Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Skvělý a čtivý příběh o počátcích řemesel, životě chudých i bohatých, chodu církve, právu i bezpráví, ale i o lásce a přátelství. Výborný vypravěč Follett opět nezklamal. Vřele doporučuji.

22.01.2023 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Další skvělá detektivka od mé oblíbené autorky. Tentokrát jsem poznala kdo je vrah docela brzy, ale důvod proč vraždil byl opět na slečně Marplové.

04.06.2022 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Agatha Christie nezklame. Detektivka, která má spád, lehkost a vtip. Příjemné čtení.

14.05.2022 5 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Milé čtení. Tato kniha je ukázkou toho, že se dá napsat o obyčejných lidech a obyčejném životě neobyčejný příběh.

24.03.2022 4 z 5

Otec Kondelík a ženich Vejvara Otec Kondelík a ženich Vejvara Ignát Herrmann

Tuhle knížku prostě miluji. Četla jsem několikrát a pokaždé mě pohladí po duši svojí atmosférou a vtipem. Autor díky svému osobitému popisu věcí, jídla, oblečení, chodu domácnosti, společnosti a míst staré Prahy dokáže čtenáře přímo vtáhnout do neuspěchané doby 19. st. ... Vřele doporučuji.

04.05.2021 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Agatha Christie je vždy zárukou kvality. Velmi zajímavý příběh a rozuzlení také. Skvěle vykreslená záporná postava. Lehkost, čtivost, spád.

31.05.2022 4 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Musím říct, že jsem se bavila. Satira, jak má být. Skvělá čeština, postřehy hodící se i na dnešní dobu, barvité popisy věcí i okolí a samozřejmě i příběh samotný.

23.04.2022 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Hledání sama sebe, místa v životě a touha po svobodě. Kniha mě bavila.

14.04.2022 4 z 5

Čtivé a zajímavé vyprávění o životě v divočině Špicberek. Na takovém místě si člověk uvědomí, jak mocná a krásná příroda je. Prožít tam rok je náročné i s dnešními vymoženostmi, natož s výbavou před téměř sto lety. Stojí za přečtení.

15.05.2023 4 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Fajn kniha, která má zajímavé zápletky. Příběh má spád, mírné napětí a je velmi čtivý.

21.02.2023 4 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Zajímavé, napínavé a čtivé. Vždy se těším na setkání s Armandem Gamachem, jeho přáteli a vesničkou Three Pines s její poklidnou atmosférou. Skvělé.

14.06.2022 5 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Skvělá kniha. Stejně jako Temná hmota dává dobrou zábavu i prostor k zamyšlení...

07.02.2021 5 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Kniha mě moc bavila. Hlavní hrdina je sympatický a ukazuje, že cestování časem není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Dějová linka v minulosti i budoucnosti byla moc hezky popisována, zejména budoucnost byla realistická, což v jiných knihách o cestování časem není tolik běžné.

16.01.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Skvělá kniha. Napínavý a čtivý příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Určitě stojí za přečtení.

26.05.2023 5 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Příběh prodchnutý nostalgií a atmosférou dvacátých let minulého století v jedné časové linii a ve druhé realitou let padesátých. Zajímavé a čtivé vyprávění s překvapivým koncem.

12.02.2023 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Dobrá detektivka. Agatha má spoustu lepších, ale i tak mě Hadí doupě bavilo. Tentokrát jsem poznala pachatele docela brzy, až jsem si říkala, že se zase pletu.

17.06.2022 4 z 5

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Skvělá detektivka se zajímavou zápletkou. Rozuzlení až v samém závěru potvrdilo mé podezření jen částečně. Mám ráda Agathu Christie a nezklamala ani tentokrát.

20.05.2022 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Výborný nápad, skvěle napsáno, báječná detektivka. Doporučuji.

09.05.2022 5 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Příběh se mi líbil, i když byl dost předvídatelný. Rozdělení kapitol nejprve na dvě dějové linky a potom na dva pohledy hlavních postav mě nejdříve vadilo, ale mělo svoje opodstatnění. A tady je možná trochu na škodu, že autorka nešla víc do hloubky charakterů postav, příběh na to kapacitu měl. Kniha se dobře se četla.

14.02.2022 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Kniha se mi líbila. Sci-fi mám ráda a tento román, i když byl napsán už v roce 1969 má pořád co říct.

05.12.2021 4 z 5