alva1 alva1 komentáře u knih

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Jsem nadšená. Daleko lepší než první kniha v sérii. Rozhodla jsem se číst na základě vysokého hodnocení a na základě komentářů oblíbených čtenářů.
Skvěle propracovaný napínavý příběh odvíjející se ve dvou časových vláknech se závěrem velmi nečekaným.
Doporučuji. Přečtěte si. Já si určitě přečtu další díl v sérii.

20.10.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Pozoruhodný život ženy, která se nikdy nevzdávala. Obdivuji její schopnost naučit se tolik jazyků a její odvahu jít do neznáma. Poslouchala jsem audioknihu, která je skvěle načtena.
Doporučuji všem, kteří čtou rádi příběhy obdivuhodných lidí.

12.03.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tento díl se mi líbil nejvíce. Hlavní hrdina je sympaťák. Očekávala jsem v závěru nějaký zvrat, ale tento byl překvapivý. Snad to bude pokračovat, protože takové nedořešené konce nemám ráda. Ale za mě rozhodně palec nahoru.

15.03.2022 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Kniha mi dala přesně to, co jsem potřebovala. Úsměv na tváři

29.09.2021 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Lidé, kteří mají, co říci, hovoří málo a potichu. Lidé, kteří nemají, co říci, jsou slyšet všude a stále.
Rozhodně doporučuji k přečtení.
Děkuji autorovi

06.05.2022 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Případy inspektora Gamache jsou příjemné detektivky s pomalu se rozvíjejícím příběhem. Oblíbila jsem si vesničku Three Pines a její obyvatele. Na začátku doufám, že obětí není žádná z hlavních a mně oblíbených postav, a s postupujícím vyšetřováním, že není ani viníkem. Nejraději bych si s nimi dala skleničku v bistru u Gabriho a Oliviera.

13.04.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha. Dva příběhy dětí, které se rozplétají během 2. světové války nezávisle na sobě, aby se potom na krátkou dobu setkaly a zase rozdělily.

18.08.2017 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Byla jsem na vážkách, číst či nečíst. Zmizelé děti, o tom nečtu úplně ráda. Ale tento thriller jsem slupla jako malinu a byla to lahůdka. Děkuji autorovi

26.08.2021 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásný příběh. Na začátku mě rušily nahrávané vzkazy, které Ben pořizoval pro Rachel. Ovšem bez nich by to nebyl tak emotivní a nečekaný závěr.

26.12.2017 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Autorka mi opět připravila příjemné chvilky s knihou. Příběh není plný krve, zvrácenosti ani brutálního násilí, ale i přesto jsem byla napnutá jako kšandy.

10.10.2021 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Tohla byla parádní jízda.

30.09.2021 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Jednoznačně skvělé, mrazivé, děsivé až alarmující. Autor vymyslel skvělý příběh do detailu propracovaný. V současné době velmi aktuální.

"Viry a bakterie existovaly dávno před příchodem člověka a buďme si jistí, že přežijí i dál. Jen po této Zemi procházíme."

20.06.2021 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Skvělý vrchol celé trilogie.

10.11.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tak tomu já říkám thriller. Od první strany se stále něco děje a ani na chviličku si se sympatickým profesorem nevydechnete. Theo je geniální vědec, který se pouští do vyšetřování případu. Rozhodně se již těším na další knihu autora.

21.10.2018 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Kdo je vrah není důležité. Stačí jen nechat se unášet příběhem, je to báječný zážitek.

12.12.2023

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nic jsem neočekávala. Byla jsem jen zvědavá. Ze začátku jsem poslouchala s údivem a trochu i zděšením. Kroutila jsem očima, co jsem si to v knihovně zase vypůjčila. S ubíhajícími kapitolami jsem se přestala mračit a ejhle, na tváři se mi začal objevovat úsměv. Owe mě přesvědčil, že stojí za to dočíst až na konec knihy. Ba co víc, litovala jsem, že dále nepokračuje.

14.09.2023 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Od knihy jsem nic neočekávala, ale bylo to celkem příjemné čtení o radostech a strastech života. Některé hlášky mě bavily a pobavily.

25.04.2020 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Pro mě bestseller mezi detektivkami.

21.04.2018 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Krásný příběh, sympatické postavy, emoce. Skvělá kniha od autora, který se s životem svých knižních hrdinů rozhodně nemazlí.

27.10.2018 5 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Volání divočiny a Daktari patří k mému dětství a já to žrala. Nyní jsem si přečetla knihu a byla to správná volba. Příběh lvice Elsy je pro mě stále vyjímečný.

06.08.2023 5 z 5