Aktenanka Aktenanka komentáře u knih

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tuhle sérii prostě miluji :) čte se jedním dechem. Strašně napínavé, dobře napsané. Skvělé.

05.01.2024 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

King prostě umí psát. Je to dar. Díky za něj, protože pak my čtenáři můžeme žasnout nad jeho příběhy.

19.01.2024 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tak tohle jsou ty správné knihy, co by měl člověk číst. Nemám slov. Nádherně napsané, napínavé a všechno dávalo smysl. Celé to bylo tak opravdové a dojemné.

08.06.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tahle autorka mi opravdu sedí. Tohle je asi 4. kniha, co jsem od ní četla a super. Sofiin příběh jsem už četla, takže mi až teď došly některé narážky odkazující právě na tuto knihu. Miluji, když ještě pár dnů po přečtení sním o hlavních postavách (:

10.05.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhá knížka, co jsem od autorky četla a musím říct, že opravdu dobře píše. Stupňující napětí. Nečekané souvislosti v detektivním příběhu - nemáte šanci hned na začátku ani uprostřed knihy odhalit padoucha, takže vás příběh baví po celou dobu. Reálné zápletky.

23.12.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Miluji tuhle sérii. A tipuji, že další díl se bude jmenovat Hrad ve Skotsku :)

01.06.2022 5 z 5

Uzasna knizka - nebo spis uzasna metoda. Knizka je zbytecne natahnuta a pise dokola o tom samem. Nicmene odkaz, ktery v ni je, mi zmenil zivot. Vzdycky jsem si myslela, ze jsem bordelar a ze nikdy nezmenim fakt, ze si ve vecech nedokazu udrzet poradek. Tahle kniha mi otevrela oci a zmenila u me doma spostu veci (zbavila me spoustu veci). Diky.

24.07.2017 5 z 5

On On Elle Kennedy

Nepřečetla jsem si o čem to vlastně je, tak mě to krapek zaskočilo. Zajímavý příběh, ale moc mě to nezaujalo. Na můj vkus až moc popisu intimního styku mezi dvěma muži. Vlastně tak půlka knihy je jenom o tom. Prostě porno knížka.

19.12.2020 4 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Tak tohle mi vyrazilo dech. Vubec jsem nevedela do ceho jdu. Proste byla nekde doporucena od nejake velmi vazene osobnosti. Tak jsem si ji vypujcila a dala se do cteni. Zprvu jsem nechapala o co jde, ale pak me to cele vtahlo do pribehu. Brilantne napsane. V zivote jsem necetla tak kvalitni knihu. Propracovana, prekvapiva, napinava, dokonala. Pro me obrovsky zazitek. Pochybuji, ze se mi nekdy do ruky dostane podobne krasne dilo jako bylo tohle. Smekam pomyslny klobouk.

25.09.2017 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Krásně napsané. Dojemné.

07.01.2024 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Perfektní. Trošku jako Základní Instinkt. Jako konec mě mrzel, že to takhle dopadlo. Ale perfektně napsané. Sympatie se vám během knížky přenáší - nejprve mu fandíte, pak ho nenávidíte, zase mu fandíte, nakonec ho litujete, místy nenávidíte oba dva. Prostě hodně psychologický román.

17.10.2023 5 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Knížka byla super. Ze začátku mě to neoslovilo, ale pak se to rozjelo. V půlce to začalo dávat smysl. Líbilo se mi, jak se prolínala současnost s minulostí. Jako jo, ten příběh je přitažený za vlasy, ale je originální.

07.07.2023 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Perfektní knížka. Plno překvapivých momentů a přesto bylo uvěřitelné, že se to opravdu může někomu dít.

14.10.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tak po těch béčkových knihách, co jsem teď četla, byla tohle fakt pecka. Nádherný příběh s napětím. Člověk absolutně netušil, co bude dál. U některých částí jsem brečela jak želva. I když už dávno nejsem cílová skupina, tak někde ve mě je pořád ta dívčí naivní romantická dušička. Moc se mi to líbilo.

24.11.2020 5 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Třetí kniha, kterou jsem od této autorky četla a opět výborná. Líbí se mi, jak krásně přibližuje ve svých knihách život v Hamburku a to prostřednictvím různých témat (teď o lodích), jak se v každé knize objeví Knut a recept na něco sladkého :)

21.02.2022 5 z 5

Angelika, markýza andělů. 1. díl Angelika, markýza andělů. 1. díl Anne Golon (p)

Angeliku ve filmovem provedeni znam velmi dobre a vzdycky jsem ji mela velmi rada. Po precteni knihy mi doslo, jak moc je filmove zpracovani oklestene a neda se vubec srovnat s knihou. Opravdu je ve filmu odstraneno tak 90% z knihy a hodne je dej upraveny i chronologicky. Po precteni jsem si pustila prvni dil ze serie o Angelice a je to hruuuza. Knizka zachycuje tolik z charakteru postav a film je jenom povrchni sestrih nekolika udalosti. Tesim se na druhy dil knizni serie a s filmovou verzi definitivne koncim :)

23.07.2017 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Od strany 180 mi došla pointa příběhu. Takže to mi pak trošku pokazilo “překvapení”. Jinak skvělé téma. Druhý díl číst nebudu, protože mi ta druhá dvojice lezla na nervy už teď, takže tímto pro mě série začíná i končí.

14.10.2022 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Naprosto skvělá, ohromující série. Moc mě to bavilo. Postavy mi tak přirostly k srdci, že je mi líto se s nimi rozloučit. Bravo!

09.04.2022 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Líbila se mi. Aktuální téma. Vtipně napsané. Oddychovka na jeden den.

08.01.2022 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

První půlka knihy super. Pak už mi to přišlo jen o natáhnutí děje na více stran. O ničem. Kdyby se příběh o čtvrtinu zkrátil, prospělo by mu to.

06.10.2021 4 z 5