Amifa Amifa komentáře u knih

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Collodi (p)

Četla jsem dětem, tak doufám, že si z toho něco odnesly :-)

17.08.2021 5 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Uff, velmi smutný a drsný příběh. Čteno jedním dechem.

14.07.2021 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale posledních 300 stránek jsem přečetla jedním dechem. Zajímavý příběh inspirovaný skutečnou událostí.

11.07.2021 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Další kniha, která vypovídá o tom, co všechno jsme schopni udělat, abychom si zachránili život. Pohled na hrůzy Osvětimi zase z trochu jiného pohledu. Z pohledu muže, který se mohl aspoň trochu najíst a spát na normální posteli, cenou ale bylo to, že musel přihlížet a podílet se na neskutečných pokusech, které Mengele dělal. Zároveň nevěděl dne ani hodiny, netušil zda zda druhého dne nepřijdou SS a nezabijí ho.

25.06.2021 5 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Další skvělá kniha od této autorky. Napětí, láska, zajímavá zápletka a do jisté míry nečekané vyústění příběhu. Já nějak od začátku tušila KDO, ale netušila jsem PROČ :-)

27.05.2021 5 z 5

Psychická odolnost v každodenním životě Psychická odolnost v každodenním životě Monika Gruhl

Kniha pracuj e se 3 základními postoji - optimismus, schopnost přijímat a zaměření na řešení a se 4 praktickými faktory - utvářet budoucnost, budovat vztahy, převzít za sebe odpovědnost a mít svou vlastní regulaci. Vždy je popsán příběh, k němu komentář, náměty na zamyšlení a otázky, které si máme položit, pokud se s daným příběhem ztotožníme. Mnohdy v příbězích člověk našel sám sebe, nebo někoho blízkého. Pěkně zpracovaná kniha

29.03.2021 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Zajimava, pekna kniha.

20.11.2020 5 z 5

Srdce na prodej Srdce na prodej Radka Zadinová

Nádherná kniha. Velmi se mi styl paní spisovatelky líbí, určitě si přečtu další její knihy.

14.11.2020 5 z 5

Zápisník milovnice knih Zápisník milovnice knih Jana LeBlanc

Parádní zápisník, super tipy na to co číst, jen jednu vadu pro mě má, je říjen a jsem na konci :-) :-) Tak budu muset koupit další :-)

01.11.2020 5 z 5

Prevítovi Prevítovi Roald Dahl

Dnes jsem využila jako čtení při Tvořivých činnostech ve škole, děti měly za úkol nakreslit dle fantazie obal k této knize, na základě mého čtení. Velmi se při čtení bavili. A během dvouhodinovky jsme zvládli celou knihu. Zábavná, vtipná, místy možná trochu nechutná, ale to dnešní děti baví.

17.09.2020 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Velmi zajimavy pribeh.

21.08.2020 5 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Snad první kniha, u které jsem se opravdu bála, tedy aspoň ze začátku a přemýšlela zda mám číst dále či ne, ale stálo to za to :-)

01.09.2018 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Zajímavé, napínavé a s dobrým koncem :-)

26.01.2018 5 z 5

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

Po dlouhé době kniha, co mě opravdu zaujala a bavila. Zajímavý příběh.

15.09.2022 5 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Již druhá kniha s touto tématikou a stále mi v hlavě vrtá, jak se toto mohlo dít. Neskutečný příběh, vzbuzující silné emoce.

30.12.2021 5 z 5

Fimfárum Jana Wericha – 9 filmových pohádek Fimfárum Jana Wericha – 9 filmových pohádek Jan Werich

Pana Wericha mám moc ráda, ale tyto pohádkové příběhy mě moc neoslovily :-(

17.11.2021 3 z 5

Egypt - V nitru pyramidy Egypt - V nitru pyramidy Veronika Válková

Máme teď doma "Egyptské období" a toto byla první kniha od této autorky a určitě né poslední. Kniha mě i děti velmi bavila, úžasný popis tehdejší doby, zajímavý a napínavý příběh.

09.06.2021 5 z 5

Tutanchamon a jeho hrobka plná pokladů Tutanchamon a jeho hrobka plná pokladů Michael Cox

Kniha mě velmi mile překvapila, vtipným a zajímavým způsobem podané informace

19.04.2021

Pirátská čest Pirátská čest Caroline Carlson

Cela serie se nam moc libila

16.02.2021 5 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Zajímavá kniha, velmi dobře se četla.

04.11.2020 5 z 5