Anannas Anannas komentáře u knih

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Neskutečně napínavý příběh, při jehož čtení mi často běhal mráz po zádech.
Velice oceňuji, jak autor dokázal vytvořit tak propracované postavy, které se během děje měnily a vyvíjely.
A hlavní téma knihy? Boží! Bylo hrozivě zajímavé zamýšlet se nad tímto světem.

08.09.2020 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Posel je nádherná a čtivá kniha. Avšak určitě nemohu říci, že by byla pro každého. Ze začátku mě neskutěčně štval nespisovný jazyk, kterým je kniha napsaná. Ovšem postupně jsem si zvykala a potom už jsem to ani nevnímala. Pravdou je, že právě ten jazyk knihu hrozně moc ozvláštnil a bez něj by mě to nakonec ani tak nebavilo.
Já jsem si z příběhu odnesla hodně a je na každém, jak poselství této knihy pochopí a přijme.
Pokud jste si přečetli Zlodějku knih a hledáte něco podobného, tak pozor, abyste z této knihy nebyli trochu zklamaní. Přijde mi, že Posel je vlastně úplný opak Zlodějky knih, ale zároveň jsou si ty knihy celkem dost podobné.
Na závěr bych chtěla říci, že kniha není úplně pro každého, ale určitě by jí všichni měli dát šanci.

31.08.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Neskutečně zajímavá kniha. Mnoho zvláštních témat k zamyšlení...
Myslím si, že tuhletu knihu by si měl přečíst každý bez ohledu na věk (určitě není jen pro děti a mládež). Na konci každé kapitoly je napsán nějaký názor nebo myšlenka určité smrtky, což velice cením, protože to příjemně vstupuje do děje samotného a knihu jako takovou to skvěle ozvláštňuje. Plusem jsou velice sympatické hlavní postavy, které ani nejde nesnášet. Příběh je čtivý a těch necelých 400 stránek uteče jako voda.
Samozřejmě bych měla také spoustu otázek k uspořádání a chodu tamějšího světa, ale to neznamená, že by svět nebyl nějak propracovaný nebo že by nebyl využit jeho potenciál.

15.08.2020 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

O Třech mušketýrech už snad slyšel každý. A moje představa byla taková, že kniha bude o šlechetných pánech, kteří budou zachraňovat dámy v nesnázích, bohatým brát a chudým dávat a že budou perfektní a v podstatě bezchybní.
Ale docela mě překvapilo (a nemůžu říci, že negativně), že se děj knihy mé představě skoro vůbec nepodobal. Každý mušketýr měl svoje špatné stránky, často všichni jednali až moc unáhleně, alkoholu se vůbec nevyhýbali a někdy docela dost hazardovali (přičemž většinou prohráli, takže byli nakonec skoro pořád na mizině).
Ale díky tomu, že se mušketýři chovali jako opravdoví lidé z masa a kostí (a ne jako nějací dokonalí bohové), mě kniha celkem dost bavila a přečtu si i druhý díl.

27.07.2020 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o nemoci jménem cystická fibróza, o které jsem až doteď neslyšela. Protože jsem si uvědomila, že bych měla být vděčná za svoje zdravé plíce, jelikož pro některé bohužel dýchání není taková samozřejmost.

25.07.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Po dlouhé době jsem se rozhodla přečíst si zase nějaké fantasy. A jsem vážně ráda, že jsem si vybrala zrovna tuhle knihu.
Řekla bych, že její nejsilnější stránka jsou postavy. Sice bylo na začátku těžké se zorientovat, ale postupně jsem si je všechny zamilovala. Také díky tomu, že vypravěči se u každé kapitoly měnili. Navíc hlavní dějová linka byla protkaná vzpomínkami a příběhy z minulosti postav. Všem doporučuji!
P. S. Pokud jste nečetli předchozí sérii Griša, nemusíte se obávat, že příběh tento nedokážete přečíst. Já jsem Grišu také nečetla.

03.07.2020 5 z 5

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Rick Riordan

Super série, ve které se dovíte hodně o řeckých bozích a obecně řecké mytologii. Avšak před tím, než se do této série pustíte, doporučuji přečíst klasické Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky, abyste měli alespoň trochu přehled.

25.06.2020 4 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Super hororové povídky. Není co dodat..

25.06.2020 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Nádherná, květnatá čeština... Kniha podle mě naprosto vystihuje letošní červen (2020) a zároveň i mou náladu v tomto rozmarném měsíci.

25.06.2020 4 z 5

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

Tuto knihu mi doporučil táta a já jsem velice ráda, že jsem ho poslechla a přečetla si ji. Byl úžasný zážitek nacházet se v Paříži 15. století, kterou autor velice barvitě popsal. Hned bych si chtěla zajet do Paříže.
Líbilo se mi, jak v podstatě jednu z hlavních postav hrála velkolepá katedrála Notre Dame. A všechny postavy byly neskutečně promyšlené. A to, jak autor popisoval vše, co prožívaly. Vztek, smutek, zoufalství, posedlost, lítost, oddanost...
Rozhodně čtěte až do konce, protože ten mě nejvíc ohromil.

19.06.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Za mě to je nejlepší detektivka od Agathy Christie. Děj byl vážně skvěle propracovaný a chvílemi jsem se i strašně bála. Určitě by si to zasloužilo i více než 5 hvězd.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nádherná kniha s úžasnou atmosférou. Ale stačilo mi to. Do dalšího dílu už jsem bohužel nedokázala vůbec začíst.

Selekce Selekce Kiera Cass

Nevím proč, ale vůbec mě to nenadchlo. Přišlo mi to až moc naivní a přeslazený.

17.06.2020 1 z 5

Temná kletba Temná kletba Kevin Sands

Skvělá kniha! Ani napotřetí tam nechyběly záhady, napětí, akce...
Líbilo se mi to až na to, že tento díl se až moc podobá Šifře mistra Leonarda od Dana Browna, takže už to není tak originální.

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Nádherný, originální příběh! Spousta skvělých nápadů. A moje nejoblíbenější postavy – Lampa a Křeslo. Vážně pěkný...
Bohužel do pokračování jsem se už začíst nedokázala, a tak zůstávám jen u tohoto dílu.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Moje nejoblíbenější kniha. Myslím si, že český překlad je úžasný. Samozřejmě, že každý má svůj vlastní vkus na humor, ale tohle mi prostě přijde jako neskutečně geniální a vtipná knížka!

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Musím říci, že přesně takhle si představuji vtipnou knihu. Tento styl humoru mně neskutečně vyhovuje. Saturnin je v podstatě takový český Jeeves (od Woodehouse). Tomu, kdo si chce při čtení odpočinout a zasmát se, určitě doporučuji přečíst.

Uprchlík z cely 25 Uprchlík z cely 25 Richard Paul Evans

Celkem obyčejná kniha o klukovi, ktarý má superschopnosti . Někdy mi to přišlo až moc jednoduché, ale kdybych to četla tak ve 12 letech, dala bych určitě lepší hodnocení.

17.06.2020 3 z 5

Škola snů Škola snů Sara Bergmark Elfgren

Zřejmě to nebyl můj šálek čaje. Zasazení příběhu do divadelního prostředí bylo nejspíš to jediné, co se mi na ději líbilo.

17.06.2020 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná a zároveň neskutečně smutná kniha. Něco tak křehkého a něžného jsem asi nikdy nečetla. Nejkrásnější je ten způsob vyjadřování, který autor používá. Za mě to je dílo, které by si každý měl určitě aspoň jednou přečíst.