Ančísek Ančísek komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Patří mezi přední knížky v mých top 5.
Napínavé, dobrodružné, dá se říct, že konec překvapil a ohromně dojal.
Příběh vás polapí a nepustí až do té 552. stránky. Velmi neotřelý nápad na zápletku, sama si takovou patovou situaci neumím představit. Člověk prostě nemůže nemilovat Iana z hloubi duše. :3 Moc ráda se k Hostiteli znovu vracím.
Božské, jednoduše božské!

Smích zaručen!

12.06.2020 5 z 5

Jednoznačně nejlepší Dominikova kniha, je to slušná hlína pro všechny, kdo neberou moc vážně svět, sebe ani vztahy. Zuzka tomu přidala šmrnc a glanc (přečtěte si něco od ní!), takže výsledek je perfektní. Smála jsem se prakticky až do konce. :)

05.06.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Zatím nejlepší, nejdelší a nejrychleji přečtený díl této ságy. Závidím všem, kdo ještě nečetli. :D :)

13.10.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Představte si množinu krutých knížek, množinu knížek romantických a množinu těch zábavných. A na samém středu leží The Fault in our Stars.
Od samého začátku víte, jak to skončí. Přesto vás hned první kapitola vcucne a nepustí, dokud není opravdu přečtena poslední tečka. Uznávám, že jsem čekala trochu jiné pořadí katastrof a nebylo to hezké překvapení s "vánočním stromečkem". Zkrátka to byla ta nejcyničtější a nejdojemnější knížka, kterou jsem měla možnost číst. Nikdy nezapomeňme na Guse a Hazel, statečné duše, kterým hvězdy nepřály.

25.08.2016 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Miluju tuhle sérii a vyhlížela jsem další díl jako dítě vyhlíží Štědrý den :D Špalíček o 1200 stranách opět pohodově vdechnutý, čtivé, chňaplo a nepustilo jako vždy. Vrah byl překvapivý, s tím jsem vůbec nepočítala!

Asi by mě trochu víc bavilo vyšetřování mimo internet a tweety, ale doba jde kupředu... :D

Akorát to natahování romantiky už začíná být na hraně, však už sakra oba dospěli do bodu, kdy vědí naprosto přesně, s kým chtějí být a v tomto díle skončí oba nezadaní!

Tak doufám, že další díl se nepotáhne s Robin ve vztahu s tím poldou a s Cormem u nějaké další nepodstatné hysterické fuchtle, to by bylo mrzuté.

Nemohu se dočkat dalšího dílu :)

06.03.2024 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Musím říct, že nejpovedenější díl ságy. Asi kvůli závěrečné části, ke které celá sága tak nějak směřuje... Četla se úplně sama, protože jak se napětí stupňovalo, prostě jsem ji nedokázala odložit. :D :3 :) Hodně jsem si oblíbila dočasné návštěvníky Cullenových, hlavně Kate a Garretta. :3

A k Markysek45: Tvoje škoda, protože po porodu miminka to právě začalo být nejzajímavější. ;)

19.04.2015 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Díky historkám ze života Alice, Jaspera a Rosalie a příběhům o vlčích předcích je díl zajímavější. Byl taky napínavý a překvapivě ukázal, že vlci a upíři mohou bojovat za společnou věc. K filmové adaptaci se radši nevyjadřuji, i když zrovna hromadné setkání na loučce bylo ztvárněno dobře. Po Rozbřesku můj druhý nejoblíbenější (knižní) díl. :)

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Nečekala jsem, že mě právě tento díl zanechá v slzách, ale je to tak, byl to doják :D

Krásně svižně plynul a byla to zajímavá změna mít hrdinku bláznivou do aut :)

Co na to říct, dechberoucí a rozkošné :)

17.02.2024 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Dostala jsem celou sadu jako dárek od kamarádky a musím říct, že je to boží příběh.
Kdo by si neoblíbil Lenu a nakonec i provokatéra Ryana, který oprášil své srdíčko a stal se lepší verzí sebe sama :)

Mimořádně čtivé, šup s tím do čtenářské výzvy a hurá na další díly!

03.02.2024

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Naprosto ten příběh miluju. Jsem pyšná, že máme také nějakou LGBT love story z České republiky! Prostě boží. Jedinou zásadní nevýhodou je, že ten muffin zhltnete až moc rychle, natolik je čtivý. Bohužel má tento příběh jenom dva díly. Vážně doufám v nějaké další pokračování, aby s námi Dany a Kitty z Idylkova zůstali o něco déle. Děkuji za to!

05.09.2021 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Knihu jsem četla na popud skvělého filmu - a je to také skvělá kniha! Mohlo se sice věnovat více prostoru mým favoritům Oskar+Ignác, ale jinak dobré. Bylo tam mnoho postav, které z filmu neznáme, takže o to zajímavější čtení. Zjišťuji, že kolega Viewegh opravdu umí psát! Čtivé, vtipné, napínavé, rozverné! Už aby bylo léto. :D :)

26.12.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Jako odpůrce matiky musím říct, že se mi kniha moc líbila - obávám se, že se mi bude líbit cokoli od Johna Greena. Jak by řekla Hazel Grace, četla bych asi i jeho nákupní seznam. ♥
Místy mi přišla až trochu moc vědecká, ale i tak mě bavila! Byla vtipná, čtivá a konec překvapil, to musím uznat. :D :)

30.09.2016 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

No, na tohle jsme čekali skutečně DLOUHO. Téměř jsme se nedočkali. :) Je to samozřejmě starý známý příběh, ale úplně jinýma očima. Je užitečné získat jiný úhel pohledu. Ráda jsem se vrátila do minulosti a zavzpomínala. Upřímně mám díky této knize výrazně radši Emmetta, vychází z toho jako super bratr, kámoš a parťák v jednom. Milovat Alice a Jaspera a nakonec všechny Cullenovy (Rosalie, ehm ehm...) bylo tak nějak automatické vždy, ale náhled do Emmetta mě mile překvapil. A samozřejmě pobyt v mysli Edwarda a potažmo všech bytostí kolem byl velmi poučný. Oproti tomu Mike se pěkně vybarvil svými myšlenkami, ajaj. Edward je prostě zlatíčko a s Bellou se výborně doplňují, to jsme věděli a jen si to potvrdili. Otázka, kdo z nich miluje toho druhého víc a víc by se obětoval, prostě nebude nikdy zodpovězena. :) Hned mám chuť si dát maraton knižní i filmový. Tahle sága se prostě neomrzí, je to srdcovka a s nadějí budu vyhlížet i další díly Edwardovýma očima. :')

Jednu * strhávám spíš za formální stránku, to bylo místy utrpení. Jelikož jsme čekali dobrých 10 let, týden navíc by nás asi už nezabil. Textu by prospělo jedno přečtení a jazyková korektura navíc, je tam bohužel nepříjemně mnoho překlepů a chybek, které docela často rušily. Hádám ale, že jsem si studiem českého jazyka a literatury na VŠ naběhla sama. :D :)

25.06.2021 4 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Myslela jsem, že Drahokamy už nic nepřekoná, ale tohle bylo taky výtečné čtení! Romantické, zábavné a ke konci mimořádně napínavé! Hned bych se do takového hotelu podívala taky :)

29.04.2022 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Naprosto ten příběh miluju. Jsem pyšná, že máme také nějakou LGBT love story z České republiky! Prostě boží. Bohužel má tento příběh jenom dva díly, které přečtěte vmžiku. Za mě je druhý díl napínavější, vášnivější, více překvapivý a poskytne hlubší náhled než díl první. Užila jsem si výlet do Prahy, na místa, která znám osobně, hned je to pak intimnější čtení. Vážně doufám v nějaké další pokračování, aby s námi Dany a Kitty z Idylkova zůstali o něco déle. Díky Ti, Theo!

05.09.2021 5 z 5

365 způsobů, jak si zajistit štěstí 365 způsobů, jak si zajistit štěstí Richard Webster

Tahle kniha mě velmi inspirovala a potěšila v nejtemnějších chvílích. Společně s Malou knihou štěstí vřele doporučuji! Cítím se obohacena, pobavena, zaujata! :) Ráda se k ní vracím, když potřebuji inspiraci. Dodá pocit, že jsme všichni unikátní, ale tak nějak zásadně podobní, zažíváme stejné věci a můžeme na to vyzrát podobným způsobem. :)

15.02.2021 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Kromě Na cestě snad jediná kniha, kde se musí neustále vykonávat potřeba. Na tom asi ten příběh až tolik nestojí, takže bych to i oželela, přesto se četla skvěle. :'D Doplnila určité souvislosti a konotace. Ačkoli film je mnohonásobně božštější, to se ví.

27.02.2020 4 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Prostě a jednoduše srdcovka. Záliba v antickém Řecku a záliba v "neobvyklé lásce", obě dvě se zde uspokojí. Skvostně napsáno, člověk úplně vidí ty scenérie lesa a písčitých břehů a chce se tam dostat taky. Přečteno nejednou a vsadím se, že se k ní ještě mnohokrát s chutí vrátím. Na konci vždycky ukápne slza, přestože je konec jasný už předem. Každá stránka ukradených chvil navíc stála za to. :3

04.05.2016 5 z 5

Krátky druhý život Bree Tannerovej Krátky druhý život Bree Tannerovej Stephenie Meyer

Hodně rychle přečtená a navzdory očekávání konec stejně zasáhl, jak byl smutný. :/ :(
Bree mi za tu chvilku stačila docela přirůst k srdci. :)
Ale na rozdíl od jiných tady si nemyslím, že je zbytečné číst knihu, když jste viděli Zatmění. Protože velká část Krátkého druhého života v Zatmění není? :D :)

19.04.2015 5 z 5