andrea0221 andrea0221 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Budu jen opakovat co píší ostatní, krásná knížka, nádherný příběh, napínák až do konce. Doporučuji každému. Jen mě mrzí, že nemůžu vidět ty její knížky a obrázky :-)

27.06.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Musela jsem si na knihu přes rok počkat než se na mne dostala v knihovně tak velký zájem o ní byl a je pravda, že se od ní těžko dokážu odtrhnout. Důkaz, že žena zvládne víc než kůň a je to i skvělý náhled do doby po druhé světové válce,když se komouši dostávali k moci.

12.03.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Knihu jsem přelouskala během dvou dnů, moc se mi líbila, nedokázala jsem se od ní odtrhnout, příběh těch dvou byl tak krásně stavěný a rozbalovaný, dnes jsem koukla na film a trpěla, jak dokážou takový příběh totálně zazdít, předělat a s knihou už nemá nic moc společného, jestli jste ho neviděli nekažte si dojem.

25.08.2021 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Opět nezklamala, vždy mě mrzí, že už jsem nakonci knihy.

27.12.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Nemůžu dát jiné hodnocení než výborné, zase napínavé a skvělé čtení.

13.08.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobře psané, od půlky už jsem ji neodložila a dočetla na jeden zátah.

13.09.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Knížka, která se četla moc dobře, příběh zajímavý a už se těším na další díl, který mám v knihovně zamluvený.

14.11.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Moc dobře se četla, zhltla jsem ji za víkend. Je zvláštní jak si člověk dokáže zkomplikovat život a přitom z toho vytěží tolik dobrého.

12.03.2022 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Miluji knížky, miluji jejich vůni, miluji Skotsko takže pro mne úžasné čtení, hned bych to chtěla prožít taky a vidět ta místa.

26.02.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi moc líbila, četlo se to dobře, mělo to spád a i ráda jsem pak koukla na film.

06.06.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Dobře se to četlo, jen mi dlouho trvalo než jsem pochopila, jak to je s její matkou :-) pořád jsem si říkala proč si to nechá líbit, proč jí vůbec ty telefony bere.

25.11.2021 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Kniha se mi líbila, až slzy jsem měla v očích. Je to trilogie tak doufám, že bude nějaké pěkné pokračování.

25.11.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knížku jsem četla nadvakrát, napoprvé jsem ji do knihovny vrátila, protože totální chaos v postavách, pak se mi dostala náhodou do ruky podruhé, tak jsem jí dala druhou šanci, no zmatek v postavách byl stejný, ale přelouskala jsem ji nakonec celou, podle mne by ji člověk musel číst 2x, aby v tom měl trošku jasno. Bylo to náročné čtení, žádné pohodové, které vás unáší dějem a vy hltáte vlastně detektivku. Takže nic moc.

06.06.2022 2 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Mám ráda, tento typ knížek, pro mladé o mladých, seznámení je opravdu nevšední a já bych určitě pátrala kdo je ten druhý.:-) Hezky napsané a dobře se to četlo.

12.04.2022 5 z 5

Jeskyně Aspergerů Jeskyně Aspergerů Blanka Holzäpfelová

Já dám plný počet, mám doma dceru, které AS zjistili taky až v 21 letech, má jen mírnou formu, přesto ji to dělalo v běžném životě problémy a nevěděla proč, nebyla divná, jen nesnáší hluk, velký kolektiv, pláč dětí, nepotřebovala se účastnit holčičích blbostí, problém při pohovorech o nové zaměstnání, díky tomu zjištěna vyšší inteligence, když byla diagnostikována, tak jsme my jako rodiče ledacos pochopili a přestali řešit, vztahy se zlepšily. Takže za mne přečíst si tuto knížku taky hodně dalo i když jak říkám, dcera běžný život zvládá naprosto v pohodě a spousty problémů, které má autorka ona nemá.

14.06.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Po přečtení Dopisů ztraceným jsem samozřejmě musela sáhnout po další a musím říct, že zase skvěle napsaná o mladých pro mladé a nejen pro mladé. Těším se na Na co slova nestačí.

05.05.2022 5 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Za mne dobrá knížky, dobře se četla, bylo to napínavé, neřešila jsem zda je to věrohodné, ale až po přečtení jsem zapátrala a dohledala si informace o SOE ,byl použit příběh Very Atkins, úplně vycucané z prstu to není. Jdu si půjčit další knihu autorky, protože se dobře čte.

08.11.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tato spisovatelka mě prostě baví, zatím žádná z jejích knih nezklamala.

10.11.2023 5 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Pěkně propojené kapitoly a životy lidí, každý ovlivní každého.

13.09.2022 5 z 5

Fajnový komiks , zrovna je u nás na náměstí výstava Jaromír 99 a tak si to tak nějak sedlo.

11.07.2022 5 z 5