Ajinka79 Ajinka79 komentáře u knih

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Kniha mě nadchla! Takový zjednodušený Malý princ. Doporučuji.

19.04.2024 5 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Já tu ženskou miluju. I kdyby její knihy neměly takovou gradaci, stejně by se mi líbily. Styl psaní je přesně podle mého gusta! Těším se na další čtenářský zážitek.

05.04.2024 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Jsem mile překvapena. FF si občas poslechnu, na Nirváně jsem vyrostla. Nikdy bych nevěřila, že člověk takového formátu může být takhle pokorný. A mám z toho radost. Chybí mi tam zmínka o seznámení se ženou, ale je to kniha hlavně o hudbě, ženy (kromě mámy a dcer) nejsou vlastně vůbec zmiňovány.

11.02.2024 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Karen Swan

Aha, také patřím do řady těch, kteří netušili, že se jedná o sérii. Proto tolik otazníků a nezodpovězených otázek. Jak už bylo řečeno, ta romantická linka byla hodně naivní a spíš jsem fandila Feltonovi.

22.01.2024

Encyklopedie velmi důležitých věcí pro děti, které chtějí všechno vědět Encyklopedie velmi důležitých věcí pro děti, které chtějí všechno vědět kolektiv autorů

Také knihu moc doporučuji, dcera si v ní uz čte sama, obsahuje zajímavé informace.

06.01.2024 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Dočteno, ale do další knihy ze série se už pouštět nebudu, úplně mi to nesedlo..

06.01.2024 3 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Teda tak to bylo něco! Zpočátku kniha působila jako naivní oddychovka, ale postupně nabrala směr a rychlost. Jsem nadšena, určitě si přečtu další knihy autorky.

02.12.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Jestli je záměr autorky, abych byla po přečtení každé její knihy rozčilená, pak se jí to skvěle vede. Moje rozhořčení není z tématu - líbil se mi pohled z druhé strany a otevřelo mi oči, že takovy "dar" si člověk sám nevybira. Spíš mě pokaždé rozčiluji povahové rysy hlavnich postav. Po chirurgovi jsem dala zahradě ještě šanci, ale pouze jsem se utvrdila v tom, že další knihy už číst nebudu.

16.11.2023 4 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Příjemné překvapení v českých vodách.

13.11.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Čtivá kniha, jen té sesterské lásky na mě bylo trochu moc.

20.10.2023 4 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Těším se na další knihu autora. Zraje jako víno!

30.07.2023 5 z 5

27 smrtí Tobyho Obeda 27 smrtí Tobyho Obeda Joanna Gierak-Onoszko

Knihu jsem jednoduše nedocetla, protože na mne bylo toho utrpení víc, než jsem schopná snést... Výborná kniha, ale ne pro slabší povahy.

30.07.2023

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Kniha plná zvratů, bavila mě moc!

22.05.2023 5 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Velice zajímavé téma. Kniha se četla sama. Jen jsem opět nepochopila odbočky, které vlastně nikam nevedly. Nebo snad příprava na další díly?

07.02.2023 4 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Zpočátku jsem měla tendence knihu odložit. Neseděl mi styl vyprávění a děj, ktery se nikam nevyvíjel. Druhá půlka už byla lepší, ale vadily mi odbočky, které nikam nevedly. Daleko radši bych se dozvěděla více o paní Pelikánové, než o členech sboru.
Samozřejmě, kniha je výpovědí tehdejšího režimu, tam ta úzkost a bezmocnost byla vykreslena velice dobře.

27.01.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Vnímám obrovskou propast mezi romantickou linii a pachanou brutalitou. Moc mi to k sobě nesedelo.
Ale příběh byl zasazen do zajímavého prostředí a kniha byla bezesporu velice čtivá.

18.01.2023 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Sáhla jsem sice vedle, ale mohu říci, že kdybych mohla číst takovou knihu jakožto náctiletá, určitě bych byla u vytržení.

10.01.2023 4 z 5

Pohádky o sněžných vílách Pohádky o sněžných vílách kolektiv autorů

Nádherné ilustrace, i příběhy se mi líbily.

21.12.2022 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Příběh z minulosti byl velice zajímavý, ale dobrý dojem rušila linka z přítomnosti, která byla zcela nereálná.

20.12.2022 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Jak již bylo několikrát zmíněno - osobní linka hlavní hrdinky byla zbytečná a zkazila celkový dojem.

23.10.2022 3 z 5