Ajabubu Ajabubu komentáře u knih

Kolymské povídky (sebrané spisy I.) Kolymské povídky (sebrané spisy I.) Varlam Šalamov

Co povídka, to vděčnost. Za místo kde žiji a kdy žiji.
Několikrát jsem se ptala: proč chtěli vůbec žít? Věděli, že i v případě propuštění budou mít peklo, nebudou mít nic... a přesto se drželi "zuby nehty". Při pohledu na dnešní dobu, si i za prkotinu člověk usnadní trápení dobrovolných odchodem.
Silný zážitek.

09.09.2023 5 z 5

Měla jsem v rukou naprosto skvěle zpracovaný formát knihy. Samotný obsah byl pro mě velmi smutný. Nejprve popis samotných svědků události a pak doložený fakty autorky, mě nutil k živé představivosti a nejednou jsem musela přestat číst.
Tuto knihu bych klidně uváděla na seznamu doporučené četby základních či středních škol.

09.09.2023 5 z 5

Mlčení Mlčení Šúsaku Endó

Jakmile jsem knihu dočetla, hned jsem shlédla i film. Nejsem příznivcem náboženství a tady jsem měla možnost být součástí pohledů / debat obou stran. Věřících i Nevěřících.
Závěr, kdy oba "padlí otcové" jsou využíváni pro rozhodnutí, jestli jsou dovezené věci křesťanské či nikoli, bylo pro mě dost silné. Není důležité se modit a uctívat (koholi), je důležité žít, jednat i umřít se svým svědomím.
Film umocnil představy o prostředí a situaci doby. Byla jsem ráda, že není ve 4D.

09.09.2023 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem se chystala dlouho. Půjčila jsem jí, a ted se ke mně dostala jako audio. Parádně načtená.

04.06.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Autorku jsem doposud neznala a knihu do ruky jsem vzala z důvodu čekání na Ježíška.... nu a teď vím, že si ráda půjčím další tituly.
Příběh se mi líbil od začátku do konce. Dokonce čím více jsem se přibližovala ke konci, nemohla jsem uvěřit, že by skončil "špatně". Co udělá rozuzlení ponechané na pár finálních stránkách, mě moc bavilo...

08.01.2023 4 z 5

Oblečené k tanci na sněhu Oblečené k tanci na sněhu Monika Zgustová

Byla jsem z knihy "paf" a do ted jsem stále vděčná, že žiji kde a kdy žiji. I dnes, když vidím obálku knihy, se mi vybaví obdiv, že i přes popsané šílenství víra byla.

08.01.2023 4 z 5

Kain a Ábel (1. a 2. časť) Kain a Ábel (1. a 2. časť) Jeffrey Archer

Dvě rozdílné rodinné ságy v jednom příběhu. Velmi jsem si to užila a v určitých pasážích se za slzy nestyděla.

06.03.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Mrazivé svědectví.

01.02.2020 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Kniha na "jeden zátah". I přes "klidný popis" temné doby, mrazení jsem neunikla.

29.04.2019 5 z 5

Humorné... :) pořídila jsem si i audioknihu... Začla jsem i Stoletého staříka, ale asi byla špatná konstalace hvězd.. nechám si na později...

28.04.2019 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

I mě se moc líbilo rozdělení. Navíc to provázání ze dvou pohledů ve stejnou dobu..:) Moc pěkné..

28.04.2019 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Představa, že bylo napsáno dle skutečných událostí, vzbuzovala nepříjemné pocity. Díky střídání minulosti a současnosti jsem několikrát z důvodu napětí přeskočila sekce a pak se zas vracela:) Napsáno tak, že tento styl čtení nenarušil koncept příběhu:)

09.03.2019 5 z 5

Chvála zralých žen Chvála zralých žen Stephen Vizinczey

Kniha se četla skoro sama..:) Po přečtení musím uznat, že v určitém směru to mají těžké:) Knihu mohu jen a jen doporučit.

25.01.2013 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Velmi čtivé, mrazivé čtení.

02.09.2012 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Petra i Krále budu mít dlouho v paměti.Četla jsem jedním dechem a ne jednou mě mrazilo...:) Moc pěkné, určo si zopakuji.

04.08.2011 5 z 5