Alinke Alinke komentáře u knih

Kavky Kavky Ken Follett

knihu jsem četla jedním dechem a úplně mě ohromila. Čtivá, poutavá, napínavá, prostě vše, co jeden potřebuje k pohodě a příjemnému prožitku s knížkou, Ken Follet je můj oblíbený spisovatel a ráda čtu jeho knižky

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

pro mě jako pro ženskou byla četba knížky ne úplně vždy zajímavá, protože nákupy, prodeje zbraní apod., mě až tak nezajímaly, ale na posledních pár řádcích jsem se přesvědčila, že pan Spisovatel, je právem nazývám Mistr pera. To jak se mu podařilo vykreslit děj, postavy, zápletku, konec knížky, to bylo neuvěřitelné. Patří mezi mé oblíbené spisovatele

Mistr klamu Mistr klamu Frederick Forsyth

kniha mě úplně dostala. Patří mezi moje nejoblíbenější a vůbec by mě nenapadlo, že tento spisovatel bude patřit mezi moje favority, ráda totiž čtu žánry typu D. Steelová apod., Jeho styl popisu děje, příprava terénu pro psaní knihy, vše ověřené fakty, prostě Velký pan Spisovatel !!

Ikona Ikona Frederick Forsyth

když se mi do rukou dostala první kniha tohoto fenomenální spisovatele, tak jsem se do ní začetla trochu rozpačitě, ale jeho styl, popisování událostí, do kterých nemáme šanci dohlédnout, mě naprosto dostala. Bála jsem se o hrdiny v knize, které riskovali své životy pro dobrou věc. A líbil se mi konec, vše dobře dopadlo. Patří mezi mé oblíbené spisovatele.

Odvržená milenka Odvržená milenka Michelle Celmer

krásná oddychová kniha a příjemné počteníčko

01.08.2021 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

její knihy mě prostě baví, mají napětí, náboj, nic tomu nechybí, jen píše málo detektivek:))

01.08.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

kniha mě nadchla svým psychologickým pojetím a postupným rozkrývání osobnosti hlavní hrdinky. Těším se na další knihy

30.07.2021 5 z 5

Pouštní růže Pouštní růže Mary Jo Putney

pro mě zajímavě popsaná Buchara v Uzbekistánu a spoustu zajímavých informací na hedvábné stezce. To že to je zamilovaný román s dobrým koncem, bylo o to lepší

30.07.2021 5 z 5

Čínská nevěsta Čínská nevěsta Mary Jo Putney

tuto spisovatelku mám moc ráda, dokáže tento žánr zasadit vždy do zajímavého prostředí, dobu, pro nás už minulou, dokáže popsat, jako by v ní žila a je to vždy zajímavé čtení a vůbec mi nevadí, že je to žánr červené knihovny. Bylo to zasazené do zajímavého, pro nás nedostupného prostředí, včetně dobře popsaných zvyků v Číně na začátku 20. století. Zajímavé pojetí

Vražedný lék Vražedný lék Leonard S. Goldberg

napínavá a dobře čtivá detektivka se všemi atributy, co má mít, moc se mi líbila a určitě to není poslední kniha od tohoto autora

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

kniha by byla na 90%, ale vadilo mi na ní brutální a detailní popisování týrání lidí. Domnívám se, že v dnešním světě jsem svědky každodenních brutalit a proto z tohoto důvodu tohoto spisovatele vynechávám z databáze

30.07.2021

Navždycky ... Navždycky ... Jude Deveraux (p)

námět zajímavé, ale když paní spisovatelka psala tuto knihu, tak Múza letěla hodně daleko. Bylo to takové rozplizlé a nedotažené.

11.07.2021

Nemilovaná Nemilovaná Virginia Cleo Andrews

rozhodně velmi zajímavá kniha, tématika kontrastu chudoby, kde je láska sourozenců a pocitu svobody v kontrastu, kdy je dostatek všeho k uspokojení materiálních potřeb, nenahrazuje lásku

28.02.2021

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

je mi líto, ale bohužel musím napsat, že kniha byla dost příšerná a to mám spisovatelku moc ráda. Vůbec mi nepřišly vtipné dvojité repliky obou sourozenců. Jedna událost, která by se dalo popsat do několika řádků, je na několika stránkách. Kniha by byla možná lépe čtivá, kdyby byla zkrácena na třetinu. První polovinu jsem přečetla rychločtením, zbytek tak nějak ze slušnosti k autorce. Nechci psát byla příšerná, ale byla.

09.02.2021

Medailon krále Slunce Medailon krále Slunce Helena Babická

krásně napsané, napínavé, úžasně popsané pocity hlavní hrdiny, historicky podložená data, pět hvězdiček bych dala, kdyby bylo méně zdlouhavého popisování přírody na úkor děje.

21.11.2020 5 z 5

Kavky / Noční let / Sněžná slepota Kavky / Noční let / Sněžná slepota Ken Follett

strhují román z 2. světové války, kde Angličané pronikají do obsazené Francie a podnikají vše, aby škodili Němcům. Prvně jsem si uvědomila bezmezné hrdinství všech, kdo se zúčasnil jakéhokoli odboje. Krásně, poutavě psaný román, jak je u Kolleta zvykem

29.10.2020

Čas zemřít Čas zemřít Wilbur Smith

poutavý příběh, napínavé zvraty a přehodnocení životních priorit, vřele doporučuji

17.10.2020 5 z 5