Andynka Andynka komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Právě jsem knížku do četla a skoro se mi nedostává slov... Už dlouho mě knížka nedonutila , abych s ní proseděla celou noc a bavila se. Užívala si jak je krásně napsaná, jaký má plynulý děj, který mě ani na chviličku nenudil a nakonec probrečet brzké ranní hodiny a loučit se s postavami a celou knihou s tak těžkým srdcem... Neuvěřitelně smutné a tak krásné... :)

29.04.2017 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Je to má první kniha od autorky a rozhodně jsem nesáhla vedle.
Kniha se četla naprosto sama. Až mi bylo líto, že se blížím ke konci.
Příběh o silné ženě, s kterou se život taky úplně nemazlil, ale vytáhla z něj to nejlepší , co mohla.

20.01.2021

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Takovéhle jednohubky mám ráda. Přečteno zachvilku.
Pobavila, hodně jsem se v tom našla. Prostě kniha o knihomolech s hezkou ilustrací. To se prostě musí líbit všem knihomolum. ????

14.10.2019 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Bohužel kniha pro mě byla celkem zklamáním.
Do knihy jsem šla nevědomě. Abych si nic nevyspoilerovala.
A díky za to. Jinak by opravdu stála zaprd.
Nebylo jednoduché číst o složitém životě malé holky. A ještě ke všemu jejich pohledem. O to víc se mi to hůř četlo, protože se tohle děje i v reálném životě.
Ale ten moment, kdy vám autorka chce vyrazit dech u mě nepřišel. Tak nějak jsem si to spojila už na začátku a naopak mi vlastně vadilo, že to bylo tak protahovaný.
Takže ano, smutná kniha. Ale mě prostě nedokázala úplně pohltit. Od autorky jsem četla už lepší knihy. Tenhle příběh byl drsný, ale napsaný moc průhledně.

29.09.2023 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

To byl tak silný příběh. A pro mě hrozně těžko představitelný, uvěřitelný.
Už jsem se narodila do doby, kdy bylo pomalu vše dostupné. A vůbec si neumím představit, jaké by to bylo kdybych zažila komunismus, sametovou revoluci.... A už vůbec si neumím představit, kdybych neměla možnost využívat nové technologie dnešní doby a vyvíjet se. Na tož nemít svobodu slova a bát se vůbec vyjádřit svůj názor.
Hrozně dlouho jsem se tedy s příběhem stotožňovala, ale nakonec jsem podlehla a měla jsem husinu, při pomyšlení, že by to tak dnes mohlo být. Opravdu by to mohlo takhle fungovat. A jak moc bych si měla vážit, co dnes mám za možnosti a komfort.
Každopádně jsem knihu začala číst,když se začalo válčit na Ukrajině a o to bylo to čtení těžší... I jsem přemýšlela,že knihu odložím a vezmu si spíš něco, u čeho budu moci utéct od reality. Ale nakonec jsem prostě potřebovala potrápit tu svou duši a dozvědět se, jak by to pokračovalo u nás. A být vděčná za to , co mám!

11.03.2022 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Zase jsem se po čase vrátila k této sérii. A vždy si říkám, že netuším proč ji odkladam.
Tenhle díl mě opravdu bavil. Líbí se mi,že se Fosterova alespon trochu dostává ze smrti svého manžela.
Ale asi jedinou výtku mám. Žádný díl mě úplně nepřekvapí, i když je to čtivý a napínavý. Pořád mám po přečtení ze všech dílů stejný pocit... pocit příjemného čtení. A tím to končí. I tak mě ale tato série baví.

18.06.2023 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha si mě dostala.
Před lety jsem viděla film, tak jsem knihu hodně odkládala , abych neporovnávala. A myslím, že to bylo zbytečné. Jen jsem si odpírala dobré čtení.
I když v knize se píše o těžkém tématu rakovina. Kniha byla napsaná i s lehkým humorem a povznesením nad osudem, kterému se už nedá vyhnout.
Oceňuji, jak se o rakovině v knize mluvilo otevřeně. Jak se bral ohled,že se to týká puberťáku. Tedy jak to bývá ve většině knih, že postavy působí, jako by jim bylo 30.... a přitom je jim 15. Tak tady autor dokázal uchovat autentičnost věku.
Kniha je velmi čtivě napsaná a moc krásně a smutně.

28.06.2021 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Kniha, která mě zaujala od začátku. A bavila mě až do konce. Nejvíc mě bavila část, kdy se snazil stát ranhojic lékařem. Je zajímavé číst si o různých náboženstvích a o společnosti, jak fungovala. Celá ta cesta historií je poutavé čtení.

24.09.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak tohle je taaak silný příběh !
Když jsem se do knihy pustila, tak jsem nadšená nebyla. Začátek knihy se hrozně táhne a je takový nijaky. Dávala jsem tomu ještě pár stran a knihu jsem chtěla odložit.
Nakonec se příběh rozjel a naopak nemohla knihu odložit. Příběh byl napínavý, dojemný, procítěný.
Není to zrovna příjemné čtení, ale o to víc zajímavé.
Příběh je jako provázky, které na konci stvoří náramek, který se spojí. Jako za mě jedno velké wow.
Myslím si, že mám načteno dost knih na téma Osvětim a pod. Ale tahle byla jiná a bylo to opravdu dobré čtení. Minulost, přítomnost... vždy je to do sebe nějak zamotané. Klobouk dolů autorce.

01.02.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tohle byla zatím jedna z nejlepších knih z této série o strašidelných domech.
Samozřejmě mě nenapadlo nic lepšího, než knihu číst, když jsem byla doma sama. To samozřejmě přidalo na atmosféře. A já se při čtení docela bála.
Ale prooooč vždycky ty zkažené konce ?
Za to jsem musela hvězdičku srazit. Prostě za mě mrvé má být mrtvím. A chtěla bych se víc vyjádřit, ale to bych prozradila děj a to zase nechci.
Každopádně za to, jak jsem ze začátku obdivovala autorku, že se nemaže s žádnou postavou. Tak za ten konec jsem jí zásluhy pomalu zase ubírala.
Ale jako celkově mohu říct, že je to opravdu poprvé, kdy jsem se u knihy docela bála. Asi je to i tím, že zde jdou rovnou po duších a nemusíte je objevovat pomalu s příběhem. Tady je jasný záměr, tak je čas se jenom bát. :D

07.11.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Řekla bych, že je to klasická Mornštajnová.
Její knihy jsou si vždy velmi podobné.
Ve svých knihách vypráví vždy o rodině, která si prožívá určité období, které se u nás v Čechách opravdu stalo. A u téhle knihy tomu není jinak.
Dozvídáme se zde, jaké to bylo udržet si majetek a rodinu navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům.
Kniha je čtivá, rychle vám uteče.
Mě asi nejvíc baví to, jak autorka píše o období, které jsem nezažila a mohu díky tomu dozvědět více informací.
Baví, že vše bylo v té době opravdu reálné. Je to psané lehce, ale vždy na vás dopadne ta těžká situace, ve které se
postavy nacházejí.
Styl paní Mornštajnové mi prostě sedí a do jejich knih se vždy ráda pouštím.

31.12.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

To byla teda jízda.
Vše, co jsem vytkla v prvním díle je pryč.
Tohle bylo napínavé, strhující, nechutné... Prostě to mělo vše, co jsem si od příběhu přála.
Nenudila mě ani jedna stránka a moc jsem si přála, aby to neskončilo.
Štěstí, že toho autor napsal tolik.
A nejvíc zajímavé je, že kniha má samozřejmě hlavního hrdinu. Ale v knize vám ho autor nenutí. A tím pádem je vlastně na vás, jaký si k němu uděláte vztah. Je to taková skromná postava, která ale je nanejvýš obdivuhodná!
Skvělé čtení.

29.05.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nemůžu říct, že bych u pokračování knihy Než jsem Tě poznala , byla zklamaná. Než jsem Tě poznala je strhující knížka! Ale Život po Tobě má taky něco do sebe. Děj uz je klidnější... a schopnost spisovatelky ...vtáhnout čtenáře do příběhu , nechybí ani u této knihy. Je to krásně napsaná a oddechová knížka.

08.05.2017 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Dlouho jsem nad touhle sérií váhala. V mém okolí byla vždy populární a nakonec přišel i seriál.
Já jsem si ji nakonec půjčila z knihovny, zda se mi bude líbit.
A je to tam... další série, která mě baví.
I když jsem byla při čtení zmatená a nějakou dobu mi trvalo, kdy je děj v přítomnosti a kdy v minulosti. Ale nakonec jsem se chytla a sedlo si to.
Místy je příběh inspirovaný pohadkami, které si autor poupravil. A i to se mi na příběhu moc líbilo.
Navíc oceňuji i těch pár ilustrací. Protože, co vám budu psát.... seriál jsem sice neviděla, ale samozřejmě jsem zahlédla, jak v něm vypadá zaklínač a tak už má jasnou podobu při čtení. Takže ilustrace mě dostávají tak nějak víc do příběhu. :)
Těším se na další díly, až budu mír možnost poznat zaklínače blíž. Tohle bylo zatím jen seznámením s tím, co znamená být zaklínačem.

27.11.2023 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

To bylo tááááááák sladké čtení !
Já Vánoční prasátko zbožnuju a chci ho taky !
Celé to dobrodružství v zemi ztracených hraček, jak to bylo napínavé a tolik obětavých hraček a lidí !
No příběh, který rozhodně v tenhle vánoční čas zahřeje u srdce .
Jo a nesmím zapomenout na ty ilustrace. Ty dodaly celému čtení krásnou atmosféru.
Po přečtení této knihy si vážím doma všech věcích, co máme. A bude mi opravdu líto, až je nastane čas, že budou muset jít dál do světa. Teď už alespoň chápu, proč se mi doma pořád někam něco schovává. :D

07.12.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Takovou knihu jsem nikdy nečetla. Proto jsem z knihy tak nadšená.
Dokázala mě zaujmout od prvních stran a nepřestala mě bavit až do konce. I jsem se u knihy zasmála nahlas, což se mi taky moc často nestává.
Kniha pojednává o lidských úzkostech a i to mě bavilo. Myslím, že hodně z toho známe všichni.
Nejvíc se mi ale líbilo, jak byl celý ten příběh hezky propletený. A i když by se dalo říct, že už je to moc, tak prostě nebylo. Všechno do sebe v té knize hezky zapadá.
A nesmím zapomenout i na obálku, na které se nachází snad vše, co najdete i v příběhu. Velmi vydařená. :)

07.09.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Ty bláho... to byla jízda.
Všechny pocity se ve mě bouří.
I když je to úplně jiný žánr od Colleen, tak je to stejnak viditelně její dílo.
Zase to napsala tak neskutečně čtivě, že jsme knihu hltala už od prvních stránek a prostě ji nemohla odložit.
Její knihy se mě prostě dotknout.... osloví mě, vtáhnou do příběhu a už nepustí.
Příběh o známé autorce, která mela dokonalou rodinu, ale postupně přišla i své dcery a nakonec měla sama vážnou autonehodu. Zůstala tedy téměř nehybna a nevnímala realitu. Tedy bylo na jejím manželovi, aby to vše nějak ustal a staral se o ní a jediné dítě.
Aby se ale i nadále dopsali autorciny knihy. Osloví jinou autorku, která k nim přijede nastudovat materiál ke knihám. Jak moc de dokáže původní autorce dostat do hlavy. A vcítit se v ní?
Prostě wow... ta psychologie tady... ty pocity, co budete prožívat u čtení... To je prostě něco nezapomenutelného.
Na knížky od Colleen se prostě nikdy nezapomíná!

05.06.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Takhle silný příběh jsem už dlouho nečetla. Nemohla jsem se odtrhnou, celé jsem to prožívala, jako bych tou hlavní postavou byla já. Tak moc dobře... je ten příběh napsaný. Po dočtení mě bolelo u srdce a dlouho jsem měla slzy na krajíčku. Je to pro mě příběh, který budu ještě dlouho vstřebávat!

27.01.2019 5 z 5

Moc milé překvapení. Od knihy jsem nečekala mnoho. A dostala jsem o kus víc, než jsem čekala. Nikdy mi nedocvaklo z kolika filmů tohoto herce znám.
Ale asi nejvíc mě oslovil styl psaní. Bylo to psáno tak skromně. Působilo to na mě velmi upřímně. A u konce jsem byla i dojata.
Za mě tedy velmi vydařené čtení.

09.03.2023 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Letošní první "vánoční" kniha.
Vůbec jsem nevěděla, co od tak tenké knihy mám čekat. Ale to, co jsem našla na těch 70 stránkách mě docela překvapilo. Příběh o lidech, lásce, bolesti....
Byl to krátký, ale silný příběh. Za tohle má autor můj obdiv.
Kolikrát trvá třeba i 100 stran, aby jste se do knihy začetli. A tahle povídka vás chytne hned od prvních řádků !

23.11.2021 5 z 5