AliStejsy AliStejsy komentáře u knih

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Nedočetla jsem.. s prvními 100 stranami jsem se trápila, pak mne děj zaujal a po dalších 100 stranách jsem se opět začla trápit. Děj se hrozně táhne, zbytečně moc omáčky, podle skvělých recenzí jsem čekala trhák, ale bohužel u mne kniha nezabodovala. 2 hvězdy za zajímavé a napínavé téma, ale já už se nedozvím, jak to dopadne..

28.10.2018 2 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Velmi napínavý a vzrušující příběh, ale zároveň i docela zdlouhavý. Ke konci už jsem se nemohla dočkat, až knihu konečně dočtu.

09.07.2021 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Moc pěkné. Miluju filmové zpracování, díky kterému se mi asi kniha četla lépe, protože jsem měla trochu problém se staročeštinou. Ale krásný příběh, oceňuji nápad s uzavřením hradu pro ženy - tomu dodnes věří spousta lidí, že to tak opravdu bylo. To se Vrchlickému povedlo

25.02.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Poezie mi není blízká, většinou nechápu, co chtěl básník říct. Ale musím uznat, že některé verše Máje jsou krásné

09.02.2019 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Napínavé, zajímavé, ale závěr mi přišel přehnaný (stejně jako u knihy Muži, kteří nenávidí ženy od Larssona) - asi to ke skandinávským detektivkám patří.

10.08.2018 4 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Doporučuju! Byla to první kniha, u které mi tekly slzy. Silný a nezapomenutelný příběh

25.03.2018 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Film jsem neviděla, s knížkou jsem bojovala, čekala jsem, že se to rozjede a pořád nic. Ztrácela jsem se v množství postav a po přečtení vlastně ani nevím, o čem ten příběh byl. Velké zklamání

18.09.2021 1 z 5

Tereza z rodu Kostkových Tereza z rodu Kostkových Dana Čermáková

Moc mne nebavily děje a recenze jednotlivých her, filmů a seriálů. Jinak hezká kniha o rodině Kostkových

19.06.2020 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Zajímavé příběhy, dobře napsané, až na ten druhý, ten mě moc nebavil. Ale jako celek dobrá knížka

05.06.2019 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Náhodou dobrá knížka. Zajímavý pohled do zákulisí a soukromí profesionálního sportovce.

10.04.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Podle recenzí jsem se na knížku moc těšila, ale bohužel mne zklamala svým dějem. Neříkám, že bych se při četbě vyloženě nudila, ale chvílemi to bylo zdlouhavé a příběhy možná až příliš obyčejné..

13.02.2019 3 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Díky čtenářské výzvě se dostávám k novým tématům a autorům. Skvěle napsané, příběh velmi zajímavý, doporučuju!

02.09.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Špatně se mi to četlo, ale příběh se mi líbil, i film mám ráda

12.04.2018 3 z 5

Radbuza přinesla smrt Radbuza přinesla smrt Milena Brůhová

Brůhová opět nezklamala, skvělé!

06.03.2018 5 z 5

Jsem vrah? Jsem vrah? Milena Brůhová

Výborná kniha! Milena Brůhová opět nezklamala. Doporučuji

10.02.2017 5 z 5

Poslední podání Poslední podání Karel Havlíček

Kniha mne bohužel zklamala.. hned na prvních čtyřech stránkách nám autoři představují snad 10 postav, a to jménem, příjmením a některé i přezdívkou, což mi hodně vadilo, protože jsem ztrácela orientaci, kdo je kdo (i těch detektivů tam bylo na můj vkus moc). Do knihy jsem se nemohla pořádně začíst..

08.02.2017 2 z 5

A hořel snad i kámen A hořel snad i kámen Miroslav Ivanov

Opět perfektně napsaná kniha, kdy vám při čtení běhá mráz po zádech a vy držíte palce všem zúčastněným, i přestože víte, jak to s nimi dopadne..

06.01.2022 5 z 5

Poslední noc Poslední noc Milena Brůhová

Opět perfektní případy, zejména ten druhý je napínavý až do konce. Dokonalé zápletky, čtivá kniha - co víc si čtenář může přát?

06.05.2020 5 z 5

Zvláštní problém Františka S. Zvláštní problém Františka S. Petr Šabach

Ze začátku jsem byla zmatená a říkala si, že tato Šabachova kniha je opravdu ZVLÁŠTNÍ. Chytla mne asi až po 40ti stránkách a pak už jsem se i bavila. Přesto si ale nemyslím, že je to jeho nejlepší dílo.

19.01.2019 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Chvílemi mne kniha bavila, chvílemi vůbec. Podle hodnocení jsem čekala něco mnohem lepšího, asi to nebyla kniha pro mne. Ale příběh zajímavý, proto 3 hvězdy

29.11.2018 3 z 5