alva1 alva1 komentáře u knih

Hlasování nohama Hlasování nohama Peter F. Hamilton

Pro mě velké překvapení. Ze začátku jsem byla v rozpacích, pak mě to úplně vcuclo a vyplivlo s pocity. Jé, to je konec? Kde je zbytek?

04.06.2021 4 z 5

Zeměpisná šířka nula Zeměpisná šířka nula Windsor Chorlton

Tato kniha byla dobrá volba. Příběh o ztroskotancích běží vpřed rychle, stále se něco děje. Jde o boj o přežití s počasím, přírodou a jak jinak s člověkem.

02.05.2020 5 z 5

S úsměvem jsem "protančila" celou knihu.

28.01.2020 4 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Hned bych jela na Korfu. Jak se píše v knize: "Od doby, co jsem tam naposledy byla, se to tam muselo hodně změnit". Dýchlo na mě teplo, slunce, moře a dobré jídlo. Scénku s barvou jsem si živě představovala a parádně jsem se zasmála. Tak pokud hledáte ke čtení něco nenáročného, veselého a něco co Vás pobaví, tak za mě rozhodně ano.

31.12.2018 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Poslouchala jsem audioknihu v podání Igora Bareše a smekám před jeho vynikajícím výkonem. Hudba skvěle dokreslovala atmosféru. Nejsem si jistá, pokud bych knihu četla, zda bych došla až na její konec. Některé pasáže jsem asi nepochopila, nad některými jsem kroutila hlavou a v některých místech mi tekly po tvářích slzy. Doporučuji audioknihu.

30.06.2018 4 z 5

Tato kniha pro mě byla velmi milé pohlazení na nedělní večer.

01.04.2018 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Jedním slovem: nádhera.

30.12.2019 5 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Pokud se chcete zasmát, tak vřele doporučuji.

21.04.2019 5 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Ráda čtu příběhy, které jsou namixovaným koktejlem dobrodružství a romantiky. A mně se tento koktejl od Lindy Howard velmi líbil.

21.08.2018 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Spřádala jsem různé teorie, ale tento závěr byl pro mě překvapivý.

27.07.2018 4 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Myslela jsem, že to bude zábavné, vtipné, veselé. Mně to tak nepřipadalo. Špatná volba knihy.

19.03.2021 1 z 5

Slavní návštěvníci Karlových Varů Slavní návštěvníci Karlových Varů Stanislav Burachovič

55 osobností a jejich návštěvy v Karlových Varech. Některé jsou hodně známé, jiné méně. Nikdy však není pozdě doplnit si novou informaci. (Např. zápis v pamětní knize lesní kavárny sv. Linhart z 12.5.1946, kde se pochvalně vyjádřil k jídlu Frank Sinatra. Patrně zde byl s delegací amerického Červeného kříže.)
"Karlovy Vary jsou šachovnicí Evropy". Škoda, že je to již dávná minulost.

24.02.2021 4 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Sérii s Li Jenem a Margaret jsem si oblíbila, ale tento díl mě nenadchl. Celý příběh se mi vlekl, snad jen posledních asi 70 stran už se mi četlo lépe. Konec mi přišel nechutný a useknutý. I když tento pocit jsem měla už i na konci jiného dílu série. Možná nebyl správný čas a nálada pro čtení této knihy.

25.01.2021 2 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Poslední díl trilogie se mi líbil nejvíc.

13.01.2021 5 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Pěkná česká detektivka. Ačkoliv mne při čtení napadalo, kdo by mohl být vrah, závěr byl úplně jiný.

09.02.2019 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak nevím 2-3 hvězdy. Tato autorova kniha se mi líbila nejméně. Dvě třetiny knihy rozvláčné. Závěr překombinovaný, neuvěřitelný.

26.01.2019 3 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Tak tohle se autorce hodně povedlo, spousta lásky, emocí, ale také smíření a rozloučení. Pro mě to bude z letos přečtených knih jedna z nejlepších.

09.09.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Autor rozhodně vymyslel příšerné způsoby, jak někoho zavraždit. Thriller je to výborný. Neustále se něco děje a ani na chviličku si nevydechnete.

02.11.2017 5 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Výborný thriller se zajímavým námětem a skvěle vystavěným příběhem nuťící čtenáře k zamyšlení.

24.07.2019 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Audiokniha se mi poslouchala skvěle. R.Řandová vytvořila svým přednesem téměř hororovou atmosféru.

27.05.2019 5 z 5