Akléda_ Akléda_ komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knížku jsem ohodnotila poměrně vysoce i přes to, že jsem z ní tak na větvi nebyla. Po přečtení jsem pochopila co na knížce všichni vidí, můj problém s ní byla moje neznalost dějepisu. Ztrácela jsem se v postavách, neměla žádný historický kontext a tím pádem se do toho tolik nevžila. Bavila mě lehká romantická linka a hlavní hrdinka, ale neoslovilo mě to natolik abych si od autorky chtěla přečíst něco dalšího. Zatím.

25.10.2020 4 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Prokletá krev je dobrá knížka. Můj problém je, že jsem se nemohla začíst a nedokázala se vžít do děje, takže mi bylo jedno co se děje. Je to plný akce, ale já se fakt nemohla začíst. Posledních sto stran se zdálo že bude super, ale pak se to vzrhlo a posledních padesát stran bylo jedno velký wtf který doteď nechápu. Bohužel, průměr.

08.07.2019 3 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Miluju Muffin a čaj. Tohle miluju ještě víc. Pouto mezi klukama je dokonalé, navíc to celé nestojí jen na romantice, je to neskutečně čtivé, vtipné, smutné a boží. Miluju postavy, miluju autora, miluju vše spojené s touto knihou! A pamatujte, zvědavost zabila kočku.

09.05.2019 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Hezká, milá a hlavně vtipná oddechovka která se rychle čte. Nápad není nic extra, ale líbil se mi popis nebe. Při jízdě v MHD jsem měla co dělat, abych se nesmála nahlas ????

30.01.2019 4 z 5

Naprostá šílenost Naprostá šílenost Tereza Kopecká

Já prostě miluju komiksy od Paseky. Kdyby nebylo semináře na škole, ještě dlouho bych se k tomuto dílu nedostala, a to by byla velká škoda. Celé je to krásně vyvedené, ať už se jedná přímo o kresbu nebo o to spektrum barev, které je využito. Krásně doplňují příběh a hrají si s ním, úžasný. Celkově to téma úzkosti, smíchané s nějakým vnitřním bojem a trochou lásky, to bylo geniální. Jsem moc ráda, že máme knížky, které se těmto tématům věnují, je to potřeba. Navíc se mi líbilo i to, jak to bylo reálné, ty úzkosti za mě byly popsané dost odpovídajícím stylem, působilo to na mě sice dost melancholicky a smutně, ale řekla bych, že přesně to to mělo vyvolat. Jen je za mě škoda toho rychlého konce, který za mě nebyl úplně nutný. Jinak ale nemám co vytknout a rozhodně doporučuji, tento český kousek by měl být víc vidět.

07.05.2024 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Ali Hazelwood byla první autorkou od které jsem četla romantickou komedii a tak i nadále zůstává v mém srdíčku, i když mám mnohem radši Elenu Armas a její Lásku po španělsku. Stejně tohle bylo ale moc fajn oddechové čtení, které jsem si užila. Autorka romantiku a mužské protagonisty prostě umí. Navíc se mi líbí do jakého prostředí to celé zasazuje a že se zabývá i něčím navíc. Ženy ve vědě, to jak to nemají vůbec jednoduché, zároveň tu byly chaty, Twitter, průhledná zápletla s tím spojená, která mě ale i tak bavila, mohla jsem aspoň sledovat jak se k tomu hlavní hrdinové dostanou. Celé se to skvěle a rychle čte, Leviho jsem si zamilovala a dokonce jsem si oblíbila i Marie Curie. Samotný konec se mi také líbil, bála jsem se aby to nebylo moc rychlé a nepřirozené. Jako šlo by to asi lépe, přerod z "mám strach ze závazků" na "nechci o tebe přijít, zkusíme to" byl pořád docela rychlý, ale to uvědomění a věci co to doprovázely mi přišly dobře napsané, takže ve výsledku asi v pohodě. Dokonce jsem se stejně jako v Hypotéze na konci dočkala něčeho víc než jen "žili šťastně až do smrti" a to se mi moc líbilo. Nečekala jsem to a přidalo to zase něco navíc, takže za mě super. Bee mi teda po celou dobu čtení nebyla moc sympatická, ale vyvažoval to Levi. Sexuální scény za mě bohužel ale byly dost divné, měla jsem nejednou problém s tím, že jsem vůbec nevěděla co se děje. V jedné chvíli se líbali, pak byla zmínka o přirážení a najednou měl na sobě boxerky? Nevím jestli to bylo překladem, mým zmatkem nebo co se stalo, ale cirka u dvou ze tří scén jsem měla stejný problém, takže se obávám že je chyba spíš v textu. Jinak ale nemám co víc říct, autorka je sázka na jistotu, další její knížky si určitě přečtu.

28.02.2024 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím přiznat, že to na tom byl asi ten nejlepší zážitek. Vlastně upřímně ani nevím, proč jsem se do knížky pouštěla, nejsem totiž žádný skalní fanoušek HP ani Malfoye, ani Toma Feltona jako takového. Viděla jsem na knížku ale tolik pozitivních ohlasů i od neskalních fanoušků, že jsem si jí nakonec pořídila a poslechla. A jako, nelituji toho, ale kdybych to neudělala asi by mě to nijak extra nemrzelo. Interpretace od Anežky Pohorské a Radka Škvora byla úžasná, krásně se to poslouchalo, mně již známé hlasy jsem si velmi užila a byla to rozhodně jedna z věcí, díky které jsem si knížku užila. Pokud třeba váháte nad audioknižním zpracováním, nemáte vůbec proč. K obsahu jako takovému. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, jednotlivé kapitoly jsem si užívala, několikrát jsem se smála nahlas a jsem ráda, že jsem měla možnost podívat se pod pokličku a dozvědět se nějaké historky. Oceňuji i to, že se autor zabývá těžšími tématy. U těch těžších témat to nešlo natolik do hloubky, což je pochopitelné, ale mě to nestačilo. A zbytek knížky jsem si užila, ale nic víc. Možná kdybych byla větší fanoušek HP, budu nadšenější. Takhle jsem strávila příjemných pár hodin poslechem vtipných historek a nahlédnutím za oponu, ale brzy na to, že jsem tohle vůbec slyšela nejspíš zapomenu.

29.01.2024 3 z 5

Rodiny a rodinky Rodiny a rodinky * antologie

Sbírky povídek jsou vždycky (kromě Z pera knihomolů, kde byly boží fakt všechny) takovou loterií, protože většinou se vám něco hodně líbí, něco hodně nelíbí a zbytek je prostě fajn. Nejinak tomu bylo i tady. Nejvíce jsem si oblíbila povídky od Petry Dvořákové, Ani Geislerové, Marka Epsteina a Anny Musilové. Další dvě povídky se mi fakt nelíbily a ty zbylé čtyři byly průměrem. Doporučuji podívat se spíše na hodnocení jednotlivých povídek. Líbilo se mi to rodinné téma, které se celou sbírkou prolínalo a moc oceňuji i to, jak je celá sbírka krásně udělaná. Rozhodně se pustím do dalších sbírek z této edice, povídky jsou super na hektické období, kdy nemáte moc času. A já osobně objevila i další české autory, jejichž díla chci rozhodně ještě prozkoumat. Stejně tak jsem objevila i autory od kterých vím, že si asi nějakou dobu nic nepřečtu, minimálně se do toho nebudu nijak hrnout. Jako celek doporučit můžu, ale doufám, že v této edici najdu ještě nějaký lepší kousek.

25.01.2024 3 z 5

Syn podsvětí Syn podsvětí Vladimíra Šebová

Po Dceři zimy jsem se těšila co dalšího autorka napíše a doufala jsem, že mě to bude bavit minimálně stejně jako předchozí dílo. No, bohužel Syn podsvětí mě tolik nenadchnul. Rozhodně to není špatná knížka, ale v porovnání musím říct, že Dcera zimy je prostě mnohem lepší. Tady mě to čtení nebavilo tolik a tolik mě netáhlo, neměla jsem problém se odtrhnout. Líbilo se mi, že je knížka rozdělená na několik částí, opět tu máme severskou mytologii, spoustu mýtických postav a bytostí, bylo to vtipné a vlastně mě to bavilo. V Dceři zimy jsem byla překvapená, že mi nechyběla romantická linka a stačilo mi to sesterské pouto. Tady máme romantické linky hned dvě a za mě teda nic moc ani jedna z nich. Opět, nebylo to špatné, ale prostě mě to úplně nevzalo. Ten svět a zvraty, to všechno bylo fajn, ale nějak mi nesedlo že se to odehrává v přítomnosti. Celkově nemůžu říct, že by na knížce bylo něco úplně špatně, jen s každou věci která mi přišla super se pojí něco, co už tak super nebylo. Na navození podzimní atmosféry to ale bylo fajn. Pokud ale chcete od autorky něco zkusit, jděte do Dcery zimy. #spoluprace #humbookblogeri

18.10.2023 3 z 5

Pokrevní cejch Pokrevní cejch Tracy Deonn

3,5*/5* Na pokračování Mýtonošů jsem se těšila dva roky a sice jsem si to užila, ale nadšením do stropu úplně neskáču. Bylo to děsně dlouhé a nepřišlo mi, že by nutně muselo být. Jo,byla tam spousta akce, ale vlastně jsme stihli s hlavními hrdiny prožít jen pár týdnů. Četlo se mi to teda extrémně pomalu, vůbec nevím proč. Postavy mi byly sympatické, ale zase ne nijak extra,ani jedna z nich. Romantická linka tady za mě nic moc a Bree mi už občas lezla na nervy. Trochu jsem se ztrácela a zvraty mě sice dokázaly občas i překvapit, ale vlastně mě nikdy nic nevzalo tolik, že bych byla úplně uchvácená. Bohužel se mi zdá, že tohle je trochu vycpávkový díl, což mě fakt mrzí vzhledem k počtu stran. Autorka to má ale velmi dobře propracované, líbí se mi, že je hlavní hrdinka tmavé pleti a já tak můžu nahlížet na spoustu problémů, které jsou s tím spojené. Bavilo mě to,na třetí díl se těším, ale už podstatně méně než jsem se těšila na tento.

07.10.2023 4 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Koukám že půjdu dost proti proudu, ale bohužel, mě tohle nijak závratně úžasné nepřišlo. Nutno říct, že jsem váhala, zda se do knížky pustím, po debatě s kamarádkou, která mě na čtení dost nalákala, jsem si řekla, že nakonec jo. Přečtení sice nelituji, ale kdybych knížku minula, asi by mě to tolik nemrzelo. Musím ale uznat, že námět a celý ten příběh je fakt super. Je to tak trochu variace na Sedmero krkavců, které já jsem teda nikdy nemusela, ale tady mě to bavilo. Pouto Shiori a jejích bratrů bylo vykresleno moc hezky, na rozdíl od romantické linky. Já vám nevím, ale prostě jsem jim to nějak nevěřila, hlavně teda ze strany Shiori. Jako postavy samotné byly fajn, ale když byly spolu tak tam ta jiskra prostě nebyla. Četlo se to docela dobře, bavily mě ty pírka na začátku každé kapitoly. Stejně tak mě bavilo to originální prostředí, se kterým se já osobně tolik nesetkávám. To všechno bylo moc fajn, ale bohužel mě knížka nijak nevtáhla a já tak plula spíše po povrchu, než že bych to prožívala s hlavními hrdiny. A bohužel musím teda říct i to, že jsem dost věcí odhadla a nemohlo to být kvůli tomu, že bych znala Sedmero krkavců, jelikož ty jsem kvůli své nevoli nikdy nečetla ani neviděla. Za mě je tedy finální pocit lehce nadprůměrný díky prostředí a originalitě, jinak by to ale bylo dost typické YA čtení.

09.07.2023 3 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Když jsem viděla to vysoké hodnocení tady, tak jsem se trochu zlekla. Čtenáři této knihy jí buď vychvalují do nebes, nebo říkají, že by šla zkrátit na polovinu. Vzhledem k tomu, že mně už i Hypotéza lásky, další typický příklad romcom knih, přišla dlouhá, jsem si byla skoro jistá, že se budu řadit k té druhé skupině. A nevím co se stalo, ale PANEBOŽE tohle bylo TAK skvělý! Já fakt nevím, jak je možné, že mě 456 stran hate to love romantiky s fake dating linkou mohlo bavit, ale fakt bavilo! Autorka prostě zvládla udělat nějakým zázrakem to, že všechno co chcete a potřebujete k tomu abyste si tohle čtení užili, tady prostě funguje. Vtip, romantika, šílená španělská rodina, prostředí Španělska, všechno je to boží. Mě tady dokonce bavila i ta hate část, což se většinou fakt neděje. Bylo to prostě boží, miluju Aarona, užívala jsem si každou stránku a od autorky nutně potřebuju víc. Pokud hledáte knížku na léto, nebo i jakékoli jiné roční období samozřejmě, po tomhle sáhněte. Nebudete litovat.

09.07.2023 5 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Jsem neskutečně ráda, že jsem se do téhle knížky pustila, tohle mě fakt bavilo. Autorův humor a s tím související styl psaní, kdy vám říká kdy bude vražda, co se v příběhu stane a co ne, je na jednu stranu bizár, ale na stranu druhou mě to bavilo. Po začátku jsem předpokládala, že to celé bude jen o tom humoru, ale ona je tady opravdu i detektivní zápletka. Ten konec mě velmi překvapil, nechápu jak jsem si to mohla nespojit, když jsem to celou dobu měla před sebou a ještě mi to autor prakticky strčil pod oči. Líbilo se mi to moc, bylo to čtivé a prostě jsem si to celé moc užívala. Jediná moje výtka putuje k množství postav, kdy jsem se ztrácela a nevěděla kdo je čí co, zda je tohle ex něco, bratr nebo teta ze třetího kolene. Zase jsme ale díky tomu měli knížku rozdělenou do několika částí, ve kterých jsme měli možnost blíže sledovat jednotlivé postavy a to se mi líbilo. Jako celek rozhodně doporučuji, mám v plánu v tomhle žánru pokračovat a tohle bylo skvělé na začátek.

02.06.2023 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Pokud hledáte nějaké velmi pozitivní čtení, které budete mít rychle prolistované, zalepíkujete si ho a budete se k němu moct vracet, Panda a dráček je přesně pro vás. Já si knížku dávkovala v období maturit a přijímaček a byla to přesně ta dávka motivace a pozitivity, kterou jsem potřebovala dodat. Našla jsem si tam spoustu krásných myšlenek, až mě překvapilo jak moc blízké mi to bylo. Autor vychází z buddhismu a jelikož jsem ateista, čekala jsem, že mi to nebude tak blízké. Stejně se mě to ale dokázalo hluboce dotknout a jsem si jistá, že se minimálně k těm zalepíkovaným pasážím budu vracet. Nádherné ilustrace jsou jen božím bonusem. Pokud si chcete rozjasnit zasmušilé dny, tohle vřele doporučuji.

25.05.2023 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Na každý další HumbookTip jsem zvědavá, protože tyhle knížky by se měly něčím odlišovat od ostatních. Minimálně já to tedy očekávám a jsem ráda, že Korunní princezny mě nezklamaly. Ze začátku mi to atmosférou hodně připomínalo Barbie princezna švadlenka, potom to byla taková temnější Disney pohádka a pak už se to vydalo jiným směrem, pořád mě to ale dost bavilo. Ten svět je tu popsaný moc hezky, i když jsme z něho neviděli asi zase úplně tolik a rozhodně by se na tom dalo ještě zapracovat. Stejně tak magie je hezky vymyšlená, za mě to dávalo smysl a užívala jsem si to. Líbil se mi motiv toho, jak Rose o Wren vůbec neví a když to zjistí, můžeme sledovat jaké má ohledně toho pocity. Moc hezky autorky pracují se vztahy a s city, ať už ohledně sester, samotných čarodějů a jejich "spolku" nebo i romantické linky. Na začátku jsem úplně nevěděla kam se to vyvine, ale ve výsledku jsem byla spokojená. Hezky bylo popsané i to samotné čarodějnictví, to mě hodně bavilo. Jen mi přišlo, že zvraty, které se v knížce odehrály byly všechny očekávatelné, minimálně mě tedy nic z toho úplně neohromilo. Taky si myslím, že by se knížka dala trochu zkrátit, někdy okolo půlky mi přišlo, že trochu ztrácí tempo, ale pak se to zase zlepšilo. Celkově jsem tedy spokojená, spojení dvou autorek velmi dobře fungovalo, já si to užila a těším se na pokračování.
#humbookblogeri #spoluprace

16.05.2023 4 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Ani nevíte jak moc mě mrzí, že u téhle knížky nebudu moct chválit. Já se na ní totiž TAK těšila! YA heavy contemporary kde hlavní hrdinka ztratí svého přítele při autonehodě - může být snad něco, co by víc vystihovalo můj strach? Nejspíše ne. Pokud je ale něco, co popisuje jak bych se poté cítila, tahle knížka to bohužel není. Po celou dobu čtení jsem si říkala no, to je fajn, hm hezký, fajn no, ale stane se tam už něco? Ne? Pořád ne? A najednou jsem byla na konci a zjistila jsem, že se vlastně od začátku nic nezměnilo. Hlavní hrdinka tam sice měla nějaký vývoj a uvědomění, ale mně to nepřišlo moc adekvátní. Navíc vysvětlení toho, jak to, že si Julie se Samem volají, mě taky moc neuspokojilo. Vlastně mi přišlo, jako kdyby to vůbec vysvětlené nebylo. Celá tahle knížka mi prostě hrozně rychle utekla, protože se fakt skvěle četla, ale na konci jsem zjistila, že se za celou dobu vlastně nic moc nestalo. A pokud ano, tak mi to přišlo jako tak malá změna, že jsem si toho ani nevšimla. Vedlejší postavy už si teď nepamatuju a romantická linka jako taková mě nechala naprosto chladnou. Možná jsem knížku měla jen přehypovanou ze zahraničí, nebo jsem prostě čekala něco jiného, každopádně nejsem vůbec spokojená.

04.05.2023 2 z 5

Velká šance Velká šance Jeffrey Patrick Kinney

Už moc nevím co k jednotlivým dílům psát, protože mi přijde, že je to pořád to samé. Tady mě dost bavila zápletka a to, že se celá kniha odehrává v pár měsících a ne v průběhu roku, přišlo mi, že to bylo celé svižnější. Já mám Poseroutku prostě ráda, už mi to nedá nic extra, ale z nostalgie a na odpočinek je to super. Některé díly jsou slabší, některé už se trochu vykrádají, ale tohle bylo zase fajn počtení.

02.01.2022 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

První knížku od autorky, Kultiho, jsem si užila, ale bylo to na mě moc dlouhé. To se u Malychina nestalo a já si to tak naplno užila. Hlavní hrdinka, její bratr a všechny ostatní postavy byly geniální a já si všechny jejich konverzace hrozně užívala. Saša je naprosto geniální chlap, kterého jsem milovala a vztah mezi ním a Gaby byl skvělý. Líbilo se mi, jak se pomalu vyvíjel, navíc romantika od kamarádů k lásce je něco co já můžu. Prostředí hudby a koncertů mě moc bavilo a navíc miluju humor autorky. Ano, je hodně o hovnech, a to doslova, ale mě tohle prostě baví a děsně jsem si to užívala. Dočkala jsem se i nějaké té erotiky a epilog byl také moc krásný. Za mě rozhodně ano, tohle bylo skvělé, kratší knížky autorce prospívají.

13.09.2021 5 z 5

Od knížky jsem víceméně dostala to co jsem čekala. Chtěla jsem oddechový příběh, u kterého budu moct vypnout a bude se rychle číst. Moje čtecí tempo bylo díky skvělému stylu psaní dvojnásobné, což bylo super. Bohužel musím říct, že romantická linka byla nic moc, hlavním hrdinům jsem to nevěřila a nic mezi nimi nebylo. Stejně tak jsem se těšila na prostředí Paříže, které ale bylo jen na začátku a na konci, což mi bylo líto. Líbilo se mi zasazení těžkého tématu do knihy, ale i přes to, že jsem si odpočinula jsem nebyla tak na větvi. Každopádně se k autorce určitě vrátím, až budu chtít zase něco oddechového.

13.09.2021 3 z 5

Neviditelné město Neviditelné město Monika Peetz

Nejspíš budu se svým názorem vybočovat z řady, ale tohle mě prostě nebavilo. Prvních sto stran bylo fajn, ale pak mi to celé přišlo moc dlouhé, utahané a v druhé části knihy už jsme se točili v kruhu, kdy se hlavní hrdinka snaží zjistit co se stalo a tak se neustále vrací do minulosti, pak do přítomnosti, snaží se napravit své chyby a takhle pořád dokola. Ani Lena mi jako hlavní hrdinka moc nesedla, nebyla mi vyloženě protivná, ale nevybudovala jsem si k ní žádný vztah. Naopak Dante mě bavil, ale jeho potenciál nebyl vůbec využít. Romantická linka byla totálně mimo a vůbec mi tam nesedla. Knížka má ale aspoň krásnou obálku a krátké kapitoly. Do dalších dílů se nejspíš pustím, zajímá mě jak v ději autorka bude pokračovat, ale nijak mě to neohromilo.

08.06.2021 2 z 5