AndreaP. AndreaP. komentáře u knih

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Halina je člověk, která i z blbosti dokáže udělat vtipnou situaci už jen tím, jak jí popíše. Kniha není nikterak honosné dílo, nicméně dává přesně to, co od takové knihy člověk očekává - nadhled, humor, moudrost zralé ženy. Je to prostě Halina

02.08.2021 4 z 5

Návrat na ostrov kamélií Návrat na ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Závěrečný díl této trilogie byl doslova napěchován napětím a dramatem, kdy ústřední postavou byla opět hlavní hrdinka Sylvie, která snad musela řešit úplně vše, až mi jí bylo často líto. Všechny tři knihy jsem měla půjčené najednou, takže jsem je četla v jednom zátahu, aniž bych se musela v mezičase s hrdiny loučit, a za mě osobně, ač tento poslední díl byl napínavý díky přírodní katastrofě, tak byl ale nejslabší. Kdybych měla ale hodnotit sérii celkově, tak skvělé oddechové čtení z čaroskrásného prostředí Bretaně plného zajímavých lidí a hlavně kamélií. Jsem nadmíru spokojena a autorce moc děkuji.

30.07.2021 5 z 5

Ženy z ostrova kamélií Ženy z ostrova kamélií Tabea Bach (p)

Tato sága mě prostě baví, a to jak místem krásného prostředí bretaňského pobřeží, kde se příběh odehrává, tak námětem, který dále rozvíjí osudy postav z příběhu. I tento díl, stejně jako první, jsem slupla jako malinu, skvělá oddechovka a jdu rovnou na díl třetí. Nebude se mi chtít Ostrov kamélií opustit!

28.07.2021 5 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Knihu jsem vzala po obědě do ruky s tím, že si přečtu prvních pár stránek, abych večer, až budu mít více času, už věděla, o čem zhruba v příběhu jde - no a už jsem jí nepustila z ruky. Večer už nebylo co číst, byla dočtená. Nádherný příběh z čarokrásné drsné Bretaně, ostrov, moře a kamélie. Prostě místo, odkud se nechce odejít, a proto hned jdu na druhý díl.

21.07.2021 5 z 5

Šampaňské a heřmánkový čaj Šampaňské a heřmánkový čaj Franziska Stalmann

Tadle kniha ve mě vzbuzovala spíše negativní emoce, vlastně asi 4x v průběhu čtení jsem měla chuť knihu odložit, nedočíst ji, ale vždy jsem si ještě řekla - vydrž, třeba to bude lepší. No dočetla jsem jí, i když tak nějak moc rychlý, nedotažený a otevřený konec mě také zrovna nenadchl. Kniha sice je napsaná svižně, nicméně hlavní hrdinka mě neskutečně rozčilovala, a jediné téma knihy je vlastně alkohol. Je to jako reklama na pití. Ráno, poledne, večer, svátek, pátek, doma, v nemocnici (to mě teda fakt dostalo) - prostě pořád se pije šampus. Jako by autorka pořád jen tak klouzala po povrchu děje a nešla hlouběji. Jediné, co se mi na knize opravdu líbí, je obálka.

21.07.2021 2 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Tato kniha se téměř nedá popsat slovy, protože je to kniha plná emocí. Musí se přečíst a přežít. Proč? Protože jsem velice často zadržovala dech hrůzou, zděšením, smutkem, bolestí, jako bych se vcítila do hlavní hrdinky. Od poslední třetiny knihy jsem už měla téměř strach otáčet každou stránku s myšlenkou, že více už nevydržím ani já, a že více už nemohla vydržet ani Mary. Tolik bolesti na straně jedné a tolik vnitřní síly na straně druhé, todle dokáže jen žena-matka. O to šílenější, že celý příběh je podle skutečné postavy. Kniha, na kterou do smrti nezapomenu, a která pro mě znamená absolutní vrchol. Ani pět hvězdiček nestačí. Todle je kniha, která se zapíše do srdce.

15.07.2021 5 z 5

Nemilovaná Nemilovaná Virginia Cleo Andrews

V životě jsem přečetla už stovky knih, ale tato je prostě jiná, rukopis autorky je zcela nezaměnitelný. Smutný, až děsivý příběh o chudobě, která bere dech. Nádherně vykreslené postavy i prostředí, ve kterém se odehrává. Kniha logicky musí zasáhnout. Míří přesně na cíl.

10.07.2021 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Paní Körnerová a její knihy mě prostě baví. Najdu v nich vše - napětí, romantiku, zvraty i historické události, silné lidské příběhy. Pro mě osobně je jednou z nejlepších spisovatelek současné doby a sáhnutí po její knize je vždy sázka na jistotu. I tato dvoudílná série mě nadchla, a i když druhý díl byl trošku méně uvěřitelný, o to více byl ale dramatičtější a já nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček.

08.07.2021 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Paní spisovatelka! Další nádherný román z pera autorky, která mě bere za srdce. Dočetla jsem jedním dechem a hned jdu na druhý díl.

05.07.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tato kniha se mi zatím z celé série líbila nejvíce, a to nejen svou dějovou linkou, která je u tohoto typu knih lehce předvídatelná, ale hlavně cestopisným popisem Japonska a jeho zajímavostmi. Při čtení knihy jsem se cítila, jako bych na daném místě skutečně byla, kdy následně jsem měla nutkání popadnout batoh, zabouchnout za sebou dveře a na tu dalekou očistnou cestu se skutečně vydat.

01.07.2021 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Nádherná kniha o síle, odhodlání a statečnosti dočtená s velikým smutkem v srdci. Jedna z knih, která ve mě navždy zanechá stopu.

25.06.2021 5 z 5

Zasněžená svatba Zasněžená svatba Abby Clements

Nenáročné, lehké, oddechové čtení třeba na dovolenou. Děj hezky plyne, dobře se čte, postavy jsou veskrze pozitivní, hlavní hrdinka je velmi sympatická a fandila jsem jí.

20.06.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Studený Island a žhavá romantika, takto by se dala slovně ohodnotit tato kniha. Další nenáročná oddychovka pro volné dny.

18.06.2021 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Vůbec nejčtenější kniha mého dětství/dospívání. Četla jsem jí snad 20x a uměla jí doslova zpaměti. I když je to už řada desítek let, co jsem jí četla, dodnes si pamatuju ty chvíle, když jsem s knihou zalezla pod peřinu a oddávala se chvílím napětí a dobrodružství.

28.05.2021

Srdce a duše Srdce a duše Maeve Binchy

Kniha se čte dobře, navíc když miluju knihy z lékařského prostředí, ale mě osobně nijak zvlášť nenadchla. Není špatná, to rozhodně ne, ale mezi mé topky se určitě nezařadila.

28.05.2021 3 z 5

Měsíční květina Měsíční květina Einar Turkowski

Je to takový jednoduchý, docela milý příběh, ale co je na útlé knížečce nejkrásnější, jsou ilustrace. Ty jsou prostě wauuu.

28.05.2021 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Todle je tak strhující a nesmírně silný příběh z válečného období, že si jí já osobně řadím mezi jednu z nejlepších knih, které jsem kdy četla, a kterou musím po přečtení vydýchat, zpracovat. Osušit slzy. Příběh o lidských osudech ve válce, ale z jiného úhlu. O tom, jak válku prožívaly (doslova přežívaly) ženy s dětmi, a jaké hrdinské činy musely dnes a denně prokazovat. Jak musely čelit násilí, ústrkům, strachu, mučení, ponižování, nástrahám, lidské zlobě, hladu, chladu, smrti a to s jediným cílem, zůstat naživu a ochránit své děti. Příběh dvou, na první pohled naprosto odlišných sester, které ve skutečnosti odlišné nebyly. Obě byly hrdinky a přispěly k záchraně životů. Smekám před autorkou.

21.05.2021 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Nejvíce se mi na této knize líbil ani ne tak samotný příběh, kdy se jedná o klasický romantický příběh, který nijak neurazí, ale ani nenadchne a už na začátku je jasné, jak dopadne, ale popis pobřeží čarokrásné Bretaně. Celou dobu jsem si při čtení představovala, jaké by to tam mohlo být. A pointa knihy .... " za přílivu se rodí děti, odliv s sebou bere zpátky do moře duše umírajících ...." Být paní na majáku a všude kolem vlny moře - nádhera.

11.05.2021 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Absolutně brilantní rodinná sága z konce 19.století, která je zasazená do do oblasti vinic. První díl mě nadchl a tento druhý doslova očaroval. Nechybí zde láska, intriky, bohatství i chudoba. Skvělý styl autorčina psaní nenechá nikoho na pochybách, že opravdu umí. Kdyby bylo možno dát více hvězdiček než pět, neváhám. A už se nemůžu dočkat třetího dílu.

03.05.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silná kniha, která vzbuzuje emoce. Zanechá stopy, zamyšlení. Lidský příběh o tom, jak těžký dokáže život být, a přesto se člověk nemá vzdát a hledat na všem vždy to krásné. Kniha, která na jedné straně ukazuje strádání v těžké poválečné době a na straně druhé dává naději, že mnoho se dá zvládnout.

26.04.2021 5 z 5