Alexxxka Alexxxka komentáře u knih

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Čtenáře to vcucne... hezky, pomalu a pak už není úniku. Těším se na další díly.

24.09.2023 5 z 5

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

Hodně silné kafe. Život nomádů je hodně zajímavý, dětství v poušti, kočovný život - krásně vykreslené.
Ženská obřízka ( v 5 letech!) tupou, špinavou žiletkou na nějakém kameni - HOROR! Že se to vůbec dovolí, děje se to pořád a pořád ( a ne u malého počtu dětí, žen ) - hrozné. :-(
Jsem ráda za to kde žiju a obdivuju každou ženu co si tím musela přejít, protože je to peklo moc si přeju ať se takové zvěrstva už nedějí...

14.01.2023 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Neuvěřitelné... Skláním se před statečností této mladé dívky. Zanechalo to ve mě spoustu pocitů, o gulazích jsem popravdě ani nevěděla takže přidaná hodnota... "Líbilo" se mi to víc než Tatér z Osvětimi a tuto knížku rozhodně doporučím i dál

30.08.2021 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Nechápu to a je mi z toho zle. Dočetla jsem včera a pořád se ke knize vracím. Jako máma 1,5 rocne dcerky nemůžu uvěřit... Toto bylo opravdu silné kafe!

20.04.2021 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Je mi hrozně líto, že knížku nemám doma. Je to snad moje úplně nejoblíbenější kniha od Jodi. Pasáže s vlky se mi dostali přímo do ❤️. Nádherná kniha a moc doporučuji!

07.03.2021

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Moc hezky vystavěný příběh, smutný a otřesný když člověk vezme v podtaz, že se takovéhle věci opravdu děly :-(. Ale že je to světový bestseller a je tam tolik chyb.... Tak to je ostuda.

05.03.2020 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Moje první knížka od Browna. Vybrala jsem si jí na základě ČV. Chvilku mi trvalo se začíst ale pak to už šlo jedna báseň. Je to skvěle vymyšlené - i když konec - co jsme a kam spějejme mi zas tolik neříkal. Každopádně oceňuji to, proč jsem si knížku vybrala. Moje milovaná Barcelona. jak kdybych byla včera v Sagrada Familia nebo Casa Mila, Park Guel... Bylo příjemné si tato místa oživit prostřednictvím knihy.

21.05.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

No já nevím... Kniha má nádhernou obálku, námět je zajímavý, je to čtivé, ale přišlo mi to strašně přehnané a nepravděpodobné. Hlavně ten závěr - to jsem koukala a jen kroutila hlavou :-D Rozhodně jsem četla i lepší knížky.

29.10.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Wau! Knížka mě od začátku chytla a neměla bych klid kdybych to nedočetla. Výborně napsané, vymyšlené a ten závěr... Napsané je to tak, že jsem všechny postavy, všechny scény, všechny pocity měla úplně před sebou. Jsem nadšená a vřele tuto knihu budu doporučovat dál.

25.10.2018 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Další knížka, kterou jsem si přečetla díky nádherné obálce. První stránky čtenaře možná vyplaší ale je to prostě úžasné dílo. Knížka ve mně zanechala spoustu pocitu a to mám na knihách ráda.

24.09.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Vubec nejsem technický typ, přesto jsem se v těch technických věcech neztratila. A Mark je borec! Vždy jsme se těšila na to jakou dá hlášku :-D Na konci knihy jsem se nemohla přestat smát. Těším se na novou knihu Artemis

28.04.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tak to byla jízda!!!! Přečteno za 1 den.

27.04.2018 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Přečetla jsem všech 6 dílu, tenhle je dle mého NEJlepší. Od knížky jsem se neodtrhla :-) Doporučuji

29.01.2018 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Já Lily a Atlasovi hrozně fandila už v Námi to končí. Tohle pokračování bylo jako pohlazení na duši. Děkuji

03.03.2024 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Moje první setkání s autorkou a teda :-) Jsem mile překvapena. V podstatě přečteno za pár hodin, moc mě to bavilo. A i když si za nějakou dobu už nebudu přesně pamatovat jak to celé bylo, vím že si budu pamatovat že se to četlo sakra dobře:-)

28.01.2024 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Jodi Picoult patří k mým oblíbeným autorům. A tahle knizka to potvrdila. Opět bravurní - to jak umí vykreslit postavy, jak se na nějaké téma dokáže podívat s několika úhlů pohledu. Wau. Tohle se vážně povedlo a doporučuji!!!!

27.01.2024 5 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Že začátku mi Sabina přišla přehnaná - ale nikdy jsem v takové situaci nebyla. Znám adoptované lidi a vím, že je zajímá co a jak bylo... Ale nedošli az na konec cesty. Já byla z knihy nadšená, určitě mi zůstane v paměti. I nějaké slzička ukápla.

02.01.2024 5 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Překrásná kniha. Skvěle vymyšlené. Alice najít Thomasz.... Líbí se mi jak vše do sebe krásně zapadlo, jsem ráda, že to není klasický příběh z koncentračních táborů, přesto poukazuje na to jak to bylo za války těžké a ty hrůzy se děli vlastně všude. Příběh o veliké lásce, o loajalite a velikém přátelství, o tom jak najít svůj klid... Jsem moc ráda že se mi knížka dostala do rukou. Určitě se poohlednu po dalších knihách autorky.

26.04.2023 5 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Jedním slovem: NÁDHERA.

30.03.2023 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Moc se mi líbila zápletka, kniha rozdělena do dvou částí. Nechci se vypisovat jak to bylo ale je to skvělá detektivka kterou jsem zvládla v podstatě za 2 dny .. Bylo to vystavené fakt super, napínavé, překvapující. Určitě knihu doporučím i dál. Jen škoda že v češtině nejsou další díly.

25.11.2022 5 z 5