičky :)

09.07.2022 3 z 5

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

Další kniha ve společnosti doktorů Barryho a Fingala. Moc mě baví příběhy z Ballybucklebo a autor opět nezklamal :) Těším se na další díly. Tyto knihy jsou velmi dobře čtivé, odpočinkové, člověk u nich vypne a zároveň se pobaví.

03.04.2022 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Potřebovala jsem oddechové čtení ve vánočním shonu, které jsem dostala. Milé, pohodové, oddechové čtení s jednoduchou zápletkou, splněným snem a hezkým popisem malé části Dánska :)

22.12.2021

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Dobře čtivá, dobře napsaná knížka. Jedna z těch oddechových knížek na dovolenou a na léto. Možná jsem trošku čekala více popisu o životě v Africe, škoda, že tento námět autorka nezahrnula více.

15.08.2021 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Prima čtivá oddechovka na léto. Děj má spád, není komplikovaný a je pravda, že konec mě překvapil. Našla jsem v knize i pár vět a řádek k zamyšlení, některé z nich trefně vystihující "proces" hledání partnera. K Bridget Jonesové bych to úplně nepřirovnávala, mám pocit, že se shoduje pouze věk.

08.08.2021 4 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Tento díl porodní báby jsem četla dlouho. Sálodlouhé rozebírání vztahů a války mě tentokrát moc nebralo, ale musím říct, že poslední třetina knížky vynahradila nezáživný zbytek. Zároveň mě to navnadilo k přečtení dalšího dílu co nejdříve. Na konci knihy i slza ukápla.

23.07.2021 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Vůbec se nebudu pouštět do hodnocení, která událost je pravdivá a která ne. Což ostatně autorka také vysvětluje na konci knihy. Za mě dobře čtivá, oddechová kniha, víceméně na stejné úrovni jako první díl.

14.05.2021 5 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Výborné pokračování příběhu o Floře a Joelovi. Bylo to napínavé a sladké až do konce. Knihy od této autorky jsou málokdy špatnou volbou :-)

20.02.2021 5 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Fajn oddechová četba z prostředí milého přátelského ostrova. Na vánoční období ideál. Knížka mi přišla trochu těžkopádně psaná, nevím, jestli je to tím, že jsem nečetla první dva díly, ale s Polly a jejími přáteli jsem se určitě nesetkala poprvé ani naposledy.

20.02.2021 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tento díl se mi zdál slabší. Hrozně dlouho jsem ho nemohla dočíst, sálodlouhé popisy jedné místnosti. Ovšem konec překvapil a hned mě to navnadilo k tomu si pořídit další díl, abych se dozvěděla, co se stalo se Ciri.

06.12.2020 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Wau, wau, wau...po dlouhé době jsem se dostala ke scifi a nebýt práce, tak ji mám dočtenou mnohem dřív. Už se těším na pokračování :-)

15.10.2020 5 z 5

Na ostří špičáku Na ostří špičáku Chloe Neill

Vážně ten konec??! Na druhou stranu aspoň to člověka nutí zůstávat ve střehu a tak nějak si automaticky přečíst další díl. Jinak Merit mě trošičku rozčilovala svojí nerozhodností a pak se jí to na konci lehce vymstilo. Už se za mě docela dobře zabydlela ve své nové životní roli.

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

V tomhle díle se mi líbilo ještě větší proniknutí do světa kožoměnců, který je prokládán příběhem Merit a Ethana. Líbí se mi, jak se střídá napětí, akčnost, emoce dohromady s nadpřirozeným světem a zároveň trochu vnitřního boje Merit mezi upíří a lidskou stránkou.

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

U druhého dílu trochu víc propracovanější zápletka, navíc se do příběhu víc přidávají kožoměnci. Opět pohodové a čivé.

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Knihu jsem objevila úplnou náhodou a zaujala mě obálkou a popisem. To jsem ovšem netušila, co mě čeká. Příběhy s upíry a dalšími nadpřirozenými bytostmi mám ráda. Navíc v rámci těhotenství jedna z mála knížek, u které nebrečím nebo se mnou nelomcují emoce :D

Poslední nosorožec Poslední nosorožec Zuzana Beranová

Hodnocení někde kolem 3,5 hvězdičky. Velmi autenticky popsaný život v Zimbabwe, některé kapitoly byly hodně kruté. A velmi mě překvapil celý závěr knihy. Zajímalo by mě, jestli je příběh aktuální i do dnešní doby.

03.02.2024 3 z 5

Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Nora Roberts

Všechny příběhy se mi četly moc dobře. Díky těmto knihám se dostanu i k žánrům, po kterých bych normálně nešáhla.

31.12.2023 5 z 5