andrea0221 andrea0221 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobře psané, od půlky už jsem ji neodložila a dočetla na jeden zátah.

13.09.2022 5 z 5

Philomena Philomena Martin Sixsmith

Krásná kniha, opět mě utvrdila v tom, že ve jménu víry se činilo i strašné zlo a odepřít umírajícímu kontakt s matkou je to největší zlo, zvlášť , když to chtěli oba. Podívala jsem se i na film, ale ten byl tak trošku o něčem jiném, rozvinul si to tak nějak z pohledu matky.

29.08.2022 5 z 5

První pravidlo: nezamilovat se První pravidlo: nezamilovat se Felicia Kingsley

No přečetla jsem, ale jelikož miluji Šifru mistra Leonarda, tak tohle byla její chudší ošklivější sestra, dočetla jsem jen, bych věděla jak to dopadne, ale věřit se tomu moc nedá.

07.08.2022 3 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

Oddechové čtení u kterého už na začátku víte jak to dopadne.

27.07.2022 3 z 5

Ona to ví Ona to ví Lorena Franco

Je to dva roky co jsem si ji přečetla a čtu ji podruhé a opět se mi líbí, je to napínavé, člověk se musí soustředit kdo je kdo a fakt mě baví.

17.07.2022 5 z 5

Fajnový komiks , zrovna je u nás na náměstí výstava Jaromír 99 a tak si to tak nějak sedlo.

11.07.2022 5 z 5

Manžel musí zmizet Manžel musí zmizet Cathrin Moeller

Jako komedie v tv by to bylo možná dobrý, ale jinak se to vleklo a spousty věcí jsou prostě k neuvěření.

11.07.2022 2 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Opět nezklamalo, krásně se to čte, je tam i napětí, mladá láska, vše co mám ráda.

04.07.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Budu jen opakovat co píší ostatní, krásná knížka, nádherný příběh, napínák až do konce. Doporučuji každému. Jen mě mrzí, že nemůžu vidět ty její knížky a obrázky :-)

27.06.2022 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Kniha se mi četla dobře, zajímavý příběh, zajímavé rozuzlení, jen jsem nechápala, že ten člověk, který se odstřihl a nekomunikoval přes 20 let měl sám máslo na hlavě ,kdyby on tu akci nevyprovokoval nic by se nestalo a přitom o tom autorka nezmínila ani slovo.

14.06.2022 5 z 5

Jeskyně Aspergerů Jeskyně Aspergerů Blanka Holzäpfelová

Já dám plný počet, mám doma dceru, které AS zjistili taky až v 21 letech, má jen mírnou formu, přesto ji to dělalo v běžném životě problémy a nevěděla proč, nebyla divná, jen nesnáší hluk, velký kolektiv, pláč dětí, nepotřebovala se účastnit holčičích blbostí, problém při pohovorech o nové zaměstnání, díky tomu zjištěna vyšší inteligence, když byla diagnostikována, tak jsme my jako rodiče ledacos pochopili a přestali řešit, vztahy se zlepšily. Takže za mne přečíst si tuto knížku taky hodně dalo i když jak říkám, dcera běžný život zvládá naprosto v pohodě a spousty problémů, které má autorka ona nemá.

14.06.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi moc líbila, četlo se to dobře, mělo to spád a i ráda jsem pak koukla na film.

06.06.2022 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knížku jsem četla nadvakrát, napoprvé jsem ji do knihovny vrátila, protože totální chaos v postavách, pak se mi dostala náhodou do ruky podruhé, tak jsem jí dala druhou šanci, no zmatek v postavách byl stejný, ale přelouskala jsem ji nakonec celou, podle mne by ji člověk musel číst 2x, aby v tom měl trošku jasno. Bylo to náročné čtení, žádné pohodové, které vás unáší dějem a vy hltáte vlastně detektivku. Takže nic moc.

06.06.2022 2 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Zamilovaný s předvídatelným koncem. Taková oddechovka. Taky mi strašně vadí čím dal častěji nekvalitní kontrolu tisku chybějící písmenka, opakující se slova a uvozovky, když tam není přímá řeč. Nečetla jsem v poslední době jedinou knížku, ve které by se tento nešvar neobjevil a v této jich je tedy zatím nejvíc.

30.05.2022 2 z 5

DJ DJ Ray Kluun

Bohužel jsem nedočetla asi nejsem cílová skupina, snažila jsem se prokousat začátkem, nakonec mě odradilo spousty anglických vět, které jsou vkládány do textu bez překladu, pro mne, která maturovala bohužel jen z ruštiny a angličtina mě minula není zábava neustále na překladači překládat a i tak nějak celkově to byla nuda.

19.05.2022 1 z 5

Jak ti zmizet ze života Jak ti zmizet ze života Katherine Center

Krásně se to četlo, jak se život dokáže zamotat, jak poznat lidi? V těžkých chvílích.

16.05.2022 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Za mne dobře napsaný, děj připoutá ke knize, kdy chcete vědět jak to vlastně všechno bylo, dům, který by mě osobně naháněl hrůzu. Takže můžu jen doporučit.

09.05.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Po přečtení Dopisů ztraceným jsem samozřejmě musela sáhnout po další a musím říct, že zase skvěle napsaná o mladých pro mladé a nejen pro mladé. Těším se na Na co slova nestačí.

05.05.2022 5 z 5

Hledání Sylvie Lee Hledání Sylvie Lee Jean Kwok

Mě se to líbilo, i když jsem si tu přečetla dopředu nějaké kritické hlasy, tak za mne se to čte dobře.

02.05.2022 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Takový průměr, pohádka z prostředí pilotů a letušek, prachy, prachy, prachy, kdy neřešíš peníze.

21.04.2022 2 z 5