analizátor analizátor komentáře u knih

Impérium Impérium Roman Bureš

Knihu jsem si šetřil na dovolenou jako luxusní whisky. Za mě vůbec nejlepší česká sci-fi sérka, čtěte a bavte se, protože se bojím, že něco takové tu jen tak zase nebude.

17.08.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

První díl jsem nečetl, ale zjevně to nijak nevadilo. Nebyo to špatné, ale ani vyloženě dobré. Prostě takový tuctový světový bestseller, na který za pár dní zapomenu.

07.06.2017 3 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Heinlein je klasik klasiků. Taková sci-fi se dnes už nepíšou!

28.03.2019 5 z 5

Záblesk Záblesk Dean Koontz

Cestování časem a paradoxy já rád, obzvlášť je-li to proložené emocemi a smysluplnou akcí. A Koontz spolu s Burešem tohle umějí nejlépe.

30.11.2018 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Podle obálky jsem se trochu bál, že to bude nějaká dívčí young adult. Omyl, je to Bomba! Originální a chytré! Žádná líbivá šaráda, ale ultimativní sci-fi, které si nebere servítky! Skvěle našlápnutá sérka!

14.04.2017 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Co je špatnýho na tom, bejt furt zdrogovanej, o ničem nepřemýšlet a užívat si beze strachu z platby alimentů?? :-) Dobrá kniha, zářivá budoucnost naší rasy. Utkví v paměti i dlouho po přečtení!

10.01.2017 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Typický příklad „zahraničního bestselleru“. Dostane to nálepku, reklamu, ale obsahově to stojí za kulový. Původně jsem se chtěl pustit do child44, ale jako první jsem viděl film, tak jsem od toho záměru opustil. Film byl prý mnohem horší než kniha, tak jsem si řekl, že od autora zkusím něco jinýho. Byla to chyba, přišlo, mi, že je to napsaný jenom proto, aby to vydělalo nějaký peníze. Jinej smysl to mít nemůže.

21.10.2016 2 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Úžasně nadčasová záležitost! Jízda od začátku do konce. Četl jsem již podruhé, poprvé někdy před dvaceti lety. Střeva zaháknutá o bradu mrtvoly se ale neokoukají.

19.08.2020 5 z 5

Válečná loď Válečná loď Joshua Dalzelle

Moc jsem od toho nečekal, ale docela mě kniha překvapila. Začátek byl hodně vlažný, ale naštěstí se to rozjelo, navíc takovým tím uvěřitelným způsobem, kdy postavy vypadají víc jako lidé než prvoplánové postavičky. Kapitán správný řízek, ale žádná karikatura. Nebylo to zlé.

08.11.2016 4 z 5

Umění zabíjet Umění zabíjet Daniel Silva

Asi jsem jediný, komu příběh připadal naivní a složitě konstruovanej a chvílemi docela nesmyslnej. Závěr to taky docela zabil. Možná to dokáže schroupnout nějaký teenager nebo mamča na mateřské, takový slabší odvar Ramba :)

21.10.2016 2 z 5

Pradorský měsíc Pradorský měsíc Neal Asher

Moje první setkání s Asherem. Moc jsem si od toho nesliboval, ale je to neuvěřitelně čtivé a i přes vyprávění z pohledu různých postav (včetně emzáků) to pěkně drží pokupě.

30.05.2020 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Ve všem souhlasím s Israha. Srovnávat Inferium s čistou brakovkou jako je Asfalt je podle mě nesmysl.

10.06.2019 5 z 5

Zbloudilá legie Zbloudilá legie Harry Turtledove

Z počátku zajímavé, ale postupně to začíná být na jedno brdo a moje pozornost upadala. Dočetl jsem, ale dalo to práci. Římany, kteří se vypořádávají s neznámým světem dokázal mnohem lépe vykreslit Bureš v Propasti času. Zde jsem čekal něco podobného, žel bohu jsem se nedočkal.

17.07.2017 3 z 5

Svět v rovnováze Svět v rovnováze Harry Turtledove

Nevím jestli budu pokračovat ve čtení dalších dílů. Tenhle mě chvílemi bavil tak, že jsem hltal každou stránku, místy jsem se ale hutným textem sotva prokousával. Nuda střídala napětí, takže průměr.

14.08.2017 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nebylo to špatný, první polovina lepší než druhá, lepší průměr. Ale nepadnu z toho na zadek jen kvůli tomu, že je to "severské".

19.03.2017 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Výborná knížka! Stupňované tempo, které po polovině nabírá na obrátkách. Někdo tu psal Tarantino v knihovně. Naprosto souhlasím!

05.02.2017 5 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Tak tohle už tu bylo – já nevim, tisíckrát?? Každopádně jsem se nenudil, odsýpá to. Jaksi odtažitej styl vyprávění mi většinou nesedí, ale tady mi to kupodivu nevadilo, možná proto, že je průběh apokalypsy uvěřitelnej. Hapyjend je kýč jak Brno, ale budiž.

10.01.2017 4 z 5