Alinke Alinke komentáře u knih

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

bohužel příšerná kniha a zdlouhavá. Bohužel ať přemýšlím jak chci, nemůžu na ni najít nic zajímavého. Rozvleklá a samotný tématika velmi rozbředlá. Bohužel slátanina. Je mi líto

20.03.2023 odpad!

Alibi Alibi Sandra Brown

první kniha od této spisovatelky, ale určitě ne poslední. Byla čtivá a líbilo se mi prolnutí detektivky s prvky ženského románu. Nebyla tam slepá místa, celou dobu čtení udržuje čtenáře v příjemném napětí. Byla jsem mile překvapená.

09.03.2023

Blázni a smrtelníci Blázni a smrtelníci Bernard Cornwell

tato kniha ve zajímavá precizním a velmi autentickým popisem alžbětinké doby a počínajících vznik divadel a všeobecně života v Londýně v tomto období. Děj není strhující, dá říci, že i nudný, ale autorova precisnost v historických detailech to mnohonásobně vyváží

13.02.2023 1 z 5

Lásku, ne válku Lásku, ne válku Danielle Steel

(SPOILER) nádherná kniha, vymyká se nálepce "ženské romány" spisovatelce se povedlo dostat se čtenáři pod kůži. Čtete a absolutně se ztotožníte s pocity postav z knížky, které prošli válkou, umíráním a nedokáží žít "v normální světě" v konzumní společnosti. Krásně se prolíná láska s kontrastu s válkou

01.12.2022 5 z 5

Polda a jeho soudce Polda a jeho soudce Zdena Frýbová

skvělá kniha, nejen dějem, ale znalostí problematiky porevoluční zákulisní politiky. Docela by mě zajímalo, od koho paní spisovatelka čerpala tak niterné informace. Logický děj, ve kterém nechyběl humor, vtipné vnitřní dialogy všech hlavních aktérů a to včetně pejska. prostě super čtení a velká poklona paní Frýbové.

17.11.2022 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

kniha je označená jako bestseller, ale pod tímto názvem si představuji knihu nabitou dějem, napětím, prostě knihu od které se nemůžu odtrhnout, což se o této říct vůbec nedá. Děj na 300 stránek by se dal shrnout do 200 a ještě by toho bylo hodně. Bohužel knížku nezachránil ani nečekaný zvrat na konci. Bohužel, zklamání

17.11.2022 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

kniha mě zklamal, ani jsem ji nedočetla. Očekávala jsem knihu, u které se zasměji, pobavím, ale jen jsem se občas pousmála, některé repliky byly předvídatelné a opakující se. Škoda.

14.10.2022

Labyrint Labyrint Henry Denker

kniha se mi moc líbila, zajímavé jaký může být úhel spravedlnosti... nezáleží na tom, jak moc je člověk vinný, nebo nevinný, ale jak schopného má právníka a kolik si do něj může investovat. Je smutné, že soudce, žalobce i právník vědí jak je americké právo nastavené, že je to hlavně divadlo pro média, je jedno, že je puštěný na svobodu vrah, který opět zabije. Hlavně, když je vše podle paragrafu o kterých se říká, že právě proto jsou tak pokroucené.

11.10.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

krásné čtení

11.09.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

tuto knihu jsem četla jaksi náhodou, protože prostě nic jiného nebylo po ruce a navíc válečné tématice se vyhýbám, děsí mě, ale hluboce lidský příběh osudů jedné rodiny v období války a naprosto autenticky vykreslené jednotlivé postavy, mě prostě dostaly. Hluboký obdiv spisovatelce a velká úcta a respekt všem co toto odporné období nepřežili a i těm, co to museli prožít. Nedivím se, že by raději zemřeli.

11.09.2022 5 z 5

Dcery ohně Dcery ohně Barbara Erskine

nechápu ta negativní hodnocení. Kniha je psaná velmi poutavě, nemá hluchá místa, je tam správně vystupňované napětí a v závěru logické vysvětlení. Spisovatelka si dala detailní práci s popisem zvyklostí v době železné a to velmi oceňuji. A pro mě jako regresního terapeuta, kdy odvádění duchů a energetické narovnávání nevyřešených záležitostí z DNA nervového systému, co si každý v sobě neseme je úžasné, že se někdo odvážil toto popsat. Za mě velmi zajímavá a poutavá kniha a za odvahu na toto téma velký obdiv k paní spisovatelce

23.07.2022

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

pro úzký okruh čtenářů, které zajímá biochemie je to vynikající publikace, pro nás většinu, to je noční můra, tuto celkem obsáhlou knihu jsem přečetla za 3 dny a nikoliv z důvodů, že by mě tak uchvátila, ale že mám ve zvyku knihy dočítat, tak od 100sté stránky jsem to četla rychločtením, hlavně ty pasáže, kde se na x...stránkách řešily antimetabolity, inhibitory, arabinosidů, selenových derivátů a mnohočetné odborné diskuse ubíjejících čtenáře na 5 stránek. Nerozumím, tomu, jaká kritéria jsou určena za ocenění v literární soutěži, kterou tato kniha vyhrála, jestli je to za odbornost v biochemii, tak je to na místě. Názor na tuto knihu u mě nezachránila, ani celkem dobře propracované psychologické postavy jednotlivých aktérů. Jsem ráda, že ji mám přečtenou a autorku už asi riskovat nebudu, je jich hodně daleko lepších

17.06.2022

Duch Duch Danielle Steel

nádherný příběh v obou časových rovinách. Krásně pozitivní a radostný přístup k životu i přes různé hrůzné zážitky ve kterých šlo o život a o nezlomnosti ducha. Nádherné a děkuji paní spisovatelce za krásné chvilky s knížkou

08.06.2022 5 z 5

Útěk čarodějky Útěk čarodějky Ellis Peters (p)

ať mi paní spisovatelka promine, ale tohle se jí vůbec nepovedlo. Dějová linka bez nápadu, bylo to takové nudné a utahané. Škoda času

04.06.2022

Zloba Zloba Chris Carter

nepřijde mi normální popisovat do detailu týrání a mučení obětí a už vůbec ne o tom číst, knihu jsem ani nedočetla. Je to fakt úchylné.

01.05.2022

Z Kanady na Aljašku Z Kanady na Aljašku Leoš Šimánek

Leoš Šimánek a Čenda mě prostě fascinují. Nikdy jsem nic podobně autentického nečetla. Je to živé, vtipné, napínavé, jsou to prostě fakt šílenci, ale co mě na těch jejich knihách dostává je jejich lidskost: Kde můžou, tam pomůžou, jsou šikovní, empatiční, prostě borci, jen škoda, že žádná z jich knih nebyla zfilmovaná

25.04.2022

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

tak to bylo tedy něco ! nádherně citlivě popsané pocity vlastně tří generací, které se prolínaly celým dějem a ještě pár stránek před koncem se nevědělo jak to vlastně všechno bylo. Děkuji paní spisovatelce za nádherný zážitek

24.04.2022 5 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

šílené, když se ženské zatmí před očima a ztratí pud sebezáchovy, dobře, poutavě psané a v tomto případě šťastný konec !

10.04.2022

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

naprosto brilantní popis tří osudů hlavních aktérů. Trochu drsné, ale psané způsobem, jako by se všeho dění autor zúčasnil. Děje je tolik, že někteří spisovatelé by to vydali jako trilogii po tisíci stránkách. Jen velká škoda, že napsal tak málo knížek. Ale stojí za to.

21.03.2022

Odvržená milenka / Kalifornská svatba Odvržená milenka / Kalifornská svatba Michelle Celmer

příjemné milé čtení

15.03.2022