Alexxxka Alexxxka komentáře u knih

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Tohle se mi ještě nestalo ale poprvé se mi film libi víc než kniha.... A to podotýkám - knížka je opravdu skvělá! A ty ilustrace.... Každopádně jsem moc ráda, že některé části - třeba část s jednorožcem ( a jeho koncem jak je to v knize) chybí, taky je ale škoda, že některé věci tam chybí. ( Třeba ten konec jak Tristan odmítnul trůn, nechal vládnout matku a nechal se zdržet světem ) ale přesto... rozhodně jsem ráda, že jsem si to přečetla a dávám 5 hvězd. A brzy si opět asi pustím film :-)

05.01.2023 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

B.A.Paris prostě umí. Napínavý příběh, pořád nevíte jestli to opravdu skončí tak jak si myslíte, nebo se něco změní ( jak jsem doufala já ) a nebude to tak "konečné" Každopádně od autorky mám přečteny všechny knížky a moc jí doporučuji. Píše totiž skvěle!

28.10.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Spíš se mi knížka líbila... Ale nebyl to úplně šálek mého čaje. Trvalo mi celkem dlouho než jsem knih přečetla, celkově mi to neodsypalo jak u jiných . Na začátku jsem byla mile překvapena, že se dozvím spoustu nových věcí...
Nakonec mě ale strašně štvala Barbora a celkově těch "špatných " události bylo na mě moc. Bylo to zajímavé a jsem ráda, že jsem knihu přečetla ale vracet se k ní nebudu.

21.08.2021 3 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Kniha oživla.... Za mě opravdu hodně povedená kniha.

25.05.2021 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Uf! Úžasná kniha - inspirovaná skutečnými událostmi plná emocí.... Naděje, láska, utrpení, statečnost, odvaha postavit se zlu, zlyhani, boj za lepší svět... Rozhodně stojí za přečtení a děkuji autorce, že to podala takhle srozumitelně.

01.10.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velice silná kniha, která ve mě zanechala spoustu pocitů - hlavně teda znechucení, další co mě napadá nekonečný kruh, kolotoč který chvílemi zpomalí, člověk si myslí že vystoupí ale opět se rozejde a pokaždé je to horší. :-( Pravdivý příběh -moc smutný, k tomu ty fotografie... Opravdu síla.... Doufám, že nikdo z mých blízkých takhle nikdy nedopadne...

04.04.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Colleen Hoover je neskutečná paní spisovatelka! Pro mě zatím asi nejsilnější kniha od ní. Těžké téma ale jak ona to umí! Opravdu klobouček a jasných 5*

09.01.2024 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Za mě skvělé. Hlavní hrdinka Franka - zdravotní sestra - 100% árijec, nejdříve nadšená nacistickou ideou dost brzy přijde k prozření - i díky rodině, nebo hlavně kvůli ní že to v pořádku není. Stane se nepřátelem režimu a když nakonec přijde o všechny rozhodne se to ukončit..
Pak ale potká v lese muže...
Moc krásný příběh o dvou silných lidech, atmosféra z toho, jak se v té době žilo ( strach, beznaděj, žádné práva, manipulace, nedůvěra.
Kniha plynulá, a konec za mě svižný, drželo mě to v napětí. A ten šťastný konec? Třešnička na dortu. Já už v nej nevěřila a i přes to by se mi to líbilo :-) Mám ráda šťastné konce.
Doporučuji

07.01.2024 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Moc hezký psané, Jojo Moyes prostě umí. Louisu mám ráda a i když jsem nečetla druhý díl, vůbec to nevadilo - neztrácela jsem se. Hlavní hrdinka sice měla hodně štěstí ale štěstí přeje připraveným:-) Četla jsem na dovolené a byl to moc dobrý výběr.

10.08.2023 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

(SPOILER) Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu, po knížce jsem sáhla abych splnila téma do Výzvy. A paní! To bylo super. Nejdříve jsem si myslela, že to bude takové plytké, červená knihovna. Ale tajemství Reeda - to byl vážně šok. V podstatě to pro mě byla skvělá jízda a od autorek si ještě někdy přečtu. Takže dík za výzvu!

01.03.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Knihu jsem opět zhltla jako malinu :-) Nevím, jestli ještě někdy překoná svoji prvotinu Za zavřenými dveřmi, přesto patří k mým oblíbeným autorkám a její knížky jsou sázka na jistotu, že mě to bude bavit. Tady jsem teda tušila, kdo nakonec bude vrah ale i tak mě překvapilo jak to celé vlastně bylo. A i když jsem už četla lepší knihy, stejně doporučuji a dávám plný počet hvězd protože Paris prostě umí.

17.05.2022 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Tak tohle byl můj šálek kávy :-) Střídání současnosti, minulosti, do toho dopisy, hezky vykreslené postavy, uvěřitelný příběh. Ano, i mě se příběh Elsie líbil o něco víc - ale to bude tím, že téma války je prostě silnější. Rozhodně příběh Reby má taky něco do sebe.

24.01.2020 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Pohlazení pro duši.... Moc se mi to líbilo! Nekonečný příběh miluju. Jak film tak aj kniha super.

10.09.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Lale měl mnohem víc štěstí než jiní. Pro mě to byl silný příběh jako každý z této hrozné doby. Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala.

23.05.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Toto je přesně typ knihy, který mě baví. Nemohla jsem se odtrhnout - prostě paráda!!! Jen doufám že se nikdy ničeho podobného nedožiju. A i když nejsem seriálová, na toto jsem zvědavá jak se s tím tvůrci poprali a určitě se na to podivam. Moc doporučuji

18.04.2019 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Druhá knížka od autora a přidávám ho do oblíbených. Pan Di Fulvio je spisovatel s velkým S a neskutečný vypravěč. Nevěřila bych, že historický román se mi bude takhle líbit. Obdivuji jak je celý příběh vystavěný. Každou postavu jsem měla před očima, příběh mě vytáhnul, cítila jsem pocity hlavních hrdinů. Je tam vše: přátelství, láska, nenávist, faleš, zoufalství, odpuštění a o tom, jak si jít za sny... Další plus nádherná obálka. A Mercuria si zamilujete :-) DOPORUČUJI!!!

20.03.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Alexandra je šílená!!! Četlo se to samo :-)

28.04.2018 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Nevím co bych dělala já... Nešlo soudit nikoho z nich... Každopádně nešlo nezamyslet se. Je to naprosto úžasná knížka na kterou jen tak nezapomenete. Doporučuji!

27.04.2018 5 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Jen jsem si říkala: Jak tohle celé dopadne? :-D Po celý čas jsem měla úsměv na tváři a nestačila se divit. Tohle se opravdu povedlo. Další skvělá knížka, která se mi dostala do rukou díky Výzvě.

25.03.2018 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Za mě trošku pomalé, rozvláčné ale ve finále se mi to celkem líbilo.

22.01.2024 4 z 5