AlbionFoxyFox Online AlbionFoxyFox komentáře u knih

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Z knih obdobného žánru průměr :( začátek mě ještě bavil, ale ke konci kniha spíše nudila. Konec byl hodně naivní a rychlý.

13.12.2021 3 z 5

Do temnoty: Od milosrdné smrti k masovému vraždění Do temnoty: Od milosrdné smrti k masovému vraždění Gitta Sereny

Klobouk dolů autorce, že takto dokonale zpracovala téměř nemožný úkol. Kniha ve mně vyvolává spíše více otázek než odpovědí, jsem nesmírně vděčná za možnost přečíst si o událostech z tohoto úhlu pohledu a velmi mě zaujal zapeklitý závěr. Téměř 80 let po událostech nám asi již úplná pravda zůstane skryta, ale i tak stojí za to se těmto tématům stále věnovat a alespoň takto si připomínat miliony nevinných obětí.

01.12.2021 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Asi nebyl dobrý nápad číst tuhle knihu v 7. měsíci těhotenství, ale možná o to víc jsem ji prožívala a upoutala mě. Sice jsem měla problém s množstvím postav a ke konci byl dej překombinovaný, celkově však mě čtení bavilo :)

25.11.2021 4 z 5

Dějiny Madagaskaru Dějiny Madagaskaru Pavel Hošek

O dějinách Madagaskaru jsem neměla ani nejmenší ponětí, takže jsem velmi vděčná za tuto publikaci i čtivou formu, jakou byla napsána.

07.11.2021 5 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Velmi čtivý příběh s mírnou duchařinou, prostřední část byla velmi napínavá, pak na mě trochu překombinovaná.

19.09.2021 3 z 5

Takový prima věk Takový prima věk Kiley Reid

Kniha se mi velmi dobře četla, byla nenáročná, ale vlastně pořádně nevím, co z ní mě zaujalo nebo nad čím bych přemýšlela. V rámci čtenářského klubu přečteno, odloženo a myslím, že si za měsíc nevzpomenu :)

17.09.2021 3 z 5

Český stát v době jagellonské Český stát v době jagellonské Petr Čornej

Poměrně obtížné a nepřehledné čtení, moc mi to složité poměry té doby neosvětlilo :(

12.09.2021 3 z 5

Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže Flint Whitlock

Čtivě napsáno, líbilo se mi, jak bylo dění dáváno do širších souvislostí, fotografická příloha je skvělá. Trošku mi vadilo neustálé omývání některých informací.

09.09.2021 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Krásný, byť fiktivní příběh, doufala jsem, že dopadne jinak, ale to nic neubírá na kvalitě. Jen osobně nedoporučuji číst během těhotenství, jak jsem to udělala já, dost jsem si místy pobrečela :)

15.08.2021 5 z 5

A stromy ve Vídeňském lese stále stojí A stromy ve Vídeňském lese stále stojí Elisabeth Åsbrink

Zpočátku mi dělalo problém zvyknout si na styl psaní, ale postupně se začal rozvíjet neskutečně silný příběh, který obsahoval pro mě spoustu zajímavých informací a opět úplně jiný úhel pohledu na druhou světovou válku a otázky šoa. Jen náhodou jsem předtím četla Deník Ruth Maier a životopis Nicolase Wintona, což se mi zvláštním způsobem krásně prolnulo a doplnilo. Určitě stojí za přečtení.

23.06.2021 5 z 5

Dějiny Taiwanu Dějiny Taiwanu Zdenka Heřmanová

Velmi příjemně a přístupně psaná kniha, ze které získá čtenář základní povědomí o dějinách této země.

17.05.2021 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Jednohubka na deštivé majové odpoledne. Začátek byl chvílemi až nudný, skutečně nahlas jsem se zasmála až ke konci. Za všech knih moderního fotra mě asi bavila nejméně.

02.05.2021 3 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Pro mě to byla jedna z průměrných knih, hůře napsaná verze Kingovy Temné půle, nějak jsem se celou dobu nemohla začíst tak, abych napjatě obracela stránky, byť kniha nebyla úplně špatná. Rozuzlení a závěr jsem bohužel čekala, jen epilog překvapil.

24.04.2021 3 z 5

Nikdo nás nečekal Nikdo nás nečekal Helga Hošková-Weissová

Přečteno za den. Na přednášce paní Helgy Weissové jsem byla se třídou a jsem velmi ráda za možnost paměti si přečíst. Kniha je výborně koncipována, skvělé jsou fotografie, po Deníku autorky je to skvělé doplnění jejího dalšího osudu.

20.02.2021 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Byla to jízda jako na horské dráze. Začátek skvělý, prostředí kliniky a bezejmenná pacientka mě děsily a zaujaly ale poté, když začaly sny, představy, zvláštní chování, neustálé změny, kdo je a není podezřelý, mě kniha nudila. Opět se to změnilo ke konci, který byl skvělý a nečekaný.

03.01.2021 3 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Kniha se velmi pomalu rozjížděla, velké množství postav a kapitoly z různých perspektiv byly o to náročnější k zatčení se. Rozuzlení v závěru bylo překvapivé ale celkově kniha nenadchla.

29.12.2020 3 z 5