Ajinka126 Ajinka126 komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Já jsem tuto knihu začala číst a odložila 3x. Pak mi jedna známá řekla, že musím ten začátek jen překonat. Pak už jsem byla chycená v síti. Ten začátek je slabší, ale ten vývoj a špičkování mezi Robin a Cormoranem je famózní. To je nosný základ celé série. Pokud překonáte ty prvotní rozpaky, tak vás čeká velmi kouzelný zážitek.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku je takový potenciál. Ten příběh, ta zápletka je ohromná. Ale to podání je slabší. To jsem musela překonat. Moc se mi líbil vývoj naší hlavní protagonistky. Ala necítila jsem u toho takové to nutkání číst stále další a další stránku. Neumím popsat, čím přesně to bylo.

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

U mě to byla AUDIOKNIHA - naprosto senzační záležitost. Humorné, milé, prosté s brilatním projevem. Nic jsem od toho nečekala, takže mě to mohlo jen mile překvapit a to se stalo.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kdyža na děti z Bllerbynu vzpomínám, vybaví se mi hned titulní strana a hlavní postavy. Tohle je tka krásná literatura do prvních školních let. Top výběr. Čest a slávu autorce.

Začarovaný les Začarovaný les Johanna Basford

Krásné, velmi drobné linky květin a lístečků. Na druhou stranu jsou i (konečně) jiné větší obrázky, které mi davají víc prostoru.

Pojď se mnou, Radko! Pojď se mnou, Radko! Lenka Lanczová

V mých náctiletých memoárech se tato kniha píše tučně. Bavila mě asi nejvíc. Bylo to příjemné zakončení. Já jsem pochopitelně hltala romatickou část děje a těšila se na dobrý konec.

Podej mi ruku, Radko! Podej mi ruku, Radko! Lenka Lanczová

Druhý díl tady trpí klasickým sydnromem prostředních - tedy pojících - dílů.
Hodně nadsazený děj.

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

Konečně si Lanczová troufla na hrdinku, která má osobnost. Byla to sice nafoukaná rozmazlená Radka, ale aspon to nebyla ta klasická chudinka utápnutá v koutě, na kterou ale čeká celý svět (jak jinak). Na tuto trilogii vzpomínám ráda.

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

Moje středoškoleské čtení. Docela zajímavá zápletka. Konečně byla láska a její strasti ústředním tématem. Většinou se to vždy jen tak "přihodilo".

Zašeptej do vlasů Zašeptej do vlasů Lenka Lanczová

Tohle už je trochu zajímavěšjí příběh, protože nemapuje jen naivní rádoby problémy, ale skutečnou životní překážku.

Mokrá náruč léta Mokrá náruč léta Lenka Lanczová

Opět a zase. Ta její tvorba je takové klišé, aby se tam každý nějak našel. Nuda.

Sólo pro Kristýnu Sólo pro Kristýnu Lenka Lanczová

S odstupem času se směji svému knižnímu výběru. Tato kniha mě malinko nudila.. měla jsem pocit, že kdybych přeskošila 20-30..stránek, tak by se v ději nic nezměnilo a já bych o nic nepřišla. To při čtení cítit nechci.

30.07.2017 2 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Moje středoškoslká léta. Dívčí romány tehdy četly všechny spolužačky.. tak jsem nezaostávala. Je to fajn čtivo pro mladé dívky. Nenáročné. Nicméně mám obavy, že jej upozadilo fantasy spojené s dívčími románky. Všechno bude fajn mě tolik nebavilo. Její niterní problémy mi přišly plytké a štvaly mě.

30.07.2017 3 z 5

Alenčina dobrodružství v říši divů Alenčina dobrodružství v říši divů Lewis Carroll (p)

Příjemná pohádka. Vezmi-li v potaz rok, ve kterém to autorka sepsala, ta musím smeknout. Skvělé, nezapomenutelné postavy. Každý nechť si přečte. Jen se nepouštějte do prastaré angličtiny jako jsem to uděala já.

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Tohle je prostě skvost na moji knižní poličce. Jen stále nevím, zda bych vám měla doporušit knihu nebo rovnou seriál, na který se dívám stále dokola:).

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Dostala jsem darem, neplánovala jsem si koupit knihu. Viděla jsem několikrát všechny díly seriálu. Tohle seriál vlastně kopíruje. Je to výtečný společník třeba ve vlaku. Taky je to humorné, mě ale chybí Rimmer a jeho zásoba výrazů.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Naše nejrkásnější pohádková klasika. Je to nezapomenutelně ilustrované. Některé zápletky z knihy zlidověli. No řekne, kdo z vás někdy nepoužil přirovnání "jako když vaří pejsek s kočičkou". Je to kniha z české tvorby, na kterou jsem nesmírně hrdá.

30.07.2017 5 z 5

Cesta ke štěstí Cesta ke štěstí Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Tohle je přesně ten typ duchovní / naučné literatury, která je ve své podstatě jasná a jednoduchá. Nic převratného. Přesto je to ale něco, co by si měl každý vzít za své a žít podle toho. Psané je to z ruky psychologa, takže to poskytuje i jiný pohled.

Dracula Dracula Bram Stoker

Draculu miluji asi i proto, že mi ji předčítal ve slovenštně můj tehdejší přítel. Bram nám nastavil nový pop-žánr. Obávám se, že tímto směrem jít nechtěl, protože jeho popis a líčení Dráculy bylo vždy velmi odpudivé. Nevím, co na tom atorka Stmívání nepochopila. Tohle je jednoznačně must-read literatura, pokud checete něco o hororech vědět.

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

K této knize jsem se dostala náhodou. Takže jsem o ní nevěděla, nic nečekala. O to víc mě celá zápletka a rozuzlení překvapilo. A musím říct, že docela mile. Bylo to něco jiného. Horor to rozhodně není. Ale taková jiná detektivka.