Aires Aires komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Nedokážu odolat sladkému, ani dobrému čtení, co zahřeje u srdce. Pokud se vám taky při pohledu na sladké dortíčky (a šarmantní borce) sbíhají sliny, sáhněte po Pekárně z Brooklynu. Milé čtení napěchované romantikou a dobrůtkami. Hlavní hrdinka ráda peče a píše o jídle. Vydává se do New Yorku hledat nové chutě i lásku. Slintat vás přinutí její pekařské výtvory i její nový kolega - charismatický Todd, machr z velkoměsta, který nestíhá odhánět ctitelky :)

20.10.2019 4 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Zasněná Penny a troska Sam. Dvojice, která tak úplně nezapadá mezi ostatní. Jsou zkrátka jiní a řeší své vlastní velké trable. Jejich osudy se však protnou. Dva nešťastní lidé, kteří se spoléhají na to, že se navzájem odrazí ode dna. Stanou se pro sebe nouzovým kontaktem, číslem, na které můžete zavolat kdykoliv a na druhém konci se vždy dočkáte útěchy. Krásná myšlenka, ovšem depresivní a nudný příběh. Knihu jsem nedočetla. Skončila jsem zhruba ve třetině, když jsem poznala, že ztrácím čas. Měla jsem pocit, že je to víc a víc uhozenější. Navíc mám ráda příběhy,které mají spád, hezky plynou a unáší vás dějem, že si ani nevšimnete, že už jste na konci. Ovšem Nouzový kontakt je hrozně kostrbatě napsaný, se spoustou nedůležitých scén, divných postav, zvláštně formulovaných vět. Prostě se to vůbec nečte samo od sebe, ale spíše s vypětím všech sil.

14.08.2019 1 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

V dobrém i zlém. Ve zdraví i v nemoci. Odříkáváte manželský slib, brečíte dojetím a těšíte se na společné zítřky. A teď stop. Shoďte růžové brýle. Co když vám totiž váš drahý manžel přeje jen to nejhorší? Co když jste pro něj jen majetek a hračka? Když vás chce připravit o to nejdůležitější, co máte, je ten pravý čas obrátit karty a vrhnout se do boje...

Pomstychtivé trio ex se rozhodne pořádně zatopit svému milovanému, který je sebestředný, násilnický parchant. S elánem ženské mafie se pouští do boje a provedou něco šíleného. Ona vlastně celá zápletka je šílená, ale ve výsledku mi to bylo jedno. Důležité je, že má kniha spád a že budete napjatí jak kšandy! :)

30.07.2019 4 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Představte si, že vaše kamarádka náhle zmizí. Vyklouzne z vašeho života a jako mávnutím kouzelného proutku po ní nezbude žádná stopa. Zjistíte, že ji nikdo neznal. Neměla mobil, účet na sociálních sítích ani doklady. Kým vlastně byla? A co když vám nikdo nevěří, že vůbec existovala. Byla snad jen přelud? Bylo na ní vůbec něco pravdivého? Nebo byla naprosto cizí?

Thrillerů, kde se z rádoby normální postavy vyklube někdo úplně jiný, s temnou minulostí, je celá kupa.Když je roztřídíte na ty lepší a horší, tahle kniha bude jasně na té vítězné straně. Rozhodě se zařadí mezi ty lepší. Naprosto cizí je poutavá, čtivá a vážně se na začátku těžko odhaduje. Přesně takové thrillery mám ráda! Jen trochu zamrzí ukvapený konec :)

26.03.2019 4 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Kolik životů potřebujeme, abychom se naučili žít? Tomovi Hazardovi stačí jeden a to neobvykle dlouhý.

Nemám slov. Jeden z nejpřekvapivějších objevů letošního roku, který vám ukáže, že i pohádkově dlouhý život má své pro a proti. Můžete procestovat svět. Být součástí historie. Zažít přelomové objevy. Žít kdekoliv a být naprosto čímkoliv chcete. Ale zároveň budete osamělí. Uvidíte umírat své blízké. Nic kolem nás není věčné a dlouhověkost proto není úplně výhra. Prožijete raději jeden život s láskou nebo budete čelit všem dlouhým rokům sami? V téhle knize najdete spoustu krásných myšlenek. Jediné co mi trochu vadilo, bylo neustále přeskakování v ději.

20.10.2018 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Milá a romantická kniha. Čtení ideální pro letní chvíle na koupališti nebo když vás honí mlsná. Dostanete naservírováno trochu lásky s čokoládou. Delikátní chuť však mírně kazí umíněná hlavní hrdinka a občas je to zdlouhavé.

16.08.2018 3 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Láska v oblacích může být skvělá věc. Hlavně když si lítáte po nebi s krásným pilotem, který je mistr svádění a postelového umění. Jenže občas je dobré zůstat i nohama na zemi. Kolikrát žena potřebuje důkaz, že její vyvolený je tak trochu ničema, co se k ní chová jako ke kusu hadru?

Zatímco já bych pilota hnala koštětem, že by letěl z domu rychlostí tryskáče, hlavní hrdinka lítá na růžovém oparu lásky. A za to prostě body dolů. Tohle je ovšem jediná výtka, kterou ke knize mám. I přes naivitu hlavní hrdinky se četla hezky.

14.05.2018 3 z 5

Záblesk Záblesk Agnete Friis

Nedočteno. Po zhruba 50 stránkách jsem to vzdala, protože mě kniha vůbec neoslovila, stejně jako hlavní hrdinka, která se topí ve vodce a problémech. :D Nakonec dávám 2 hvězdy protože jsem knihu nedočetla a je proto možné, že se v ní skrývá něco, co stojí za to. Ovšem v rámci úspory času to nehodlám zjišťovat a raději se pustím do čtení jiné knihy :)

22.03.2018 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha se mi líbila, ale vzhledem k tomu jak ji všichni chválí, čekala jsem něco více. Takhle kniha má tolik nadšených fanoušků. Proto jsem si myslela, že mě posadí na zadek a přinutí se do toho příběhu zamilovat od první stránky. Ale nestalo se. Ze začátku se mi nešlo začíst, některé věty jsou dost kostrbaté a kdo předtím nečetl alespoň první díl Grišy, bude v tomhle světě poněkud ztracený. Výsledkem je, že se mi kniha opravdu líbila. Je to vážně skvělý a napínavý příběh. Ale nestala se z ní moje srdcová záležitost :)

31.01.2018 4 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

První díl zajímavý, druhý díl ucházející, třetí díl se motá v kruhu a poté na 10 stránkách dojde k zázračnému vyřešení celé situace. Od začátku mi ta myšlenka přesměrovávání a zabíjení nadějných uchazečů přišla zvláštní. Ale neodsuzuj myšlenku, dokud nevíš pointu. A tak jsem doufala, že v závěru přijde autorka s nějakým geniálním vysvětlením.
Jenže nestalo se. Cia dostane vražedný úkol (vážně by tohle někdo svěřil malé holce?) a polovinu knihy mluví o tom jak to udělat. Ale jsou to jen plané řeči, velkolepé finále se nekoná. Celkem příjemnou a zajímavou sérii autorka zabila naprosto nelogickým koncem, který projedete tempem pendolina, takový je to fofr.

22.01.2018 2 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Tak tohle byla vážně skvělá jízda!Netradičního propojení příběhu s herní virtuální realitou, je skvělý nápad. Autorovi se to vážně povedlo a tak máte pocit, jako když hrajete hodně napínavé, bombastické RPG, plné překážek :)

07.01.2018 5 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Velmi zajímavá kniha. Její čtení mě bavilo, ale závěr nebyl dle mých představ. Kniha je především o hledání odpovědí, o tom jestli existuje Bůh, o oprošťování se od lží, které Minnow celý život vtloukali do hlavy. Minnow vše přijímá se stoickým klidem a nechává vše kolem sebe plynout . K uvěřitelnosti mi prostě chyběly nějaké pocity, emoce, nebo pořádný konec. V knize se totiž v podstatě nic nevyřešilo.

03.01.2018 3 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Zajímavá kniha o tom, že i duchové mohou milovat, cítit a prožívat :) Kniha je napsaná z pohledu náctileté hrdinky a stylem psaní to připomíná smršť jejích myšlenek a vtipných hlášek :) Mě to celkem vyhovovalo, ale někoho to může zaskočit. A občas mi přišlo, že mi něco důležitého v knize uteklo a v ději něco důležitého chybělo. A tím důležitým je asi vysvětlení. Je fajn rozhodnout se, že chcete napsat knihu o dívce, která se stala duchem. Ale nemůžete to do příběhu mrsknout jen tak. Jsou tu otázky- proč? Kdo jsou mrtví a ještě mrtvější? Proč je duchem jenom někdo? Jaká má tento svět pravidla?

11.11.2017 3 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Konečně kniha, ze které mě občas mrazilo a občas mi vřel oheň v žilách :). Píseň ledu a ohně trochu jinak. Nenajdete tu sice draky, Bílé chodce ani Jona Sněha, ale čtení Ledové krve je vyloženě královská zábava a o trůny tu jde taky. Ledový trůn totiž dokáže nadělat možná ještě více problémů, než Železný trůn Západozemí. Ale více již prozrazovat nebudu. Místo toho doporučuji- přečtěte si tuto knihu :) Mě bavila od začátku až do konce :)

09.10.2017 5 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Akční příběh, který má potenciál. Vojenský dril, přestřelky, nejmodernější technika a nebezpečné akce. To vše vás rychle vcucne do příběhu. Ovšem pak následuje určitý zvrat a najednou tu máme knihu úplně jiného druhu (sci-fi). Celkem zajímavý skok, ale působí to trochu zvláštně. Sci-fi část příběhu by si zasloužila více stránek a lepší propracování.

02.08.2017 4 z 5

Tajemství parfému Tajemství parfému Fiona McIntosh

Hezký příběh, odehrávající se na začátku 1. světové války, plný vůní. Je div, že stránky samotné nevoní parfémem nebo po jasmínu. Milá kniha o jednom velkém snu, která se příjemně čte. Jen je možná místy až moc pomalá a rozvleklá...

28.07.2017 4 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Čestné špiónské slovo na to, že tahle kniha vás zkrátka bude bavit :)

25.07.2017 5 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Tajemství jsou lži. Soukromý život je zločin. Sdílet veškeré své zážitky světu je povinnost. Nepošlete denně stovky smajlíků, nenapíšete desítky komentářů? Neskládá se váš život především z klikání a prohlížení příspěvků na sociální síti? Pak jste asociální a stojíte na samém okraji společnosti...
Kniha se zajímavým nápadem, která vede k zamyšlení. Má v sobě něco jedinečného. ALE. Hlavní hrdinka Mae mi lezla na nervy. Vždy mě překvapilo, že nikdo pořád nevidí, kam to směřuje a že lidé jsou ochotni nechat se ovládat za příslib toho, že získají pár followerů :) Kniha se četla pomalu, prakticky nic se v ní neřeší, závěr podivný. Ale jako realistická a děsivá vize budoucnosti je dokonalá.
Mnohem raději bych si však přečetla příběh o hrdince, která na konci dojde k nějakému prozření a začne proti uzavření Kruhu bojovat, než proti bezduché Mae, která je nadšená, když může posílat záplavy smajlíků :) :) :) :/

03.07.2017 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Moje očekávání nebyla nebesky vysoká, držela jsem se při zemi,ale i tak mě čekal drsný Pád :D Dalo se to přečíst, ale jinak mě kniha moc neohromila. Depresivní internátní polepšovna s hřbitovem uprostřed. Bazén v kapli osvětlený svíčkami. Plazící se stíny. Do tohoto prostředí přijde Lucinda Priceová a první co ji zajímá je, jestli si s ní ten sexy kluk, co vypadá jak andílek, vyjde na rande nebo ne. Shodou okolností ten kluk vážně andílek je, přesněji řečeno padlý anděl. A na této škole je dokonce padlých andělů celá hromada. A celý svět stojí a padá na tom, jestli se Luce zamiluje nebo ne...

Byly tu nudné části, Luce na mě působila jako sobecká stalkerka, která potřebuje být centrem pozornosti. V knize není nic vysvětleno, vrší se jedna záhada za druhou a něco podstatného se dozvíte až na konci. Jinak celý děj knihy připomíná tlachání náctileté, která se láskou zbláznila...

26.06.2017 3 z 5

Hazard Hazard Felix Francis

Výborná Francisovka jako vždy :) Dostihová tématika, statečný, mírně ironický hrdina, který má před sebou tolik smrtelných a nebezpečných nástrah, že se to dá nazvat přímo překážkovým dostihem :) Kniha napínavá jako řemen, s rychlým tempem a šokujícím spádem, že se vám občas podlomí kolena jak před pardubickým Taxisem :) Hazard prostě nemá chybu :)

28.04.2017 5 z 5