AndyK AndyK komentáře u knih

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Tuto knihu jsem kdysi mamce ukradla z knihovny. Proč ukradla? Protože mi ji zakazovala, že jsem na ni ještě moc malá... no, možná byla, ale zapůsobila na mě neuvěřitelně už tenkrát - nebo možná právě proto, že jsem na ni ještě nebyla zralá? Po letech jsem si ji přečetla znovu a byla z toho stejně mimo jako kdysi... zdá se až neuvěřitelné, že je příběh inspirován pravdou... děsivé! Přečetla jsem i všechna pokračování, ale takové pocity, jako ve mně vyvolal první díl, už ty další nepřekonaly.

13.02.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Na spoustu lidí tato knížka může působit prvoplánově - má za cíl dojmout a rozbrečet čtenáře. Ano, ono tomu možná tak je, ale já rozhodně nelituju, že jsem si ji přečetla. Jakožto citlivá duše jsem se opravdu rozbrečela, ale kniha přece nebyla jen o tom... Zkrátka knížka ve mně rozhodně něco zanechala a tak to má být :-)

13.02.2015 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Znám blog autorky a mám ho moc ráda. Terezka to se slovy umí a hrozně hezky se čte. Knížka je krásná a motivační takovým tím nevtíravým způsobem. Moc se mi líbila!

26.12.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Příběh se mi moc líbil a určitě byl velmi čtivý. Začala jsem Veronikou, ale víc mě asi bavil příběh Jáchyma. Co ale musím trošku vytknout - některé situace mi přišly tak málo pravděpodobné... Ale tak co už :-)

01.12.2017 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Poslední kniha, kterou jsem od autorky četla, mě celkem zklamala. Proto jsem teď byla trošku skeptická a moc neočekávala. Nicméně Zabij mě znovu se mi četlo dobře. Někdy už mi to přišlo trošku moc překombinované, ale budiž... Za přečtení určitě stojí :-)

29.10.2017 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Váhala jsem, jestli dát hvězdičky tři nebo čtyři. Knížka vzbudila velkou zvědavost, byla taková tajemná... Ale o to víc mě zklamal závěr. Dalo se z toho vytěžit daleko víc.

19.10.2017 3 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Silný příběh, který člověka donutí se zamyslet. Myslím, že nějakou dobu ho ještě budu mít v hlavě.

07.08.2017 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Dlouho jsem se nedokázala do knížky začíst, ale pak jsem Leonardovi rozuměla víc a víc. Ne každý z nás má na růžích ustláno, ale člověk to proto přece nesmí vzdát. Naopak. Musí bojovat a o to víc si všeho pak vážit. Zvítězí tím, že se nenechá zlomit...

18.06.2017 4 z 5

Jak to mají holky Jak to mají holky Lauren Saft

Dlouho jsem váhala, jestli si knížku přečíst. Jestli na ni nejsem přece jenom už trošku stará :-) Ale jsem ráda, že jsem se do ní nakonec pustila. Nic není takové, jak se může na první pohled znát a lidská duše je prostě složitá. Obzvlášť ta dívčí a obzvlášť v období dospívání. A když jsou navíc kamarádky tři, problém snad zákonitě musí přijít :-)

31.05.2017 3 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Jééé, já se snad celá rozplynu :-) Snově krásná, sladká, kouzelná a zamilovaná pohádka...

10.03.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

O životě vážně i nevážně... chvíli se budete smát, chvíli vám bude smutno. A možná se zamyslíte i sami nad sebou. Za mě spokojenost :-)

22.01.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pro milovníky Harryho Pottera asi povinnost, příjemná povinnost samozřejmě :-) Pěkná a milá oddechovka na večer. Komentáře Brumbála fajn, ale osobně nemám ráda poznámky pod čarou, zkrátka mě to u čtení ruší, takže to mi trošku vadilo...

19.01.2017 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Měla jsem trošku problém se do knížky začíst - nedokázala si mě k sobě tak připoutat, neměla jsem problém ji odložit. Některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé a zkrátka trvalo, než se něco začalo opravdu dít. Ale posledních cca 100 stran bylo parádních! Skvělé a pro mě překvapující rozuzlení, konečně všechno zapadalo! Nakonec tedy čtyři hvězdy a autorce dám někdy v budoucnu určitě ještě šanci.

08.01.2017 4 z 5

Frankieho otázky před spaním Frankieho otázky před spaním Kate De Goldi

Kouzelný příběh, psaný s neuvěřitelnou lehkostí... O Frankiem a jeho životě, životě jeho rodiny a přátel. Na první pohled úplně obyčejné vyprávění. Ale stojí za přečtení! Více v recenzi :-)

09.04.2016 5 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Právě jsem knihu dočetla a mám smíšené pocity. Konec byl od samého začátku jasný, přesto jsem od něj asi očekávala trošku víc... Ale nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná. Vyprávění Malova bratra, jehož jméno se bohužel nedozvíme, mě bavilo a jeho láska k Lou dojímala.

25.11.2015 3 z 5