Ajli Ajli komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak jsem si po dlouhé době u knihy pobrečela... :-) A nebylo to kvůli tomu, že jsem jela zrovna od zubaře :-D Naprosto geniální kniha. Trochu jsem se bála, že budu zase klasicky ten mimoň, kterému se profláklé knížky nelíbí, ale tentokrát musím souhlasit s většinou. Po velké odmlce přidávám další skvělou knihu do svých oblíbených a určitě nad ní budu ještě dlouho přemýšlet. :-)

01.03.2017 5 z 5

Napsáno lehce, vtipně, zajímavě. Je znát, že autor je pokorný. Moc se mi to líbilo. :)

02.08.2023 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy přečetla. Budu na ní asi ještě dlouho myslet :)

28.09.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvělá knížka, jen mě zklamal konec :-)

27.03.2020 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) První polovina knihy byla úplně bezvadná. Narozdíl od ostatních komentujících mi ,,omáčka" okolo vůbec nevadila. Časem se ale začalo všechno moc opakovat a konec mě neskutečně zklamal.
Čekala jsem jakýkoliv konec, ale takový jaký nakonec byl se mi opravdu nelíbil. Taky jsem čekala, že Petr Káju zachrání.
Plno věcí mi přišlo málo uvěřitelných, i to že s Petrem byl každý ochotný mluvit a v některých věcech měl až moc velkou kliku. :D Vyhledala jsem si díky knize spoustu nových slov, které jsem neznala a pořídila si gagát. :D
Také mě velmi překvapilo, že na to kolik má kniha stran, jsem objevila tuším pouze jednu chybu, což je u dnešních knih už téměř zázrak. To opravdu moc chválím.
V zásadě to byla velmi dobře napsaná kniha, líbily se mi i dialogy. Jsem zvědavá na další autorčinu knihu. :)

10.04.2023 4 z 5

Memento Memento Radek John

Konečně knížka o světě feťáků, která může puberťáka dokonale přesvědčit o tom, že fetování nikoho neosvobozuje, nekončící euforie neexistuje a pokud se člověk vydá touhle cestou, málokdy vede cesta zpátky.

14.06.2017 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

SPOILER:

Kniha mě moc bavila, hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. I přesto, že nenosím plavecké brýle do restaurace, tak mám problém, když jsem v hlučném prostředí a proto jsem s ní v tomto ohledu soucítila. Děkuji také za šťastný konec, moc často je teď v knihách nevídám. :)

03.03.2023 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Týjo to byla zase jízda! Neuvěřitelně silná kniha, jako pokaždé u Jodi Picoult. Už se těším na další její knihu :-)

06.09.2019 5 z 5

Osamělá Meredith Osamělá Meredith Claire Alexander

Kniha plná naděje. :) Bohužel také plná chyb. Korektor pravděpodobně četl knihu poslepu. :D

15.11.2022 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená. Postupem času ale moje nadšení opadlo a jelikož nikdy nenechávám knížky nedočtené, dočetla jsem i tuto knihu. Po jazykové stránce je to jistě krásné, něžné dílko, po straně obsahové již silně pokulhává. Škoda že autor do knihy nezařadil více kapitol, kde by o jejich vztahu psala jeho dívka. Bylo by to o dost zajímavější a vyváženější, než když si autor sám nad sebou honí ego a dělá ze sebe poloboha. Obálka a grafické provedení je každopádně moc povedené a určitě zaujme spoustu čtenářů. Pochválit také musím práci korektora. Dlouho se mi nestalo, abych v knížce nenašla chyby :-).

04.01.2020 3 z 5

Liščí oči Liščí oči Petra Hůlová

Opravdu nechápu hodnocení a komentáře některých lidí. Že je kniha dětinská, iracionální? JE TO KNIHA PRO DĚTI! Panebože, proberte se! Mně se kniha moc líbila, naopak mi přišlo moc hezké, jak je zde ukázaný sourozenecký vztah. Jak se o sebe brácha se ségrou starají, ale zároveň se i štvou. :D Manipulaci s dětmi vidím dnes na mnoha místech, ale v téhle knize jsem tedy nic takového neobjevila. Moc hezká knížka o odvaze a přátelských vztazích. A ilustrace knize jen přidávají hodnotu. Knihu moc doporučuji a odsuzuji všechny lidi, kteří se tady ohánějí nějakou trapnou propagandou, která v ní rozhodně není. Koukněte se nejdřív na dnešní vládu a pak o něčem takovém mluvte chytrolíni.

23.02.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvělá knížka, ale ocenila bych nějaký slovníček. Neustále si dohledávat významy slov bylo unavující.

01.08.2023 4 z 5

Dějiny světa v 50 psech Dějiny světa v 50 psech Mackenzi Lee

Bez vnucování autorčiných názorů a jejích velmi trapných vtipů by byla kniha mnohem lepší.

22.01.2023 1 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Pardon, ale tohle nepřipomíná thriller ani zdaleka. Dočetla jsem kousek za 100 stranu a tím končím, protože mi to přijde jako ztráta času.

25.05.2023 1 z 5

Absolutně souhlasím s komentářem níže mia.com. Tyhle sebelítostné paměti ubohého, bohatého feťáka, který akorát neustále opakuje kolik žen přefiknul a jak na něj na chudáčka byli všichni zlí, když si za to mohl sám, jsou jednou z nejhorších knih, co jsem kdy četla. A to radši ani nemluvím o korektuře textu, u které je už u nás asi tradicí, že proběhla nejspíš potmě.

06.05.2023 odpad!

Tišina Tišina Susanne Skogstad

Myslím, že tuto knihu pochopí jen lidé s opravdu hlubokým cítěním. Mně se velmi líbila. Jednohubka jen na pár chvil, ale nechá hlubší otisk. :)

11.03.2023 5 z 5

To To Stephen King

Skvělá kniha. Dokonce moje první kniha od Kinga. Žádná další jeho kniha mě tolik neoslovila jako tato. Akorát mě mrzel ten konec, který byl viditelně odfláknutý. I přesto si zaslouží těch pět hvězdiček : ).

19.10.2014 5 z 5

Jak odhalit skryté narcisty a bránit se jim Jak odhalit skryté narcisty a bránit se jim Debbie Mirza

Nejlepší kniha, kterou jsem zatím o narcismu četla. Nejspíš je to kvůli tomu, že ,,můj" narcista, byl zrovna ten skrytý. (:

13.11.2022 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Bohužel mě velmi zklamala. Člověk, který podněcuje lidi, kteří mají psychické problémy, aby nebrali antidepresiva opravdu nemůže být normální. Natož, když s velkou vážností mluví o minulých životech, že tomu má člověk věřit a vzápětí píše, že to nikomu necpe. :D To, že na sobě zkouší hypnózu a dodržuje nějaké půsty, bylo jen pomyslnou třešničkou na dortu. Jediné co mi kniha dala jsou citáty od JINÝCH lidí, které v knize opakuje klidně 3x. Plus knihu nafouknul, na nějakých 200 stránek, kdyby šetřil papírem a nenechával každou čtvrtou stránku poloprázdnou, knížka by vystačila na 150 stránek. :)

26.02.2022 odpad!

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková