Aligator805 Aligator805 komentáře u knih

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Od autora mám přečteny všechny jeho knihy. Tuto jsem četla jako poslední. Na to že jde o autorovu prvotinu je to velice povedené čtení. Postavy jsou sympatické. Čtenář sice velice brzy pochopí o co v příběhu jde. Ale to vůbec knize neubírá na zajímavosti.

19.09.2023 4 z 5

Smrt posluhovačky Smrt posluhovačky Agatha Christie

Opět skvělá Agatha. Krásně zamotaný příběh kde o podezřelé není nouze.

16.09.2023 5 z 5

Zločinné vášně Zločinné vášně Agatha Christie

Příjemné pohodové čtení. Pěkný výběr povídek. Největším překvapením je povídka Smrt na Nilu, která se velmi liší od velmi známé knihy s H. Poirotem.

27.05.2023 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Čtivé, svižné, napínavé. Skvělé napsané. Líbí se mi i prolínání časových rovin.

19.02.2023 5 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Velmi pěkný příběh a sympatické postavy. Kniha se opravdu velmi dobře četla a vůbec nevadilo že zde nevystupují Poirot ani slečna Marplová.

05.01.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Velice příjemná odpočinková kniha. Asi jedna z těch lepších se slečnou Marplovou.

25.03.2022 4 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Velmi podařená detektivka. Skvělý závěr a ještě lepší Hercule Poirot.

31.08.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Výborné, napínavé čtení.

08.10.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Velice pěkná česká detektivka. Série s Tomášem Volfem má vzestupnou tendenci. Svižný děj, zajímavé a věrohodné téma. Krátké svižné kapitoly. Autor čtenáře pořád drží v napětí.

18.02.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velmi dobré čtení. Příběh měl spád a napětí. Noční lov byl ale přeci jen o kousek lepší.

20.08.2017 3 z 5

Jizvy plné beznaděje Jizvy plné beznaděje Stefan Ahnhem

Po sérii s Fabianem Riskem jsem čekala trochu víc. Snad ani jedna postava nebyla sympatická. A Malin byla vyloženě protivná a sebestředná. Její protivné chování vyloženě rušilo detektivní zápletku.

15.04.2024 3 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Typická Agatha. Krásně zamotaný příběh, hodně postav, zajímavé prostředí, špionáž. A jako třešnička na dortu Hercule Poirot.

17.10.2023 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Velmi pěkně napsaný příběh. Tajemství z minulosti vyplouvají nad hladinu. Současnost se střídá se vzpomínkami na minulost.

06.10.2023 5 z 5

Koule Koule David Drábek

Posloucháno jako rozhlasová hra s Pavlou Tomicovou. A byla to pecka. Už dlouho jsem se tak od srdce nezasmála. Smích Pavly Tomicové v člověku probudí skvělou náladu.

22.03.2023 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Zase super čtení a další parádní případ oddělení Q. A Assadovy vtipy o velbloudech nemají chybu.

16.06.2022 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Skvělá kniha u které se člověk baví od začátku do konce. Absurdní děj se spoustou absurdních postav.

24.04.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Velmi dobře se mi to četlo. Za mě nejlepší díl ze série o Kate. Dobré čtení na zimní večer.

27.11.2021 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Milé, pohodové čtení.

15.01.2021 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Super! Nemohla jsem se odtrhnout. Weaver nezklamal. Už se těším na další.

18.05.2020 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Skvělé!! Opět velmi pěkný příběh.

07.03.2020 5 z 5