A hořel snad i kámen

A hořel snad i kámen https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13743/a-horel-snad-i-kamen-13743.jpg 4 40 6

Literatura faktu. Na základě výpovědí pamětníků a svědectví dokumentů seznamuje s událostmi, které vedly k vyhlazení vesnic Lidice a Ležáky roku 1942. Tragické příběhy nacistického běsnění po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha jsou doplněny dvěma krátkými intermezzy, které autor věnoval vyhlazení osady Ploština v závěru nacistické okupace a masakru na Masarykově nádraží ve dnech Pražského květnového povstání.... celý text

AliStejsy
06.01.2022 5 z 5

Opět perfektně napsaná kniha, kdy vám při čtení běhá mráz po zádech a vy držíte palce všem zúčastněným, i přestože víte, jak to s nimi dopadne..

jana14
03.06.2020 5 z 5

Výborná kniha i když se v současné době na Lidickou tragedii můžeme podívat i z dalších pohledů. Doporučuji.

dagmar5477
26.04.2020 5 z 5

Jednoduše výborná knížka.

icewind
04.08.2018 5 z 5

Tenhle příběh mě nikdy neomrzí....četl jsem 2. vydání z r. 1982, vzhledem k tomuto roku kniha obsahuje pouze naprosté minimum potřebného ideologického dopingu a vzhledem k tomu jak totalitní režim nahlížel na západní odboj musela podle mě tato kniha působit trochu jako zjevení, atmosféra té doby vám doslova vleze pod kůži. Pokaždé mě to nutí zamýšlet se nad tím, jak by se člověk zachoval, co by udělal, mezi hrdinstvím, zbabělostí a prostým pudem zachránit život sobě a své rodině je někdy tak tenká hranice, že to až bere dech..... před četbou jsem si udělal výlet do Ležáků, i přesto, že tématu heydrichiády jsem propadnul už dávno, pokaždé se mi těžko hledají slova jak vyjádřit svoje pocity. Když jsem se dival na místo kde stál Švandův mlýn a kousek od něj na jámu starého lomu kam byli při razii nahnáni obyvatelé Ležáků před odvozem na smrt...... zajeďte si tam a vzpomeňte si na ně.

Lenulinka
25.07.2013 5 z 5

knihu jsem cetla nedavno a chytla me. Mam velice rada knihy z valecneho obdobi. precetla jsem ji jednim dechem, hltajic pribehy lidickych a lezackych nevinnych lidi. libil se mi styl jakym je to napsane-fakticke udaje propojene nar s dopisy deti z Lidic-coz dodava knize i jiny rozmer nez jen fakticky. po precteni jsem musela na ty nebohe lidi myslet-zanechala ve me odezvu a tak to ma byt

maryzka
27.04.2012 4 z 5

Koukám že je tady vydání z roku 2008 nemáte ho někdo? Ráda bych si ho zapujčila. Písu sem právě komentář že tento příběh jsem četla z vydání roce 1975 a pro ty kdo mají rádi tuto dobu to byla odvaha od Ivanova a vydavatele