Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další skvělá, čtivá kniha od A. Mornštajnové. Hotýlek je zdánlivě jednoduchý příběh jedné rodiny, ale je za tím mnohem víc...Doporučuji

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá, čtivá kniha. Celý příběh je prodchnutý takovou zvláštní smutnou atmosférou, která ale poutavost románu jen podtrhuje. Historická stránka velmi zajímavá. Vřele doporučuji.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Autorka ukázala, jak důležitá je rodina. Takže, když ji lidem vezmete, ideologii vtloukáte do hlav všem a hlavně dětem a za poslušnost jsou výhody, přidáte ovládnutí strachem, neinformovanost, zasejete nedůvěru mezi lidi a tím rozdělíte společnost, může se toto opravdu stát. Hrozná představa. Doporučuji si přečíst.

20.06.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Výborná kniha. Příběh, který má dvě časové linky je čtivý, trochu tajemný, má spád a dává prostor k zamyšlení. Vřele doporučuji.

18.04.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tři ženy, tři osudy, tři doby. Výborný příběh, který vás pohltí. Skvělá kniha, kterou jsem nemohla odložit a zároveň jsem ji nechtěla dočíst. Vypravěčka A. Mornštajnová prostě nezklame. Doporučuji.

05.07.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Silný příběh. Výborně vytvořené dokumenty, které dodávají příběhu na autentičnosti a vždy o kousek poodhalí tajemství, sled událostí a odpovědi na otázky proč a jak. Velmi zajímavé informace o dávné i nedávné historii života žítkovských bohyní a jejich ženské rodové linii, která zřejmě sahá až do dávného úsvitu dějin a jistě - i když zdánlivě ukončena - bude pokračovat dál. Skvělé nahlédnutí do způsobu, významu, odkazu a magii bohování. Vřele doporučuji.

01.08.2023 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Skvělá kniha. Po dlouhé době jsem po ní opět sáhla a líbila se mi snad ještě víc. Je to přesně ta kniha, kterou když musíte na chvíli odložit, stejně na ní myslíte a nemůžete se dočkat dalšího čtení. Příběh je plný lidství a spousty látky na zamyšlení. Vřele doporučuji.

14.06.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Autorčin styl psaní, kdy chybí přímá řeč, věty jsou krátké, někdy až strohé se mě postupně líbil čím dál tím víc. Pomocí jakéhosi nadhledu a nedramatičnosti naopak to drama životních útrap židovské dívky autorka dokonale vyzdvihla a podtrhla. Kniha se mě líbila a její atmosféra ve mě i po přečtení zůstala.

29.04.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl je opět skvělou, čtivou knihou. Zajímavá historická fakta, zvláštní smutná atmosféra, příběhy a charaktery postav, to je to, co dělá tuto knihu výborným románem. Doufám v další pokračování. Vřele doporučuji.

Spasitel Spasitel Andy Weir

Opravdu skvělá, skvělá, skvělá kniha, užívala jsem si ji od začátku do konce. Technické věci jednoduše vysvětleny, nechyběl humor a dějové zvraty přesně tak akorát. Doporučuji.

21.01.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha z pera mé oblíbené autorky. Alena Mornštajnová prostě umí vtáhnout do děje, vykreslit charaktery postav a výborně navodit tu pravou atmosféru příběhu. Nebylo to lehké čtení, přesto - nebo možná právě proto - doporučuji si přečíst.

15.07.2023 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Skvělá kniha. Noah Gordon je výborný vypravěč, který pomocí i těch nejmenších detailů dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Zajímavý příběh, přátelství, notná dávka štěstí a silné vůle, víra, rozdíl středověkého lékařství v Anglii a Persii, charaktery postav a čtivost. Vřele doporučuji.

09.11.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvěle napsaná kniha s velmi dobře zvolenými respondenty. Výborně vedené rozhovory nám ukazují neuvěřitelnou, mnohdy až absurdní realitu života v KLDR. Život v KLDR je plný strachu, bídy, nedostatku, nespravedlnosti, nadřazenosti a všudypřítomné ideologie. Doporučuji.

29.06.2022 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Knížka, která pobaví malé i velké čtenáře...Využiji do čtenářské výzvy.

06.02.2022 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Čas od času sáhnu po této knize a nikdy mě nezklame. Miluji tu atmosféru 19. st., ten klid a neuspěchanost. Neruda je mistr slova. Dokáže vykreslit postavy příběhu, věci a místa tak, že mám pocit, že jsem součástí toho příběhu, pohltí mě to. Doporučuji.

01.05.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá, vtipná a čtivá knížka, při které jsem se opravdu pobavila.

22.02.2023 5 z 5

Skvělá kniha, která opravdu stojí za přečtení. Román je vtipný, zajímavý a má spád. Doporučuji.

19.01.2023 5 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Je hrozné, co za hrůzy člověk člověku dokáže udělat a to i ve jménu dobra. Lidé jsou nepoučitelní. Příběh dává velký prostor k zamyšlení nad otázkami etiky, morálky, dobra, zla a o lidském počínání. Pozoruhodná a čtivá kniha. Doporučuji.

04.01.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Zajímavá a čtivá kniha. Dobře rozložené pasáže současnosti, minulosti a dokumentů. Příběh o síle ducha, bezpráví, bezmoci i naději. Děj plný nečekaných, zvláštních náhod a zvratů. Doporučuji

28.07.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Vtipný, milý a čtivý příběh, jehož absurdní zápletky opravdu pobaví. Doporučuji.

05.02.2023 5 z 5