Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Skvělá kniha, která je čtivá, má napětí a spád. Musím říct, že mě moc bavilo, jak se spolu propojují a splétají životní situace a problémy všech obyvatelů a jak se postupně vyvíjí a ukazuje to, co vidět být nemělo. Od J. Fieldingové jsem přečetla hodně knih a tato mi připomíná starší tvorbu autorky, což je podle mého názoru jen dobře.

15.07.2023 5 z 5

Úsměv Štěstěny Úsměv Štěstěny Rebecca Gablé

Skvělý, uvěřitelný román v kulisách středověké Anglie. Velmi dobře zakomponované skutečné historické osoby a události doby v příběhu o přátelství, lásce i nenávisti, o životě na hradě i v podhradí a hlavně o vrtkavosti štěstí a jeho koloběhu v životě. Výborně vykreslené charaktery postav i popis středověkého života, věcí, oblečení, jídla a také myšlení a jednání lidí dokáže naprosto vtáhnout do děje. Mám ráda historické romány a musím říct, že tento mě opravdu bavil. Doporučuji a těším se na další díl.

14.07.2023 5 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Skvělá kniha. Čtivý, napínavý a historicky zajímavý příběh, který vás naprosto vtáhne do děje. Je to přesně ten román, který nemůžete odložit a zároveň ho nechcete dočíst. Spisovatelku Erskinovou mám moc ráda, četla jsem od ní všechny knihy. Bavila jsem se a doporučuji si přečíst.

26.03.2023 5 z 5

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

Příběh je nejen o výměně pracoviště profesorů, ale i o jiných výměnách, proměnách a změnách v pohledu na život. Kniha je čtivá a má spád.

25.01.2023 4 z 5

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Zajímavá, působivá a přesvědčivá kniha, která je velmi čtivě napsaná.

09.01.2023 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Třetí díl brutálnější a slabší než druhý. Nicméně i tentokrát jsem se bavila.

23.08.2022 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Druhý díl mě bavil možná víc, než Spad. Té smrti, krve a bolesti na mě sice bylo až moc, ale ono to k tomu příběhu vlastně patří. Lidé jsou nepoučitelní a obávám se, že takhle nějak by to asi dopadlo.

23.08.2022 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Poutavý příběh. Je až neskutečné, jak novinové články v knize připomínají ty dnešní. Velmi čtivé, bavila jsem se.

30.07.2022 4 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Úžasná kniha pro milovníky sci-fi a historie. Skvěle vymyšleno, skvěle napsáno. Možná inspirováno panem Dänikenem. Každopádně míra sci-fi, historie a samotného příběhu je v knize velmi dobře vyvážena a známé historické postavy jsou do příběhu dobře včleněny.

12.04.2022 5 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

(SPOILER) Kniha se mi líbila. Cestování v čase je vděčné téma. Příběh poutavý, čtivý, trochu připomíná seriál Cizinka. Možná bych uvítala víc detailů ze všedního života, ale i tak tu bylo dost zajímavostí např. v odívání, kosmetice. Návrat Thomase v závěru knihy mě přišel už moc překombinovaný.

16.09.2021 4 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Kniha mě bavila. Příběh zajímavý a čtivý. Je hrozné, že se v Anglii do takovéto situace může matka dostat a pokud nemá prostředky, nemá ani zastání. Doufám, že se autorce podaří knihou na tuto situaci upozornit, jak ostatně sama píše v závěru knihy...

07.06.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Fajn kniha. Čtivá. Napětí. Mírně předvídaný konec.

21.05.2021 4 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Báječně jsem se pobavila. Je to první kniha, kterou jsem od P. G. Wodehouse četla a určitě si přečtu další. Anglický humor mám ráda.

14.05.2021 4 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Příjemná, nenáročná oddechovka. Mám ráda anglický humor.

02.03.2021 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Skvělá kniha. Pohlazení po duši s krásnou češtinou.

01.02.2024 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Čtivá, napínavá kniha se zajímavou zápletkou. Konec byl sice překvapivý, ale zároveň byl tak nějak urychlený a asi nereálný. Přesto jsem se bavila a nemohla se odtrhnout.

07.08.2023 4 z 5

Mlhy na Blatech Mlhy na Blatech Karel Klostermann

Pohlazení po duši. Příběh ze života sedláků před více jak sto lety psaný krásnou češtinou. Skvěle popsaná atmosféra zbudovských blat.

16.04.2023 4 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Zajímavé a čtivé. Odborná stránka s osobní linií postav je vyvážená.

27.05.2022 4 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Silný příběh, který ve mě zanechal hluboký dojem. Opravdu velmi dobře napsáno. Silná dívka, která měla ve vší té hrůze i notnou dávku štěstí. Autorka své vzpomínky napsala až po více jak padesáti letech po válce, protože jak sama řekla ,, člověk chce na to špatné zapomenout ,, . My bychom ale zapomenout neměli, proto by si měl tuto knihu přečíst každý. Doporučuji.

09.05.2022 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Naprosto skvělá kniha, díky které jsem si pak kupovala všechny knihy od B. Erskinové. Naprosto mě pohltila. Dvě, někdy i tři, časové linie v knihách této autorky mě prostě baví a tady to nebylo jinak. Vřele doporučuji.

30.04.2022 5 z 5